BEOGRAD - Dve sestre poginule u sudaru BMW-a i “juga”

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Dve sestre poginule u sudaru BMW-a i “juga”












Izvor:
Blic.rs







BEOGRAD - Na Pančevačkom putu kod “Progresa” noćas se dogodila teška saobraćajna nesreća u kojoj su dve devojke poginule, a dvoje je teško povređeno.


219335_nesreca05-foto-g-srdanov_f.jpg



U sudaru, koji se dogodio oko ponoći, učestvovala su dva vozila, “BMW” u kome se nalazilo petoro i “jugo” u kome je bila jedna osoba. Od siline udara “jugo” je prepolovljen. Na licu mesta stradale su dve devojke koje su sedele pozadi u BMW-u, čiji je vozač, kako nezvanično saznajemo, pod uticajem alkohola vozio brzinom od oko 200 na sat i prethodno je prošao kroz nekoliko crvenih svetala.


219334_nesreca03-foto-g-srdanov_f.jpg



Posle sudara, BMW je udario u banderu zadnjim delom i zbog toga su stradale devojke na zadnjem sedištu. Treća devojka J. J. i vozač “juga” P. F. prevezeni su u Urgentni centar. Načelnik smene u Hitnoj pomoći Željko Baćević potvrdio je da su dve osobe sa teškim povredama prebačene u Centar za reanimaciju. Devojka stara između 20 i 25 godina nalazi se u komi, dok je muškarac slične starosti u svesnom stanju i ima teške povrede, rekao je Baćević. Vozač BMW P. B. (34) prošao je bez ikakvih ozleda, a suvozač K. M. (34) sa lakšim povredama.
Na lice mesta došao je prijatelj stradalih devojaka i rekao da je reč o dve sestre iz Pančeva, M. R. i Lj. R. stare 27 i 23 godine, od kojih je starija upravo diplomirala na Pravnom fakultetu, što su pošli da proslave u Beogradu.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Vozač BMW-a smrti bio u lošem psihičkom stanju zbog razvoda









Izvor:
Blic.rs








Nikola i Dragana Rusov iz Pančeva u utorak će u posmrtnoj koloni ispratiti svoje ćerke Milenu (28) i Ljiljanu (23), koje su preksinoć nastradale u automobilu BMW u teškoj saobraćajnoj nesreći na putu između Pančeva i Beograda.


219521_samo-sestre_f.jpg



A samo jedan trenutak delio je ovu porodicu od slavlja do tragedije, jer su Milena i Ljiljana sa društvom krenule u Beograd da proslave Milenin položeni pravosudni ispit. Lekari se bore za još dva života - njihove drugarice Jadranke Jović (23) i vozača “juga” Predraga Fuštića.

Predrag Bojanić (34) zvani Pega, u čijem BMW-u su se nalazile nastradale devojke, kod hale “Progres” je proleteo brzinom od oko 200 kilometara na sat kroz crveno svetlo i direktno udario u “jugo” za čijim volanom se nalazio Predrag Fuštić (37) iz Pančeva, tvrde očevici.

U nesreći je teško povređena drugarica sestara Rusov Jadranka Jović iz Pančeva koja im je pravila društvo na zadnjem sedištu BMW. Fuštićev “jugo” je od udara bukvalno prepolovljen.

Vozač BMW Bojanić, koji je prema podacima policije u trenutku udesa imao 0,39 promila alkohola u krvi, i njegov suvozač Mirko Gačić (34) lakše su povređeni.

Kako tvrde Bojanićevi poznanici, on je u poslednje vreme bio u lošem psihičkom stanju jer mu je teško pao nedavni razvod braka.

- Pega je dobar momak, posvećen porodici i poslu. Pre par meseci je prestao da živi sa suprugom i od tada češće izlazi u noćne provode. Sa nastradalim devojkama u poslednje vreme je intenzivno izlazio i družio se. Poznato je da voli brzu vožnju i nije svejedno sedeti s njim u kolima - kaže jedan od Bojanićevih poznanika.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pančevo:Vozač BMW pušten na slobodu

[h=1]Pančevo:Vozač BMW pušten na slobodu
[/h] Izvor: B92


Beograd -- Vozač BMW, koji je juče usmrtio dve devojke zbog bahate vožnje u alkoholisanom stanju, pušten je na slobodu, saznaje B92.

