Biblijska obelezja prave Bozje crkve

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ali to sto Tripo pise je laz nad lazima da mi tako ucimo,

Nego šta nego tako učite u tom i jeste moć prevare da misli da učite istinu, a vi učite laž.

Cinjenica je da je sve u skladu sa Biblijom.

Kako to možeš da kažeš kada Biblija osuđuje svako vaše učenje.

Biblija kaže da se treba držati 7. dan subota, vi je ne držite.

Biblija kaže da će grešnici nepokajani biti uništeni, vi kažete da će se vječno mučiti, neće biti uništeni.

Biblija kaže da da treba jesti zdravu hranu, vi kažete sva je hrana očišćena.

ITD.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nego šta nego tako učite u tom i jeste moć prevare da misli da učite istinu, a vi učite laž.



Kako to možeš da kažeš kada Biblija osuđuje svako vaše učenje.

Biblija kaže da se treba držati 7. dan subota, vi je ne držite.

Biblija kaže da će grešnici nepokajani biti uništeni, vi kažete da će se vječno mučiti, neće biti uništeni.

Biblija kaže da da treba jesti zdravu hranu, vi kažete sva je hrana očišćena.

ITD.

Ti si slepac, i hoces da vodis slepce da zajedno s tobom padnu u jamu.

Na tvoju zalost mi nismo coravi, imamo Hrista i on nas vodi.

Gore sam oborio tvoje tvrdnje, jer ono sto si napisao da ucimo MI NE UCIMO!
I ti neces praznom pricom i propagandom postici DA MI POCENEMO DA UCIMO!

Pozvace te jednog dana Bog na odgovornost za ''izvrtanje''!

Da ne znam da si zalepljen, mislio bih da te placaju za ovakve lazi!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ti si slepac, i hoces da vodis slepce da zajedno s tobom padnu u jamu.

Drago mi je da sam za svijet slijepac i glup. Pred svijetom takav i treba biti.

Na tvoju zalost mi nismo coravi, imamo Hrista i on nas vodi.

Vidim da ste dali rod Hristov.

Gore sam oborio tvoje tvrdnje, jer ono sto si napisao da ucimo MI NE UCIMO!

U tom i jeste sistem prevare da misliš da ne učite a vi učite.

I ti neces praznom pricom i propagandom postici DA MI POCENEMO DA UCIMO!

Pa vi već učite.

Pozvace te jednog dana Bog na odgovornost za ''izvrtanje''!

A tebe neće što učiš da ne treba držati subotu, da su mrtvi i dalje živi, da ne treba baš svih 10 zapov. držati nego može i 9.

Da ne znam da si zalepljen, mislio bih da te placaju za ovakve lazi!

Pa Bog daje platu. I to je jedina prava plata. Tvoja crkva naplaćiuje kod mene molitvu za 6 mjeseci 25 EVRA. Oni naplaćuju što se mole.

Vidiš da moraš da izađeš iz Biblije da bi imao nekakvu priču.

Obilježja Božje crkve su ista u NZ kao i SZ.

1. Drži sve zapov. jednakim,
2. Podjela hrane,
3. Molitva samo Bogu
4. Nema idola,
5. Duša je smrtna,
6. Jedan posrednik do Boga Isus.

Pa nisu apostoli primili vjeru od pagana nego oni od apostola.

A kod vas sve obrnuto. Biblija je mjerilo, prevagnulo je na našu stranu.

Zato će vam Bog uzeti i ono svijetla što ste imali pa se ubijate u Ukrajini itd.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nije ništa prevagnulo, i biblija i spisi Ellen White se oslanjaju na Sola Scriptura.

Mire, imam samo jedno pitanje za tebe, pa ću te zamoliti da budeš iskren u odgovoru.

Na čemu se zasnivaju knjige Ignacija Lojole - osnivača Jezuita, ili pokojnog Patrijarha Srpskog gospodina Pavla?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Nije ništa prevagnulo, i biblija i spisi Ellen White se oslanjaju na Sola Scriptura.

Mire, imam samo jedno pitanje za tebe, pa ću te zamoliti da budeš iskren u odgovoru.

Na čemu se zasnivaju knjige Ignacija Lojole - osnivača Jezuita, ili pokojnog Patrijarha Srpskog gospodina Pavla?

Patrijarh Pavle ne tvrdi da je "nadahnut".

Dok EGW tvrdi da jeste nadahnuta, tako da se to ne moze porediti.

