Besplatan WIFI - ako je WPS dostupan - samo za android

Član
Učlanjen(a)
22.06.2009
Poruka
4.880
ja sam sa 6 wps imao nula. što znači da je dangubljenje vremena.
brute force 90% gubljenje vremena sa ovim stvarima.
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
27
ja sam sa 6 wps imao nula. što znači da je dangubljenje vremena.
brute force 90% gubljenje vremena sa ovim stvarima.
Može i ovo da odradi poso.
sto se tice brute force,ili rivera pitanje je vremena(brzine procesora,sto je na mobilnom veliki minus u odnosu na racunar),daljine rutera tj jacine signala,i podesavanja istog. recimo da se svi noviji ruteri nakon par pokusaja napada resetuju ,pa nakon odredjenog vremena aj jovo nanovo ponovo od prvog pina,a kombinacija milion i opet reset. druga metoda sa pin generatorom moze da bude dobra u slucaju da komsija posedije bas taj ruter za koji program ima pin,sto je moguce u soliterima recimo gde ima dosta korisnika interneta,pa vam se mozda i posreci ako neko ima bas taj ruter-uglavnom stari modeli i naravno wps treba da bude dostupan.kod novih rutera,uglavnom je iskljucen po defaultu. poslednja varijanta je handshake,gde moze da se ima srece ako ruter poseduje fabricku lozinku pa je ona u vidu broja. i onda uz pomoc aircrack ng ili ws auditor programa da probate da razbijete kod. moze i sa recnikom da se proba,al slaba vajda za srpski recnik. ako komsa ubaci zvezde,tarabe mala i velika slova uz dodatak brojeva u lozinku,mozete da se slikate. ovi programi za moblini su smesni,wifislax,kali linux rade posao,ali i tu je slaba vajda jer treba puno faktora da se poklope da bi se razbila sifra. sve u svemu,uz dosta muke i gubljenja zivaca,bolje je platiti net ili se dogovoriti sa komsom,pa po pola.
:gl_sigh:

Sve sto ste napisali je tacno ali puno toga zavisi od trenutne situacije na terenu.
Ovo je slucaj kod prijatenja od mogucih 6 raskljucana su 4:

Ovo su programi koji sluze da brzo dodjete do neta kada niste kuci tipa letovanja, zimovanja, itd.

Untitled.jpg
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
27
sto se tice brute force,ili rivera pitanje je vremena(brzine procesora,sto je na mobilnom veliki minus u odnosu na racunar),daljine rutera tj jacine signala,i podesavanja istog. recimo da se svi noviji ruteri nakon par pokusaja napada resetuju ,pa nakon odredjenog vremena aj jovo nanovo ponovo od prvog pina,a kombinacija milion i opet reset. druga metoda sa pin generatorom moze da bude dobra u slucaju da komsija posedije bas taj ruter za koji program ima pin,sto je moguce u soliterima recimo gde ima dosta korisnika interneta,pa vam se mozda i posreci ako neko ima bas taj ruter-uglavnom stari modeli i naravno wps treba da bude dostupan.kod novih rutera,uglavnom je iskljucen po defaultu. poslednja varijanta je handshake,gde moze da se ima srece ako ruter poseduje fabricku lozinku pa je ona u vidu broja. i onda uz pomoc aircrack ng ili ws auditor programa da probate da razbijete kod. moze i sa recnikom da se proba,al slaba vajda za srpski recnik. ako komsa ubaci zvezde,tarabe mala i velika slova uz dodatak brojeva u lozinku,mozete da se slikate. ovi programi za moblini su smesni,wifislax,kali linux rade posao,ali i tu je slaba vajda jer treba puno faktora da se poklope da bi se razbila sifra. sve u svemu,uz dosta muke i gubljenja zivaca,bolje je platiti net ili se dogovoriti sa komsom,pa po pola.
:gl_sigh:
Tvoj komentar mi se svidja vidim da baratas gradivom... Postoji program koji je uspesniji od ovoga ali je za PC racunar radi se o metodi Evil Twin Access Point Attack koja je u principu 100% uspesna, postavicu je u nekoj narednoj temi ali mi je bilo zanivljivo da to proradi na androidu medjutim bezuspesno. Nasao sam mnogo resenja ali sva imaju problem sa dhcp3 server-om. Dali neko ima mozda resenje za ovaj problem na androidu posto vidim da ima dosta clanova koji poznaju android.https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...rv3KMbBLBqhEViHjhQF7WQ&bvm=bv.114733917,d.bGg
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
27
Evo za malo naprednije korisnike

mada nije za android

Ovu metodu je nemoguce primeneiti kod nas jer ne postoji srpski dictionary files for password cracking ili ne bar kvalitetan...
Da bi upesno pronaso password ovom metodom moras da imas bas taj password u svom dictionary fajlu u ovom gore slucaju je to password.txt. Ovi likovi na netu to krekuju tako sto zakljucaju svoj ruter pa onda taj isti password stave u password.txt medju svim onim postojecim password-ima i naravno da ce da ga nadje. Znaci nista od ovoga...
 