4115904184ec3a9c437edd635149723_368x276.jpg
U dosadašnjoj istrazi policija je utvrdila da je vozač BMW-a bio pod dejstvom alkohola i da nije poštovao pravila u saobraćaju.
Dve osobe teške povređene u petak uveče na pančevačkom putu i dalje su životno ugrožene.
"Činjenično stanje je da je vozač bio pod uticajem alkohola i nakon kontrole alkotest, na licu mesta vozač se upućuje na vađenje krvi dva puta na sat vremena, pa će se analizama utvrditi tačna količina koja je bila u njegovom organizmu. U ovom slučaju bio je prolaz kroz crveno svetlo i sudar dva vozila, a pojavila su se dva krunska svedoka koja su potvridila da je BMW prošao kroz crveno svetlo i nažalost izazvao katastrofalnu posledicu ", kaže Milomir Čabarkaba, pomoćnik načenika saobraćajne policije.

 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Pančevo: Vozač BMW-a uhapšen

[h=1]Pančevo: Vozač BMW-a uhapšen
[/h] Izvor: B92, Tanjug


Beograd -- Po nalogu republičkog javnog tužioca Zagorke Dolovac, večeras je uhapšen vozač "BMW"-a Predrag Bojanić (34)koji je izazvao tešku saobraćajnu nesreću u Pančevu.

14101516374f53d2ce4d4ba912590915_368x276.jpg

sxc.hu
Ovaj slučaj preuzeće Više javno tužilaštvo u Beogradu, kaže za B92 portparol Tužilaštva Tomo Zorić.
Republički javni tužilac Zagorka Dolovac naredila da se hitno uhapsi Bojanić, koji nije zadržan posle saslušanja.

"Tužilaštvo će insistirati, tj. i okviru svojih zakonskih ovlašćenja staviće predlog da mu istražni sudija odredi pritvor. Nedopustivo je da, nakon izvršenja krivičnog dela ne bude određen pritvor, te će u okviru tužilaštva svi oni za koje se utvrdi da su učinili propuste biti najstrože sankcionisani shodno zakonskim ovlašćenjima. A imajući u vidu teške posledice uzrokovane krajnje bahatom i bezobzirnom vožnjom, gde su poginule dve mlade devojke i dvoje lica teško povređeno, imajući u vidu i druge okolnosti ove saobraćajne nesreće, ovaj slučaj preuzeće Više javno tužilaštvo u Beogradu," rekao je za B92 Zorić.

Podsetimo, "Vozač BMW-a nije bio zadržan, jer su istražni sudija i tuzilac na licu mesta ustanovili da je čista situacija i da ne moze uticati na svedoke, tako da je slučaj prebačen u redovnu proceduru", izjavio je načelnik Uprave saobraćajne policije MUP-a Srbije Dragiša Simić RTS-u.

Simić je naveo da je alko-test na licu mesta pokazao da je Bojanić imao 0,39 promila alkohola u krvi i odmah je upućen na test putem krvi.
On je objasnio da je automobil kojim je upravljao Bojanić prošao kroz crveno svetlo i naleteo na putničko vozilo "jugo", a od siline udarca se njegovo vozilo odbilo i udarilo u banderu.

U tom stravičnom udesu, koji se dogodio nešto pre ponoći, 2. marta, na licu mesta su poginule sestre M.R. (27) i Lj.R. (23), koje su sedele na zadnjem sedištu "'BMW"-a.

Vozač "juga" Predrag F. (37) i Jadranka J. (23) zadobili su povrede glave, unutašnjih organa i krvnih sudova, a posle duge operacije smešteni su na Odeljenje intenzivne nege Kliničkog centra Srbije, gde lekari prate njihovo stanje.

"Zdravstveno stanje devojke je nepromenjeno, a muškarca blago poboljšano, ali su oboje i dalje životno ugroženi", izjavio je ranije večeras Tanjugu portparol Kliničkog centra Srbije Drago Jovanović.
 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Preminula i treća devojka iz BMW











Izvor:
Blic.rs







Jadranka Jović, devojka koja je teško povređena u petak uveče u saobraćajnoj nesreći u kojoj su poginule sestre Rusov, Ljiljana i Milena, preminula je danas popodne u Urgentnom centru, saznaje "Blic".



219335_nesreca05-foto-g-srdanov_f.jpg




Devojka se nije budila iz kome. Jadranka Jović je sa svojim drugaricama sestrama Rusov sedela na zadnjem sedištu BMW kojim je upravljao Predrag Bojanić (34).

Nesrreća se dogodila kada se, prošavši nekoliko puta uzastopno kroz crveno svetlo, svojim automobilom zakucao u “jugo”, koji se od siline udara bukvalno prepolovio. Nakon sudara, BMW je zadnjim delom udario u banderu, usled čega su stradale devojke koje su sedele pozadi.


Od zadobijenih povreda sestre Rusov su odmah preminule, dok je Jadranka Jović, teško povređena i prebačena je u bolnicu.

