Bitcoin rudarenje i Graficka - Pitanje

Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Zanima me koliko Bitcoin rudarenje moze da nasteti Grafickoj kartici ?
Da li uopste kupovati graficke na kojima je radjeno tako nesto.
I da li se prizna garancija ako je to radjeno sa grafickom?

Hvala svima unaprijed !
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Rudarenjem se maksimalno opterecuje i maltretira grafika, tj tako se izvlaci maksimum iz nje.
Ako uzimas grafiku koja je rudarila, uzimaj samo ako je rudarila recimo 6-7 meseci a ima pisanu garanciju bar dve godine. Takodje ako uzimas, pozeljno je da znas u kakvoj prostoriji je mrcvarena, tj da li je lepo hladjena ili ne. Moje neko misljenje je da uzmes kvalitetniju kartu, jer su samim tim i ventilatori kvalitetniji pa u kombinaciji sa garancijom manje su sanse da ces biti ostecen.
Nisam upoznat da neko od uvoznika-prodavaca moze provaliti da li je rudarila ili ne, sem ako nije baba vanga, ne znam.

Naravoucenije, ako je cena povoljnija nego na trzistu, ako imas bar jos godinu i vise pisanu garanciju, i ako karta vazi za kvalitetniju mozes da uzmes. Ja licno ne bih pazario takve graficke, ali danas retko koja kvalitetna polovna da nije rudarila, tako da nema pravila. Poz. Javice ti jos neko iskusniji, licno ne rudarim, ali imam druga koji se time bavi i video sam jednom koju torturu trpe.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Zanima me koliko Bitcoin rudarenje moze da nasteti Grafickoj kartici ?
Da li uopste kupovati graficke na kojima je radjeno tako nesto.
I da li se prizna garancija ako je to radjeno sa grafickom?

Hvala svima unaprijed !

Pazi za bitcoin treba ti dosta jaka masina pocevsi od napajanja pa do svega ovog ostalog
ako je u pitanju kucni racunar ne preporucujem to da se radi!
E sad postoje konfiguracije koje su iskljucivo namenjene za to stim sto za bitcoin i ostalo
rudarenje pc radi 24 sata dnevno pod maksimalnim opterecenjem zavisi od nivoa rudarenja!
A bitcoin nije bas nesto mnogo zastupljen kod nas!
Pored Bitcoina imas litecoin,feathercoin, dogecoin,peer coin,namecoin,catcoin itd itd!

Evo ti poredjenje grafickih koje nisu namenjene za to!

Kod:
https://en.bitcoin.it/wiki/Non-specialized_hardware_comparison
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Ja sam ga razumeo da samo hoce da kupi grafiku koja je rudarila, a ne da se bavi rudarenjem.
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Ma necu ja rudariti hehe , nego sam dobio dvije izuzetno povoljne ponude a upitanju je R9 280x to su novije graficke sa boljim hladjenjem. Ovaj kaze da je sanjom rudario samo 3 mjeseca i ima jos 1 godinu garancije ! Ali opet rizicno je kupovati to.
 
Član
Učlanjen(a)
27.12.2009
Poruka
172
Znaci dobro sam te razumeo. Onda je to posteno s njegove strane ako ti je rekao da je rudarila. Ako ima pisanu garanciju i ako je dosta povoljnija nego na trzistu, a mozes da je proveris kako radi, sto da ne, ili jare ili pare, ne moze i jedno i drugo. Ja licno ne bi kupio takvu karticu mada znam neke koji su uzeli i nemaju nikakvih problema s njima a opet znam i neke kojima su crkle nove iz radnje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ma necu ja rudariti hehe , nego sam dobio dvije izuzetno povoljne ponude a upitanju je R9 280x to su novije graficke sa boljim hladjenjem. Ovaj kaze da je sanjom rudario samo 3 mjeseca i ima jos 1 godinu garancije ! Ali opet rizicno je kupovati to.

Ako ima garanciju onda mozes kupiti sta te briga i ako crkne odes i zamenis
i naravno precutis za rudarenje!:mig:
Ako se taj vlasnik slaze sprovedi benchmark tu kod njega ako baca artefakte po ekranu znaci pri kraju je!
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2012
Poruka
185
Odustao sam od kupovine tih kartica jer sam pronasao dobru karticu za koju covjek tvrdi da nije rudareno snjom i kaze da ju je koristio svaka 4 mjeseca o par dana za igranje , plus ima garanciju a cjena odlicna mislim da se ovo isplati kupiti.
eh da da li neko ima sliku kako izgleda taj artefakte kada se testira sa benchmark-om.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Odustao sam od kupovine tih kartica jer sam pronasao dobru karticu za koju covjek tvrdi da nije rudareno snjom i kaze da ju je koristio svaka 4 mjeseca o par dana za igranje , plus ima garanciju a cjena odlicna mislim da se ovo isplati kupiti.
eh da da li neko ima sliku kako izgleda taj artefakte kada se testira sa benchmark-om.

Artefakti su nepravilnosti u slici koji traju jako kratko uglavnom delic sekunde
evo ti video pa pogledaj na pocetku videa obrati paznju na levu stranu ekrana
tu se pojavljuju na kratko a kasnije i u ostalim delovima ekrana!

 
Natrag
Top