BIOS Chat

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Lol

oprosti kolega ovo mi se čini interesantno di treba ukucat te vrijednosti ja imam pheonix matičnu pa bi baš isprobao neke od tih stvari

Brojke su za broj pistavih zvukova, kratko/dugacko. Morzeova azbuka koja ti javlja da nesto nije u redu sa tvojim kompjuterom :D Znaci ako ti nesto fali cuces zvuke tipa 3kratka 3 dugacka ili kako god....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
da kontam al di to upisat da bih provjerio određene komponente

Nigde ne upisujes, ploca sama ti daje signalne zvuke kada nesto nije u redu. Za testiranje komponenti imas druge alate, pogledaj ovde na forumu, imas i kolekciju alata na hirens boot cd-ima, za detalje pretrazi forum... Imas li nekih problema sa racunarom pa zbog toga pitas ili cisto onako? Inace obicno se bios oglasi tek kada je problem veci, tako da ako se trenutno ne oglasava, to ti nece pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
26.11.2009
Poruka
1.674
Bios

Moja ploča
Kod:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=Download&os=BIOS&Model=K7S41GX

Moja verzija BIOS-a je 2.00 , a treba da uradim na 2.80 da bi mogao staviti jači procesor kojeg će ploča prepoznati.
Pošto piše preko flopija , a ja ga nemam probao sam sa niz programa preko usb stika ali uzalud.Da li neko hoće i zna da mi pomogne da ovo rešim.
Gledao sam na snimcima kako prave fleš sa update biosa i u biosu idu na f8 kod mene nema ta opcija verovatno što je starija ploča.Ako hoćete i ako znate pomognite mi .Hvala unapred.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Moja ploča
Kod:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=Download&os=BIOS&Model=K7S41GX

Moja verzija BIOS-a je 2.00 , a treba da uradim na 2.80 da bi mogao staviti jači procesor kojeg će ploča prepoznati.
Pošto piše preko flopija , a ja ga nemam probao sam sa niz programa preko usb stika ali uzalud.Da li neko hoće i zna da mi pomogne da ovo rešim.
Gledao sam na snimcima kako prave fleš sa update biosa i u biosu idu na f8 kod mene nema ta opcija verovatno što je starija ploča.Ako hoćete i ako znate pomognite mi .Hvala unapred.

Probaj sa nekim flopy disk emulatorom kao u ovom videu!Znaci da ti Usb simulira flopy!


A ovo ti je jedan od programa koji moze da simulira flopy!
Nisi naveo koji OS koristis?
Sto se tice flesa biosa prvo svoj bios vrati na default postavke pa tek onda flesuj!
Ja bih ti preporucio da ides redom od 2.10 pa dalje ne preskakati!

Kod:
http://sourceforge.net/projects/vfd/
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272

Prilozi

  • t10519.gif
    t10519.gif
    515 bajta · Pregleda: 15
Poslednja izmena od urednika:
UREDNIK
Učlanjen(a)
26.09.2010
Poruka
992
Moja ploča
Kod:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=Download&os=BIOS&Model=K7S41GX

Moja verzija BIOS-a je 2.00 , a treba da uradim na 2.80 da bi mogao staviti jači procesor kojeg će ploča prepoznati.
Pošto piše preko flopija , a ja ga nemam probao sam sa niz programa preko usb stika ali uzalud.Da li neko hoće i zna da mi pomogne da ovo rešim.
Gledao sam na snimcima kako prave fleš sa update biosa i u biosu idu na f8 kod mene nema ta opcija verovatno što je starija ploča.Ako hoćete i ako znate pomognite mi .Hvala unapred.

Može i preko USB! Ne pokušavaj kojekakvim emulatorima tamo-vamo niti iz OS! Ne preporučuje se nadogradnja BIOS-a ukoliko sve funkcioniše kako treba.

Ukoliko prekineš flešovanje ili nestane struje npr. CMOS čip će biti brikovan i jedini način da vratiš u život matičnu je da izvadiš čip i nosiš kod nekoga ko ima programator da ga flešuje! (Trošak 1000-2000din)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
23.07.2010
Poruka
406
Pozdrav!!!
Nakon dosta istraživanja po Netu nisam postao ništa pametniji pa trebam pomoć! :)
Naime dobio sam laptop Sony VAIO VGN-NS290J sam oštećenom ipkovnicom , matičnom pločom te mrtvom baterijom te sam odlučio da ga popravim.
Naručio sam sve te djelove preko E-bay-a te sve sastavio i intalirao WIN 7.
Instalacija prošla super ali je problem nastao kod baterije i njenog punjenja.
Istraživajući problem ispada u tome da bih trebao update-at BIOS te da on prepozna zamjensku bateriju i počne je puniti.
Kad uđem u BIOS model name i serial number mi je različit od naziva laptopa(to mi je jasno budući da je ploča došla iz Kine).Program koji sam skinuo za update-at BIOS ne može prepoznati model laptopa baš zbog BIOS-a.
E sad trebam pomoć: kako ući u BIOS i izmjeniti samo ime i serial number bez da mi komp krepa...
Ako tko može pomoći , bio bih zahvalan.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Prvo baterija ako si je tek kuio treba da je puna,ne treba joj nikakvo dopunjavanje.Samo u BIOS-u podesi datum i vreme.A za ovo drugo kada udjes u BIOS,vidi kada se tvori dole na dnu ti pise koje dugme treba da pritisnes za Difolt.Nisu svuda iste oznake za te komande u BIOSU,pa ti ne mogu reci koje je,obicno je F6.to inace vraca sve na fabricko stanje,a poeto si ti vrsio izmene na Lap Topu ohda treba da ti prikaze sve kako je sada i na nove komponente i nova podesavanja.
 
Natrag
Top