Da je ona pisala samo "tumaceci Pismo" i dozvoljavajuci sebi i "gresku", onda bi smo mogli reci da ste vi protestanti i da imate "Sola Scripturu". Ali posto EGW NEPOGRESIVO TUMACI PISMO ONDA VI ZATO NEMATE SOLA SCRIPTURU KOJA SAMA SEBE TUMACI - VEC IMATE JEDNU ZENU KOJA VAM TUMACI ISTO!


*Tripo, pa tebi ni sam Isus Hristos ne bi oborio, jer prvo ti se treba "oboriti ego"!
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
*Tripo, pa tebi ni sam Isus Hristos ne bi oborio, jer prvo ti se treba "oboriti ego"!

Izašao je izvještaj o najsrećnijim državama u svijetu i ostalim.

I najsrećnije su ove Danska, Švajcarska, Island, Finska.

Jasno je ko je dao bolji rod, pravosl. države ili protestanskte, katoličke ili protestanstke. Da uzmem samo ove hrišćanske.

Vest na B92:

"Najsrećnije zemlje sveta: Na kom mestu je Srbija? Prema poslednjem istraživanju o zemljama u kojima žive najsrećniji ljudi (World Happines Report 2016), u kojem je učestvovalo 157 zemalja, najsrećniji ljudi žive u Danskoj, Švajcarskoj, Islandu, Norveškoj i Finskoj."

Moj komentar je da su najsrećniji oni koji su najprosperitetniji i najzahvalniji, a to su protestantski narodi, zbog reformacije koju su imali od XVI do XIX veka. Oni su imali proces neprekidnog duhovnog rada na sebi, borbe protiv svojih slabosti karaktera i to je ostavilo posledice na njima i do danas. A ovako su pisali katolici o njima u XIX veku (godine 1869.) pokušavajući da ospore ono što je i danas njihova odlika:

"Čuli smo da se tvrdi, iznova i opet iznova, da su protestantske zemlje mnogo slobodnije, prosvećenije, vrednije, više preduzimljive, više prosperitetne, više moralne i više srećne, od onih koje su ostale verni katoličkoj religiji; i postalo je moderno da se pretpostavi, da se ova takozvana superiornost prilično pripiše samozvanoj reformaciji. Ova velika religiozna revolucija XVI veka, kako kažu njeni prijatelji, emancipovala je ljudski um iz ponižavajućeg ropstva, i stoga dala novi podstrek čovečanskoj aktivnosti, čiji se rezultati vide u gore navedenim društvenim dobrobitima. Dok su katoličke zemlje ostale nepromenjene pod uticajem nepromenjenog religijskog sistema, protestantske zemlje su, pod uticajem jedne vodeće crte, od koje je progres, napredovale i postale su nemerljivo iznad svojih suseda. Ovo je savremena teorija, koju mi želimo kratko da istražimo u ovom radu. ..." (Martin John Spalding, Miscellanea: Comprising Reviews, Lectures, and Essays, on Historical, Theological and Miscellaneous Subjects, 1869)

A ovo je jedan zanimljiv komentar na B92 povodom pomenutog istraživanja:

"Ja sam se u Holandiji osecao kao da sam u selu Strumpfova. Svi se smeju, sale , javljaju nepoznatim ljudima na ulici. U Nemackoj stepen srece oduzimaju emigranti ali Nemci su narod koji je jako srecan i uzivaju u zivotu. Ja bi ih na ovoj lestvici popeo jos malo. Sto se tice nas i nase zemlje katastrofa. Svaki put kada se vratim sa tromesecne zabave/rada po EU ja se osecam kao da me je neko ubacio u ludnicu. Gde su svi nervozni, nezadovoljni i pogresno ispoljavaju emocije. Nas narod je jako nesrecan jer ima pogresna ovekivanja. Mi pravimo decu i kukamo zasto su siromasna a sami smo siromasni. Mi saljemo decu na fakultet pricajuci im kako ce manje raditi od drugih zato sto su obrazovani. Mi neshvatamo poentu zivota. A to je sam zivot po sebi. Ucestvuj u njemu onoliko koliko mozes trenutno. Nema besa zasto neko ima vise. Zato sto je sposobniji..."

Kod:
http://enlite.org/cetiri_odlike_lazne_religije.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Čak i sami katolici priznaju da su protestanti dali bolji rod.

A ti sebe Mire tješi kako ja svoj ego hranim, jer je i tebi jasno ko je bolji rod dao. Što se vidi po povim izvještajima.

Po RODOVIMA ćete ih poznati. A neke i po trnju.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Protestanti su vrlo naivni u odnosima sa drugima, jer očekuju iskrenost, pa su zato naši ljudi i razni drugi imigranti izazvali vrlo negativne reakcije kod njih kada su nas bolje upoznali. Ovi podaci na shemi nisu šala.
 
Natrag
Top