Učlanjen(a)
21.10.2013
Poruka
53
dicionary napad zaboravite kod nas,brute force na novijim ruterima isto jer se nakon par pinova zakljucaju. sve sto je napisao anonimus je tacno,zavisi od situacije na terenu. nekom moze da se posreci,nekom ne. opet ako je sinal koji rutera koji otkljucate >60db,realno protok ce vam biti dosta slabiji od protoka koji ima korisnik rutera kog napadate,ako postoji interferencija signala,a postoji svuda sto zbog uredjaja koji smetaju-wireless telefoni,mikrotalasne pecnice,itd,sto zbog samih rutera koji rade na ovom ili onom kanalu pa smetajujedni drugima(pogotovo u zgradama gde ih ima puno), iako je signal koji moze da se koristi 60db do recimo plafon 75db,veza ce da vam puca.
ako vec kebate nekog gledajte da ime mreze bude, da ne pisem vec kakvo (da nije recimo pera,zika itd,jer je taj sigurno promenio fabricku sifru) vec originalno kao kad se dobije ruter,jer kod tih moze a vam se posreci jer su lozike u vidu broja,bez slova i znakova interpunkcije. pa sa handshake varijantom moze da se provali,bez recnika. koristite kali linux ili wifislax koji je laksi za upotrebu.
znam da ima neka nova varijanta sa hakom gde se valjda za odredjene rutere znaju nekoliko broja iz pina,pa je verovatnoca da se pronadju ostali brojevi veca.
ove zezalice sa androidum su smesne. ja sam batalio ove zajebancije jer danas provalite nekog,a treba dosta vremena i zivaca da se izgubi,onda on sutra promeni sifru i opet ispocetka. gubljenje vremena.
zaboravio sam da kazem da kao prvu stvar koju morate da imate je WIFI KARTICA,koja moze da radi monitoring i da se infiltrira u ruter koji napadate. ova sr...a snage 100mw koje kod nas prodaju po radnjama mozete da bacite u djubre. treba vam dobra ALFA ili KINESKA (recimo signal king) wifi kartica mnogo vece snage od ovih krseva koje se kod nas prodaju po radnjama. znaci u startu 30+ evrica za karticu+plus gubljenje zivaca oko hakovanja itd.
onda je bolje da sami uplatite intenet ili u dogovoru sa komsom po pola.
 
Učlanjen(a)
28.01.2016
Poruka
27
opet ako je sinal koji rutera koji otkljucate >60db,realno protok ce vam biti dosta slabiji od protoka koji ima korisnik rutera kog napadate,ako postoji interferencija signala,a postoji svuda sto zbog uredjaja koji smetaju-wireless telefoni,mikrotalasne pecnice,itd,sto zbog samih rutera koji rade na ovom ili onom kanalu pa smetajujedni drugima(pogotovo u zgradama gde ih ima puno), iako je signal koji moze da se koristi 60db do recimo plafon 75db,veza ce da vam puca.
Ovaj problem koji si naveo sa losim signalom moze donekle da se resi biranjem kanala koji je najmanje zauzet gbe ima naj manje korisnika i naravno bira se naj visi slobodni kanal posto su visi kanali na visim frekvencama pa samim tim i kvalitet i nivo signala budu visi.
Ovo pomaze ali donekle ne treba ocekivati drasticno povecanje ali u svakom slucaju pomaze...
Kada provalite password promenite kanal zrtvinog rutera na gore navedeni nacin...
Sto se tice kartica D-Link i TP-link savrseno rade monitor mod za ovaj posao a i cena im je solidna za BlackTrack, Beni, Kali Linux, Wifislax i ostale hacking tools vam samo treba dobar drivers...


SVE OSTALO U KOMENTARU JE 100% TACNO...

Sem naravno onog dela oko dogovora sa komsiom, znam lika koji 5 godina koristi ovaj macin i njegova je prica sledeca: 5*12=60*1500=90,000.00din=jedan solidan PC...
Naravno lik zivi u centru grada gde ima prosek 30-setak mreza pa od tolikih mreza jedan ce uvak da padne...
Sve zavisi od trenutne situacije na terenu...

Untitled.jpg
 
Natrag
Top