Bocni zmigavac Fiat Brava

Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Postovani forumasi,

molim vas da mi neko objasni tehniku skidanja bocnog zmigavca na Fiat Brava, tj. da li se on moze skinuti (radi zamjene sijalice) sa vanjske strane i kako, ili se mora skidati plastika blatobrana.

Zahvaljujem na odgovorima.

Lijep pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Postovani forumasi,

molim vas da mi neko objasni tehniku skidanja bocnog zmigavca na Fiat Brava, tj. da li se on moze skinuti (radi zamjene sijalice) sa vanjske strane i kako, ili se mora skidati plastika blatobrana.

Zahvaljujem na odgovorima.

Lijep pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Evo dobio sam odgovor sa druge strane, pa ako nekome zatreba:
"Dovoljno je otvoriti vrata, i između vratiju otvorenih, i same karoserije auta, di se napravi rupa, uvući ruku, i prstom gurnuti plastičnu "kukicu" koja drži mali žmigavac uz karoseriju... pri tome će on samo iskočiti jednostavno."
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Danas sam provjerio: kod fiat brava nema nikakve rupe kojom se od vrata priđe bočnom žmigavcu. Znači, i dalje važi pomoć
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Kako izgleda taj žmigavac, ovako?

Alfa-Romeo-147-GT-i-Fiat-Bravo-Beli-bocni-zmigavci_slika_O_27046725.jpg


Pokušaj da ga skineš tako što ćeš gurnuti strukturu po liniji, napred ili unazad. Probaj prvo napred, ka prednjem delu, a onda vidi noktom da li se odvojio i napravio mesta za podizanje. Pokušaj i unazad, ka zadnjem delu auta. Možda će morati malo jače da se pritisne, to zapekne od kiše i deterdzenta prilikom pranja, ali ne preteruj ako vidiš da ne mrda.
 
Učlanjen(a)
13.11.2015
Poruka
73
Najjednostavnije ti je da skines plastiku sa unutrasnje strane, nema tu mnogo posla, mislim cak da ne mora skroz ni se skida, dovoljno je da je otpustis na par mjesta i moci ces da zavuces ruku..
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2012
Poruka
122
Zmigavac je onaj zuti, ali je princip kacanja isti. Ma skoro mi je majstor mijenjao blatobran i ja mu odnio polovan zmigavac i kada sam preuzimao auto nisam gledao da isti ne radi. Posto je nova farba nebih da je ostetim. Najvjerovatnije cu se odluciti na skidanje plastike.
Sinoc sam pokusao pritiskanjem i sa prednje i sa zadnje strane-neide...

Svima hvala na odgovorima.
 
Natrag
Top