BMX Bicikli

Dali vam se dopadaju ovi bicikli?

  • Da

    Votes: 19 55,9%
  • Onako

    Votes: 8 23,5%
  • Ne

    Votes: 7 20,6%
  • Ne znam

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    34
Član
Učlanjen(a)
20.07.2009
Poruka
1.228
bmx.jpg
team-usa-bmx-olympic-bike-01.jpg
Bmx.png


BMX (engl. Bicycle Moto-cross (X)) je terenski bicikl prilagođen za trke i vratolomije. Nastao je u Kaliforniji 1960ih po ugledu na kroserice, terenske motocikle sa vrlo popularnim kružnim trkama (moto-kros trke).
Ova vrsta bicikala je izgubila na popularnosti tokom 1990ih usled eskpanzije brdskog bicikla (mountibajka).
BMX bicikli su bili naročito popularni kod mladih koji su sa ovakvim biciklima vozili po ulicama gradova a i van uređenih terena. Bicikl je lak, praktičan za razne akrobacije jer je ram bicikla manjeg obima, a volan manjeg raspona nego kod običnog gradskog i trkačkog bicikla.
BMX kao olimpijska disciplina

29. juna 2003. Olimpijski komitet MOK uvrstio je BMX biciklizam među olimpijske discipline. Prvi put će biti uključena na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. Trke će biti na 350 metara dugom kružnom poligonu.
-------------------------------------------------------------------
Šta mislite o ovim biciklima?
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.561
Extra su..Milose jel se secas da smo ja i ti naucili na BMX bicikli da vozimo?
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
da li se ovo jos uvek proizvodi ... nekada su bili vrh, sada prepostavljam pored ovakve konkurencije na trzistu ...hmmm
 
Član
Učlanjen(a)
05.02.2010
Poruka
445
Pa ja mislim da se proizvode! :D
Prosle godine sam ih video u jednoj prodavnici za bicikle,u Grckoj(gradic Stavros),da se prodaju...Cena im je negde bila oko 150e..A u tom gradicu po ulicama su ih vozili bas dosta njih i okupljali se na nekom sportskom igralistu.. :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
Imao sam kao kilnac,posle sam presao na ove ozbiljnije,ne svidjaju mi se nesto posebno,nego je tad to bilo hit.
 
Natrag
Top