Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
I oko njih će se uvijek voditi polemike, kada je " Bijelo Dugme " bilo najbolje, koji ih je pjevač najviše proslavio? Za mene tu nikada nije bilo dileme. Jedan je Bebek.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.02.2010
Poruka
4.679
Evo ih, na okupu.






Mislim da je svaki otpjevao svoje pjesme vrhunski, da druga dvojica nebi bolje. Brega je to. Znalac. Znači, sve tri postave su najbolje.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Bijelo dugme, najpoznatija jugoslovenska rok grupa, osnovana u Sarajevu 1973. godine. Izdala je devet albuma u periodu od 1973. do 1989. godine. Bijelo dugme je nastalo iz grupe Jutro, a novo ime je usvojilo 1. januara 1974. Vođa i jedini stalni član grupe bio je gitarista Goran Bregović, dok su se na mestu pevača menjali Željko Bebek, Mladen Vojičić Tifa i Alen Islamović. U grupu su dolazili i iz nje odlazili iz različitih razloga basisti Zoran Redžić, Jadranko Stanković, Sanin Karić i Ljubiša Racić, bubnjari Goran Ivandić, Milić Vukašinović i Dragan Jankelić i klavijaturisti Vlado Pravdić i Laza Ristovski.
Grupa se raspala zbog rata u bivšoj Jugoslaviji, a ponovo se okupila na oproštajnoj turneji 2005. u Sarajevu, Zagrebu i Beogradu. Besplatni koncert kod Hajdučke česme 1977. i oproštajni koncert u Beogradu 2005. su jedni od najposećenijih koncerata na ovim prostorima.

bijelo20dugme-6.jpg


Izvor: wikipedija


Divna grupa i divne pesme :) Uvek mogu da ih slusam...

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2.908
Vodiće se i vode se ranorazne polemike oko njihovog kvaliteta i značaja za rokenrol i muziku uopšte. Tako imamo i ono čuveno: pastirski rok. Ja sam sa tim odavno rasčistio; ima nekoliko pesama koje su klasici i koje rado slušam, a šta su sve radili nije mi toliko bitno. Evo ovo je recimo sjajna stvar:

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Bijelo Dugme slusam godinama bilo je promena i u pravu si Besherat da je Bebek jedan ali ni Tifa nije bio los..:)
Moja omiljena je bas ova...:)

 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
10.07.2010
Poruka
2.773
Bebek je nesumljivo ostavio najveći trag u grupi. Dobar je bio i Alen ali je samo jedan Bebek!

Nekoliko legendarnih pesama.



 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
7.315
Nisam neki njihov miljenik ali imaju dobrih pesama yes3

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2010
Poruka
5.646
Meni se ova dopada...:)

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
13.02.2010
Poruka
4.075
Legendarna pesma....:clapping::clapping::clapping:


 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top