Učlanjen(a)
23.12.2017
Poruka
72
Dobro bar neko ako zna da mi odjasni kako postaviti frst boot meni na ovaj click bios 5
20200104_144702.jpg
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
To su ovi moderni kretenski BIOS interfejsi kod kojih moraš vrlo pažljivo da osmotriš svaku karticu koja ti se otvori. rešenje se tu negde krije, a moguće negde u avdanced.
Sledeće, pokušaj kod restarta da držiš F2 ili F10, dešava se da se tu sakrije izbor za boot device, pre ulaska u BIOS.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Idi u Advanced mode, F7 mozes kliknuti i tamo pod opcijom Boot meni namjestas odakle da buta. Ali mislim da je za MSI plocu F12 ili F11 boot meni. Znaci kad upalis stiskaj obje tipke i dobices boot meni. Prije toga svega ubacis butabilni usb ili dvd i onda ces u listi dobiti i taj svoj usb. Obiljezi ga kursorom i enter lupi.
 
Učlanjen(a)
23.12.2017
Poruka
72
Znaci ja necu da instaliram novi winbows,vec imam na hdd instalirano win 10.U pitanje je smeniosam novu maticnu plocu msi B450M A PRO MAX i sad hocu da dodjem do destop kako to da uradim....
 
Učlanjen(a)
23.12.2017
Poruka
72
Da menjao sam maticnu.A jel moze onaj stari DVD sta imam win 10 da ga opet instaliram ili mora neki drugi za ovaj dios...
 
Član
Učlanjen(a)
05.12.2009
Poruka
17
Da menjao sam maticnu.A jel moze onaj stari DVD sta imam win 10 da ga opet instaliram ili mora neki drugi za ovaj dios...
Manual za ovu ploču možeš spustiti na linku https://www.msi.com/Motherboard/support/B450M-A-PRO-MAX#down-manual . Inače u boot meni za navedenu ploču se ulazi pritiskom na F11 kod paljenja računara. Ma koliko se trudio ne mogu da vidim kakav problem imaš? Da li ti BIOS javlja da nemaš sistemski disk, da li odbija da podigne sistem sa HDD-a ili krene da podiže sistem pa se, da kažemo, zaboravi. Po meni, ako imaš ispravan sistem na HDD-u, morao bi da podigne sistem, ili bar da pokuša, bez obzira što je ploča zamenjena. Ako odbija da digne sistem BIOS mora nešto da prijavi. ŠTA?
 
Natrag
Top