Bicikl urastao u drvo?!

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Bicikl urastao u drvo?!








Svi koji prolaze pored autoputa Vašon u SAD, u šumi koja raste uz raskrsnicu iza kafea Saund Fud, mogu videti ovaj zanimljiv prizor – bicikl iz ’50-ih godina prošlog veka, koji je urastao u drvo, prenosi ABC News.


292323_abc-news_iff.jpg



Sve je počelo kada je sin Helen Puz 1954. godine dobio bicikl.

“Neko nam je poklonio ženski bicikl i moj osmogodišnji sin Don ga je vozio”, ispričala je Helen. Kako izgleda nije baš bio presrećan što vozi ženski bicikl, jednog dana majci je rekao da je poklon izgubio. S obzirom na to da je majka primetila da sin ženski bicikl vozi protiv svoje volje, nije ni krenula u potragu.

Tek nekoliko decenija kasnije, sada 99-godišnja Helen, saznala je šta se dogodilo sa biciklom njenog sina. U lokalnim novinama Beachcomber pročitala je da je neko otkrio kako se bicikl nalazi u nekoliko metara visokom drvetu.

Jedan posetilac ovog veoma zanimljivog mesta rekao je da se prednji točak još uvek okreće – pa je taj bicikl poslužio kao inspiracija za knjigu Berklija Britheda “Red Ranger Came Calling”, kao i za jedan japanski dokumentarac.



Izvor:
Vestionline.com
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.979
Zanimljivo, ali, "i mi konja za trku imamo".
Ovo sam ja, pre par godina, uslikala kod nas u Beogradu, u Smiljanićevoj ulici na Vračaru...

drvo - ograda u Smiljanicevoj.jpg
 
Natrag
Top