Beograđanka šef Eurosporta

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Jovana Marijanović-Denjean gradi uspešnu karijeru


Beograđanka šef Eurosporta





Izvor: Blic A. Nikolić | 19. 12. 2010. - 00:02h | Foto: J. Vučetić

Jovana Marijanović-Denjean je uspešna menadžerka komunikacija u panevropskoj televizijskoj mreži Eurosport. Rođena je 1978. godine u Beogradu, ali sada gradi karijeru u Parizu gde se udala za Francuza koji radi za tamošnju vladu. U rodni grad Jovanu su nedavno dovele poslovne obaveze vezane za finale Dejvis kupa u kojem su naši reprezentativci spektakularno pobedili izabrane tenisere Francuske. Bila je to odlična prilika da se vidi sa drugaricama koje upoznala još u obdaništu “Ljolja” dok je živela u beogradskom naselju Banjica.
101349_zabvoditeljka01-foto-jelena-vucetic_f.jpg

Jovana kaže da želi da u budućnosti centar Adria Eurosporta smesti u Beograd


- Sa Nedom Kovačević i Ivanom Vučićević podelila sam prve avanture u životu. Dvorište vrtića “Ljolja” je posebno mesto iz kojeg izlaze klinci sa velikim ambicijama u životu. U njemu su se igrali Biljana Srbljanović i Novak Đoković. Neda je danas direktorka marketinga Privredne banke, a Ivana novinarka i jedno od zaštitnih lica Televizije Studio B. Život nas je često vodio na različite strane, ali ništa nije moglo da ugrozi naše prijateljstvo započeto u čuvenom dvorištu vrtića “Ljolja” - kaže Jovana Marijanović-Denjean koju smo zatekli u jednom beogradskom restoranu u druženju sa najboljim drugaricama za vreme meča dublova u finalu Dejvis kupa.

- Sećam se legendarnog trikoa “yasa” koje smo nosile sve tri na nekoj priredbi u odmaralištu na Avali. U publici su bili naši roditelji i urnebesno se zabavljali, seća se kroz smeh Jovana koja je samo tri razreda osnovne škole završila u Beogradu.


- Moj otac je diplomata i zbog službe preselio se sa porodicom u Alžir posle mog desetog rođendana. Tamo sam prvi put osetila ogromnu nostalgiju za Beogradom ali istovremeno počela da učim jezike u internacionalnoj školi što će mi kasnije mnogo pomoći u otvaranju različitih vrata u životu. U Alžiru sam učila francuski ali i karakteristike afričke kulture. Tamo sam naučila kako da se brzo socijalizujem sa decom koja dolaze sa različitih meridijana i iz različitih kultura. Bila je to savršena životna škola - kaže Jovana i napominje da su česte selidbe obeležile njeno odrastanje jer se porodica Marijanović posle Alžira preselila u Pariz.


U Francuskoj su bili na okupu sve dok NATO nije počeo da bombarduje Srbiju 1999. godine.


- Tada se ostatak moje porodice vratio u Beograd a ja sam posle studija Više poslovne škole u Parizu odlučila da pokušam da ostvarim karijeru u Francuskoj. Bio je to veliki psihološki izazov za mene, ali srećom posao nisam dugo tražila. Agencija kojoj sam poslala svoju biografiju ponudila mi je mesto u sektoru za prodaju prava prenosa sportskih događaja u televizijskoj mreži Eurosport. Tada su me poslovne obaveze odvele na mnoga putovanja po Evropi, što je podrazumevalo sticanje kontakta sa uticajnim ljudima iz medijske sfere. To mi je kasnije mnogo pomoglo u nameri da u Beogradu otvorimo Eurosport kanal. Ponosna sam što sam u taj projekat unela sve svoje profesionalne moći, ali i puno emocija - objašnjava Jovana i ističe da joj u Francuskoj najviše odgovara uređenost društvenog sistema u kojem se tačno zna šta znači neka univerzitetska diploma i na koji način će neko vredan i sposoban biti u prilici da napreduje u poslu.

101350_zabvoditeljka02-foto-jelena-vucetic_f.jpg

Prijateljice: Neda Kovačević (direktorka marketinga Privredne banke), Ivana Vučićević (voditeljka Studija B) i Jovana


- Izvesnost normalnosti je mera društva u kojoj uživam u Francuskoj - kaže Jovana i napominje da joj je trenutno najveći izazov u karijeri da Beograd pozicionira kao centar buduće Adria Eurosport regije.


- Beograd jeste centar regije. Potpuno je očekivano da pokušamo da pozicioniramo centar Adria Eurosporta u njemu. Takav rasplet okolnosti bi mi mnogo značio jer bi tada češće dolazila u Beograd i ćešće viđala familiju i uživala u Nedinom i Ivaninom društvu. Volim Beograd zbog njegove mediteranske otvorenosti i topline koja izbija iz ljudi koji žive u njemu - ističe Jovana koja je u adolescenciji ozbiljno trenirala odbojku, igrala za klub koji se takmičio u regionalnoj ligi, ali zaposlenje u Eurosportu je prekinulo njenu sportsku karijeru


Jovana se pre dve godine udala za Francuza koji je zbog posla proveo neko vreme u Srbiji i bio u prilici da upozna običaje i kulturu ljudi koji žive u našoj zemlji.


- Imam divan brak jer me muž razume kada se balkanski neumereno emotivno reagujem. Istovremeno sam usvojila mnogo karakteristika iz francuske kulture.
 
Natrag
Top