Blagosloven Bog i Otac Gospoda našeg Isusa Hrista

Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
odgovor na prvo pitanje je da ovaj stih treba da pobudi znatizelju vernika.
Ogroman broj vernika blagosilja samo isusa Hrista ,ili trojstvo,i mozda samo 1% nih upute molitvu iskljucivo Bogu Ocu.
Apostol Petar je ovde pokazao ko dolazi na PRVO mesto da se blagoslilja,i zato sam postavio ovu temu da cujem i druga misljenja,
a druga tema kolosanima,isusov predljudski zivot?.....,odmah ide ;)
Dakle Blagosloven Bog i Otac Gospoda nasega Isusa Hrista,misli se na jehovu Boga ,kome se i sam isus molio.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog i Otac je uslovno Bog i Otac Hristu, u zemaljskom smislu njegovog rodjenja na zemlji, kao sto je Bog i Otac svakom coveku koji se radja na zemlji.

Isus se molio Ocu kao covek jer je zbog tela bio zavistan od njega i njegove sile.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Bog i Otac je uslovno Bog i Otac Hristu, u zemaljskom smislu njegovog rodjenja na zemlji, kao sto je Bog i Otac svakom coveku koji se radja na zemlji.

Isus se molio Ocu kao covek jer je zbog tela bio zavistan od njega i njegove sile.
Jehova Bog je bezuslovno i Bog i Otac Isusu Hristu.
On je oduvek jedini ,jedan i Pravi Bog Svemoguci,svi ostali su samo andjeli itd....
Pa zar ne procita u Bibliji ,da se vaskrsli Isus obratio recima "idem svome Bogu" ,kao i izvestaj apostola o hijerarhiji da je Bog poglavar Hristu.
Zar te i razum ne uci da je Hrist poslanik Bozji,kao sto je bio i Mojsije i drugi Bozji pomazanici...
Sama rec Hrist ,znas li sta znaci???
Sama rec SIN,znas li sta znaci.
Pa cak i da je rec BRAT pa bi postojala razlika izmedju brace,a kamoli izmedju Oca i Sina i to sve radi pogane nauke o trojstvu....ccccc
Zato i apostol Blagosilja Jehovu Boga i Oca od nasega Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Vec sam dao odgovor da je Bog uslovno Bog i Otac Isusu kao coveku, kao sto je svim ljudima Bog i Otac.

Prekrojio si tekst koji ai postavio.

Isus je rekao "VRACAM SE BOGU SVOJEMU I BOGU VASEMU" a ne samo Bogu svojemu.

To znaci da se Isus izjednacio sa nama ljudima, sam postavsi covek, nas brat - kako kaze biblija.
I zato je nas Bog i Otac i njegov po zemaljskom rodjenju
.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.414
Vec sam dao odgovor da je Bog uslovno Bog i Otac Isusu kao coveku, kao sto je svim ljudima Bog i Otac.

Prekrojio si tekst koji ai postavio.

Isus je rekao "VRACAM SE BOGU SVOJEMU I BOGU VASEMU" a ne samo Bogu svojemu.

To znaci da se Isus izjednacio sa nama ljudima, sam postavsi covek, nas brat - kako kaze biblija.
I zato je nas Bog i Otac i njegov po zemaljskom rodjenju
.
Apostol Petar godinama nakon sto je Isus Hrist otisao natrag kod svoga Boga i Oca na nebo , blagosilja Isusovog Boga i Oca.
procitaj pzaljivo pa ces lepo videti.
3 Нека је хваљен Бог и Отац нашег Господа Исуса Христа, јер нам је указао велико милосрђе ускрснувши Исуса Христа учинио је да се поново родимо и дао нам живу наду.
Da li vidis ogromnu razliku izmedju Boga i Isusa??? Isus Hrist je uvek bio i ostao SIN Bozji.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sin Bozji po zemaljskom rodjenju, jer je andjeo rekao Mariji "ONO STO CE SE RODITI BICE SVETO I NAZVACE SE SIN NAJVISEGA ( BOZJI )"

Isus je rodjenjem u telu kao covek postao Sin Bozji, kao sto su svi ljudi Sinovi Bozji a Bog njihov Otac
.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Da li vidis ogromnu razliku izmedju Boga i Isusa??? Isus Hrist je uvek bio i ostao SIN Bozji.

Hej, ti si krivovjerac. Kad ćeš ti shvatiti da je Isus Bog?
Isus je Bog -"Ja i Otac jedno smo". (Iv, 10, 22) i Sin Božji u odnosu na Presveto Trojstvo.
Što vi izmišljate? Bog je jedan, ali ima tri božanske osobe.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Hej, ti si krivovjerac. Kad ćeš ti shvatiti da je Isus Bog?
Isus je Bog -"Ja i Otac jedno smo". (Iv, 10, 22) i Sin Božji u odnosu na Presveto Trojstvo.
Što vi izmišljate? Bog je jedan, ali ima tri božanske osobe.

Itekako je Isus Bog. I to Veliki Bog, vidi:

Tit 2,12-13: razumno, pravedno i pobožno živimo u sadašnjem svijetu, iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Tit 2,12-13: razumno, pravedno i pobožno živimo u sadašnjem svijetu, iščekujući blaženu nadu i pojavak slave velikoga Boga i Spasitelja našega Isusa Krista.

Da, to je još bolji citat, a ima ih još. Zanimljivo je da mi ne obraćamo pažnju na dijelove Pisma u kojima Isus jasno izriče svoje božanstvo. Vjerujemo. Kad smo povjerovali Kristu i Evanđelju, onda nam je dana ta milost da razumijemo. Onako kako je Isus rekao Petru: "Blago tebi, Šimune, sine Jonin, jer ti to ne objavi tijelo i krv, nego Otac moj, koji je na nebesima."
Neki dan u tramvaju slušam kako pričaju dvije srednjoškolke. Uglavnom o krpicama i bezvezarijama, ali triput mi je zapelo za uho kad su rekle : O Isuse, Bože.., Isuse, Bože dragi! Nažalost, to je kod nas postala uzrečica ili poštapalica, ali jasno odražava da Isus i Bog idu zajedno.

P. S. Nego, što kažeš za izbore? Zagrebu se crno piše...
 
Natrag
Top