Bojanić je po nalogu republičkog tužioca uhapšen sinoć.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Otac na vestima saznao da su mu ćerke stradale

Nikola Rusov ne dolazi sebi posle tragedije


Otac na vestima saznao da su mu ćerke stradale


Blic

Gledao sam vesti i čuo da se desila nesreća na Pančevačkom putu i da su stradale dve rođene sestre. Kroz glavu mi je prolazilo da su to moje devojčice. Uzalud sam ih zvao telefonom. Policija mi je rano ujutru potvrdila ono čega sam se najviše plašio. A tako su sijale od sreće kad su u petak uveče krenule u provod - kroz suze priča Nikola Rusov, otac dve nastradale sestre Milene (27) i Ljiljane (24) u saobraćajnoj neseći na Pančevačkom putu.

219519_1008-nesreva-foto-g-srdanov_f.jpg


Dve sestre su u petak uveče krenule iz Pančeva u Beograd na proslavu pravosudnog ispita. Zajedno sa drugaricom Jadrankom sedele su na zadnjem sedištu plavog BMW kojim je upravljao Predraga Bojanić (34). Nezvanično, Bojanić je pri velikoj brzini prošao na crveno svetlo i udario u “jugo” kojim je upravljao Predrag Fuštić (37). Od siline udarca nesrećne devojke su ispale iz vozila na ulicu.


Ljiljana se čak posle nesreće podigla i pokušala nešto da kaže vozaču, ali se on ne seća šta. Prema policijskim izveštajima, vozač BMW je prilikom testiranja imao 0,39 procenata alkohola u krvi.

[TABLE="class: antre_r back_c_1, align: right"]
[TR]
[TD]Borba za život *

Lekari Kliničkog centra Srbije i dalje se bore za život teško povređenih Jadranke Jović i Predraga Fuštića koji imaju povrede glave i unutrašnje krvarenje. Fuštić je juče bio u malo boljem zdravstvenom stanju, dok se Jadranka Jović vodi i dalje kao životno ugrožen pacijent. *

[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


- Nemam više dece, ali će njih dve da mi budu ponos i sad, kad su mrtve. Ne mogu da verujem da su pristale da ih vozi neko drugi kad su imale svoja kola. Nisu volele brzu vožnju. Rekle su mi da idu u Beograd da proslave Milenin pravosudni ispit, otišle su da se raduju i vesele, a zavili su nas u tugu - drhtavim glasom priča Nikola.
Sudbina je odlučila da to veče na Pančevačkom putu bude i Nikolin prijatelj koji je video BMW kako ga obilazi velikom brzinom.


- Nije znao da su tamo moja deca. Nekoliko minuta kasnije, naišao je na izlupan automobil. Pomoć je ukazao njihovoj drugarici Jadranki i vozaču Predragu. Moje ćerke su već bile mrtve. On mi nije ni prepoznao ćerke - priča Nikola jecajući.
U kući porodice Rusov i juče su bili prijatelji i rođaci. Majka Dragana je od suza jedva dolazila do vazduha. Tešili su je svi okupljeni u porodičnoj kući, ali nije mogla da prestane da plače.


- Milena je htela i doktorat da upiše, podržavao sam je u svemu. I Ljiljana je bila odličan đak, njoj je ostalo još pet ispita na fakultetu. Bio sam drugar s njima, išli smo svuda zajedno. Bile su mi sve. Šta mi sada ostaje, samo tuga do kraja života. Šta sada vredi sve što smo stekli i gradili ceo životni vek. Moje dece više nema i meni život više ništa ne vredi - kaže otac dve nastradale sestre.

219521_samo-sestre_f.jpg

Milena i Ljiljana Rusov


Prema rečima očevidaca, vozač je pre sudara za dlaku izbegao saobraćajnu patrolu koja je bezuspešno pokušavala da ga zaustavi. Izjave pripadnika ove patrole biće takođe u konačnom izveštaju tragične nesreće.

Lekari Kliničkog centra Srbije i dalje se bore za život teško povređenih Jadranke Jović i Predraga Fuštića koji imaju povrede glave i unutrašnje krvarenje. Fuštić je juče bio u malo boljem zdravstvenom stanju, dok se Jadranka Jović vodi i dalje kao životno ugrožen pacijent.
 
Član
Učlanjen(a)
30.11.2011
Poruka
1.872
Opelo sestrama služila sedmorica sveštenika





Izvor: Blic


Na svoj 28. rođendan, pre 10 dana, Milena mi je obećala da ćemo jednoga dana, kad budemo bake, prepričavati događaje iz mladosti. To je jedino obećanje koje mi nije ispunila.

220794_010sahrana-pancevo-foto-rajko-ristic_f.jpg

Tragedija kakvu Pančevo ne pamti

Najbolja drugarica, kroz suze, teško izgovarajući reči, oprostila se od Ljiljane Rusov (23) i njene sestre Milene (28), koje su danas sahranjene na groblju Kotež u Pančevu. Od mezimica Pančeva, osim oca i majke, oprostilo se 600 ljudi.

