Blue screen of death- BSOD POMOC

Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
Pozdrav ljudi

Nedavno sam kupio B350 Tomahawk maticnu, Ryzen 3 1200, 8gb ddr4 2400. Napajanje modularno ms Platinum Pro.
Sve sam spojio kako treba, medjutim pojavljuje mi se Bsod i izbaci gresku driver IRQL Less or not equal.
Dole nize kad mi ocita BSOD izbaci pci.sys.
Svi drajveri za maticnu i za sve su intalirani. U cemu se krije fora.
Do sada sta sam skontao da mi nikad ne izbacuje dok igram igrice. vec samo dok sam u chromeu ili mozzili. Tj kad surfam na netu.
Ram mi je neka CSX marka i ne nalazi se na listi ram memorija podrzanih od maticne.
Zna li neko sta bi moglo biti posto mogu zamijeniti ram uz doplatu za neki kvalitetniji.
Apdejtovao sam Bios i opet isto.
Evo i slika Bsod-a
YhalX
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Greska je najcesce povezana sa RAM memorijom, u retkim slucajevima je povezana sa pogresnim podesavanjima za virtuelnu memoriju(na hard disku). Dosta maticnih ploca sada po default ima ukljucen Turbo mode za memorije, pa proverite podesavanja i ako je opcija ukljucena prebacite na normal mode. Iako je nova, memorija moze biti neispravna, ubacite memtestx86 na usb i testirajte memoriju, ako izbacuje greske reklamirajte memoriju kod prodavca.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Instaliraj WhoCrashed 5.54
Evo link
Kod:
http://www.majorgeeks.com/mg/get/whocrashed_free_home_edition,1.html

Nakon instalacije klikni na Analyze. Izbaciće ti prozor da se spustiš na dno prozora gdje ces imati ocitano po datumu i satu kada je bio blue screen kao i kod po kojem možeš preko google da tražiš uzrok. Ako je do drajvera pisaće zbog kojeg drajvera.

Capture.PNG
 
Član
Učlanjen(a)
17.12.2010
Poruka
222
On Mon 27.11.2017 17:10:11 your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\112717-15943-01.dmp
This was probably caused by the following module: pci.sys (pci+0xCD4B)
Bugcheck code: 0xD1 (0x64, 0xA, 0x1, 0xFFFFF88000FD5D4B)
Error: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
file path: C:\Windows\system32\drivers\pci.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: NT Plug and Play PCI Enumerator
Bug check description: This indicates that a kernel-mode driver attempted to access pageable memory at a process IRQL that was too high.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.

Ovo mi je izbacilo. Ova ram memorija mi nije podrzana za maticnu. Dogovorio sam Samsung ram sa prodavcem, pa cu u petak reklamirati uz doplatu.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Po ovome gledajući ne odgovara ti mrežni drajver.....Ethernet

Skini drajver sa stranice proizvođača matične ploče.....

Kod:
https://www.msi.com/Motherboard/support/B350-TOMAHAWK.html#down-driver&Win10%2064

Capture.PNG
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Ova stranica pomogla mi je ...

Obzirom na reakcije korisnika [1] proizvoda sa tog sajta, ta stranica NIJE NIKOME POMOGLA.
Naprotiv, svi korisnici su prevareni!

Mislim da bi na ovo(g korisnika) trebalo da reaguju moderatori, administratori ili ko već treba, da se prevare ne bi dalje širile.

[1]
Kod:
https://uk.trustpilot.com/review/www.reneelab.de?languages=all
 
Natrag
Top