Beogradska hronika-van sa RTS1

Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
13
Svakog radnog dana od 17i45 časova čujemo umiljati glas voditeljke koja se obraća sa "dobro veče dragi beograđani" i sve to sa JAVNOG SERVISA svih građana Srbije i obaveštava građane Pirota,Vranja,Kraljeva... da je na Petlovom brdu pukla cev i da je jednoj baki u Dorćolu pobegla maca na drvo??!!!! Dosta je više beogradizacije Srbije i mučenja svih građana da slušaju beogradske gluposti! Beogradsku hroniku skloniti sa RTS1 odnosno sa javnog servisa svih građana!!!
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
I zasto se izbor za naseg predstavnika na Evroviziji zove Beovizija a ne npr. Srbovizija?
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
13
Narod je izgubio svaku volju za sve što se oko njega dešava tako da niti vidi niti čuje niti ima snage da bilo šta više menja.Kada se budu osvestili biće kasno,a kada nama iz "unutrašnjosti" budu uveli pasoše za ulazak u Beograd biče svima jasnije(ali kasno)!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ma sve je to u redu, ali ovo nije mesto za neku vrstu peticije protiv Beogradske hronike. Žalite se Javnom servisu. Napišite njima pismo, peticiju, šta već.
Daleko od toga da podržavam bilo šta, jesam iz Beograda, ali Javni servis ne gledam već ko zna koliko unazad. Hoću samo da kažem da ovo nije mesto za to, jer ništa time nećete postići. Treba se obratiti na pravu adresu, a Serbian forum to nije.
Ovo je već zadiranje u politiku, a politika je pravilnikom foruma zabranjena tema.
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
13
Izvini ali ovo nema baš nikakve veze sa politikom!? Ja se obraćam ljudima koji sigurno misle kao i ja iz razloga što postoji bezbroj raznih događaja širom SRBIJE,a prinuđeni smo da gledamo lepote vaših komunalaca,da žalimo seču vaših platana i da se divimo Avalskom tornju??!! Preko foruma pokušavam da animiram ljude kako bi se organizovali i zatražili da se umesto beogradske hronike uvede emisija o regionima Srbije na televiziji kojoj plaća pretplatu cela Srbija.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Ne gledam RTS, ali sam više puta, dok šaltam kanale, naletela na emisije o regionima.
Ne branim ni RTS, ni Beogradsku hroniku, niti se busam time odakle sam, niti bilo koga nipodaštavam. l sama volim da pogledam emisije koje govore o regionima i o onome što se dešava u Srbiji. Ako bolje pogledaš, bavim se i putovanjima na ovom forumu, i svuda veličam Srbiju kao Srbiju, Beograd ne ističem.
Znam da nas Beograđane cela Srbija mrzi zbog takve propagande, ali molim vas, nemojte suditi o nama u kompletu zbog onoga što nema veze sa nama.
Napisala sam ono što sam napisala jer znam kako se neke stvari rade.
Kada je uveden Zakon o radiodifuziji, pogašeno je mnogo stanica koje su mnogo više vredele, ali nisu donosile novac. Između ostalog, trebalo je da bude ugašena Stereorama, koja se vikendom bavila klasičnom muzikom i emitovala sa talasa Radio Beograda za celu Srbiju. Ali u njoj nije bilo reklama, samim tim nije donosila novac, i bila je na spisku za gašenje.
Uredništvo nas je animiralo da protestujemo i pokušamo da odbranimo Stereoramu. Ja lično, pisala sam protestna pisma Aleksandru Crkvenjakovu, koji je tada bio generalni direktor RTS.
Zato te upućujem da uradiš isto. Ovim ovde, teško da ćeš postići to što si želeo. Mislim da je bolje da napraviš grupu na Facebook-u pa da animiraš ljude da potpišu peticiju, a da se onda to prosledi uredništvu RTS.
Ovo nije mesto za ono što želiš.
A i pored svega toga, sumnjam da će zbog toga Beogradska hronika biti ukinuta kao emisija, jer postoji čini mi se od početka televizije u Srbiji. Ali treba uticati na to da bude više emisija koje se bave gradovima i selima Srbije.
Narod je i ovde neaktivan po tom pitanju, ja lično vrlo često postavljam tekstove o dešavanjima u Beogradu, jer me, sasvim prirodno, obzirom da sam u Beogradu rođena i ceo život živim, to najviše i interesuje.
Ubacim kad nađem nešto zanimljivo i u podforume o ostalim gradovima. Ali ne vidim da se mnogo ljudi trudi da o svojim gradovima napiše nešto, a nismo samo mi, iz administracije, dužni da postavljamo nove teme na forumu, to je omogućeno svima vama. Bolje da se ne prepiremo oko toga, nego da se svi trudimo da se o gradovima u kojima živimo malo više piše i da sami ističemo i njihovu lepotu, i znamenitosti, a i da pišemo o dešavanjima.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Zivim u Beogradu, ali se slazem sa inicijatorom ove teme. To je odraz nasih tzv. politicara za koje je Beograd = Srbija i koji se ostatka Srbije sete u oredizbornim kampanjama.

Sta je briga nekog iz unutrasnjosti o "udarnim rupama" u Beogradu, kad je to kod njega, u njegovom mestu visedecenijska uobicajena pojava (ali resice to, bogom dani jedini gradjevinski inzenjer u Srbiji, Milutin Mrkonjic, tako da nema brige). :-x
 
Član
Učlanjen(a)
28.02.2010
Poruka
13
Hvala na razumevanju i podršci!!Ja zaista nemam ništa protiv beograđana čak imam i više desetina veoma dobrih prijatelja u Beogradu.Ovim putem sam samo želeo da animiram ljude ca počnu da razmišljaju svojim glavama ,a ne tuđim kao i da ne budu samo nemi posmatrači.Nisam za ukidanje Beogradske hronike već za njeno izmeštanje sa javnog servisa svih građana Srbije na bilo koji lokalni kanal u Beogradu.Srbija je dovoljno velika i lepa i žalosno je da se u udarnim terminima ne emituju baš nikakvi prilozi osim nekih totalno nevažnih komunalnih informacija iz Beograda.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Dragi Zoksne, Javni servis radi samo ono što mu odgovara i što mu donosi novac. A Beogradska hronika je jedna od emisija koje to rade, tako da bi, i da se njima obratiš, kraj bio tu.
Uskoro će Tijanić biti smenjen (nadajmo se da je tako), pa može da se pokuša nešto, možda novi generalni direktor bude neko s kim se može razgovarati.
Ali čisto sumnjam, mislim da bi to bio Sizifov posao... :-(
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2010
Poruka
119
vecina se seca da se RTS nekad zvao RTB ili Radio Televizija Beograd. A i ne vidim u cemu je problem sto Beogradjanima koji su brojniji od pola regiona daju teme koje ce ih verovatno zanimati. Iskreno ne pratim ni ja RTS ali nemam nista protiv te emisije pre svega jer izlaze u susret gradjanima kako bi njihovi problemi bili vidjeni , naravno u 90% ti problemi ostaju isti kao i sto su bili, ali opet izlaze u susret svima . a da se ukine zato sto neko ne voli Beograd , il nece da ga gleda to je stvarno smesno.
 
Natrag
Top