Sestre Rusov i njihova prijateljica Jadranka Jović, žrtve su saobraćajne nesreće koja se u petak dogodila na Pančavačkom putu zbog čega je vozač autobila smrti Predrag Bojanić u pritvoru.

Život u Pančevu juče je potpuno stao. U dugačkoj povorci na mestu večnog počinka dve sestre tražio se odgovor na samo jedno pitanje: Zašto? Svi pogledi bili su uprti u sedmoricu sveštenika - šestoricu popova i đakona.


- Kada sam imala četiri godine otac me je poveo da upoznam komšinicu. Tada sam dobila drugaricu za ceo život. Bila je to Milena. Nasmejana kao što je to samo ona znala bila je spremna odmah da se igramo. Kasnije smo zajedno išle u školu, delile sve radosti i suze. Bila je uvek vedra, pozitivna i puna ljubavi i ideja. I sada kada je završila pravosudni ispit nameravala je da postane doktor prava - rekla je kroz suze Milenina najbolja drugarica i potom spustila plišanog medu na jedan od dva sanduka.


Nedugo zatim, oproštajni govor održala je i Ljiljanina nerazdvojna prijateljica.


- Ljiljana je bila prava drugarica. Nemojte me pitati zbog čega se ovo dogodilo. Na to pitanje nemam odgovor - rekla je jecajući.


Vozač i dalje kritično

Vozač “juga” Predrag Fuštić, koji je učestvovao u nesreći na Pančevačkom putu, još je u teškom zdravstvenom stanju u Urgentnom centru. Portparol ovog centra Draga Jovanovića kaže da je kod Fuštić zabeleženo blago poboljšanje.

 
Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Sahranjena Jadranka Jović











Izvor:
Novosti.rs









U četvrtak u Pančevu sahranjena treća žrtva saobraćajne nesreće u kojoj su prošle nedelje život izgubile i sestre Rusov. Više od stotinu prijatelja, rođaka i članova porodice, uz plač i tugu, oprostilo se od mezimice.

NA večni počinak u četvrtak je ispraćena Jadranka Jović. Devojku tragično nastradalu u užasnoj saobraćajnoj nesreći u kojoj su prošle nedelje život izgubile i sestre Rusov, ispratilo je više od stotinu prijatelja, rođaka i članova porodice.


bg-sahrana (1)_620x0.jpg



Kada je kolona krenula iz kapele, zapomaganje, plač i bol prolamali su se sa Novog pančevakog groblja. Zastrašujuću tišinu i nevericu prekidali su samo jecaji i vrisci. Neutešna majka Dana i otac Vasa ne mogu da se pomire sa strašnom sudbinom koja ih je zadesila.

- Sine moj, pogledaj me - zavapila je majka. - Ne odlazi mi bez pozdrava.

Sahrani su prisustvovali i roditelji sestara Rusov, koji su se i sami oprostili od svojih ćerki, kao i Mirko Gačić koji je bio na mestu suvozača kada se dogodila tragedija, ali on srećom, nije zadobio povrede.

Nesreća u kojoj su život izgubile sestre Rusov i njihova drugarica Jadranka Jović (23), a Predrag Fuštić (37) teško povređen, dogodila se u noći između prošlog petka i subote. Posle pića u kafiću u blizini njihove kuće u Pančevu, Ljiljana, Milena i Jadranka su, sa Predragom Bojanićem i Mirkom Gačićem krenule prema Beogradu. Seli su u BMV kojim je upravljao Bojanić.

Gačić je bio na suvozačkom mestu, a devojke pozadi. Oko ponoći, Bojanić je, vozeći više od 150 kilometara na sat i prošavši kroz raskrsnicu dok je na semaforu bilo crveno svetlo, udario u "jugo" koji je nailazio iz bočne ulice. Za njegovim volanom bio je Predrag Fuštić. Od siline udarca, BMV i "jugo" potpuno su se raspali. Sestre Rusov ostale su na mestu mrtve. Jadranka i Fuštić prevezeni su u Urgentni centar sa teškim povredama, dok Bojanić i Gačić nisu ozbiljnije povređeni.

Fuštić je i dalje u teškom stanju, ali lekari kažu da mu je nešto bolje.


BOJANIĆU PRETI 12 GODINA ZATVORA

POSLE saslušanja, istražni sudija je doneo rešenje o određivanju pritvora do 30 dana i rešenje o sprovođenju istrage protiv Predraga Bojanića, koji je izazvao saobraćajnu nesreću. Na teret mu se stavlja teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja sa umišljajem, za koje je zaprećena kazna od dve do 12 godina zatvora.
 
Natrag
Top