BalkaniYUm na XBMC?

Član
Učlanjen(a)
24.02.2010
Poruka
2
Hteo bih da znam kako se dodaju flash streamovi iz BalkaniYUm usluge u XBMC. Moj XBMC je već podešen, EPG sa SF ubačen, ali me zanima kako treba da se ubaci BalkaniYUm rtmp u listu kanala. Imam moj BalkaniYUm nalog, pokušavao sam i sa Wireshark i dobijao adresu, ali kad je ubacim u XBMC, ne radi. Kanale u RealPlayer formatu sam ubacio i oni rade, ali flash format ne radi. Nisam siguran šta ne radim kako treba.
Pretpostavljam da je neko ovde već imao iskustva sa tim (nadam se pozitivnog iskustva). Hvala unapred.

Srećna vam svima Nova 2014. godina :)
 
Učlanjen(a)
06.12.2014
Poruka
1
ja sam uspio, pa trazio kako da dodam epg .. ali zapelo
nije bas jednostavna procedura..ali radi
potrebno je snimiti pakete i analizirati
ovo je procedura
1.) instaliraj balkaniyum aplikaciju za telefon
2.) instaliraj tPacketCapture aplikaciju (ovo je android, neznam dali ima za iphone)
3.) Pokreni tPacketCapture i pocni "capture"
4.) Pokreni balkaniyum aplikaciju i mjenjaj (sve) kanale
5.) Zaustavi snimanje na tPacketCapture i prebaci .pcap fajl na kompjuter
ovo je dio gdje radimo analizu paketa koje smo snimili
.pcap mozete cak i sa notepade-om da otvorite, dosta date ce biti u binary, ali kanali ce biti u tekst formatu

pretrazite fajl za "<ChannelInfo>"
i trebali da nadjete nesto izleda ovako
Kod:
<ChannelInfo>
   <StreamType>HTTP</StreamType>
   <BigStream>auto</BigStream>
   <StreamLink>http://www.balkaniyum.tv/srpski/tv/tvkanal_PinkPlus_0.m3u8?play=movlimvelglt.</StreamLink>
   <StreamIdent>4/HTTP/1/0/2/HQ</StreamIdent>
   <StreamTech>HTTP</StreamTech>
   <StreamQ>HQ</StreamQ>
   <StreamTS>0</StreamTS>
   <AvailableStreams>
     <Stream id="5/FLASH/1/0/2/HQ" ts="0" tech="FLASH" q="HQ">HQ (FLASH)</Stream>
     <Stream id="5/FLASH/1/6/2/HQ" ts="6" tech="FLASH" q="HQ">HQ -6 (FLASH)</Stream>
     <Stream id="5/FLASH/1/9/2/HQ" ts="9" tech="FLASH" q="HQ">HQ -9 (FLASH)</Stream>
     <Stream id="5/FLASH/2/16/2/HQ" ts="16" tech="FLASH" q="HQ">HQ -16 (FLASH)</Stream>
     <Stream id="4/HTTP/1/0/2/HQ" ts="0" tech="HTTP" q="HQ" ret="1">HQ</Stream>
     <Stream id="4/HTTP/1/6/2/HQ" ts="6" tech="HTTP" q="HQ">HQ -6</Stream>
     <Stream id="4/HTTP/1/9/2/HQ" ts="9" tech="HTTP" q="HQ">HQ -9</Stream>
     <Stream id="4/HTTP/2/16/2/HQ" ts="16" tech="HTTP" q="HQ">HQ -16</Stream>
   </AvailableStreams>
</ChannelInfo>

ovaj dio
<StreamLink>http://www.balkaniyum.tv/srpski/tv/tvkanal_PinkPlus_0.m3u8?play=</StreamLink>

je link (iz linka sam naravno izostavio svoju username/pass) ka kanalu koji mozete da pokrenete u vlc i ocigledno ovo je pink plus

zatim napravite .m3u listu i to je to
dvCtPIs.jpg
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.04.2015
Poruka
357
Hvala na proceduri.
Dali moze direktno na taj link da se ubaci svoj username/pass ili mora obavezno svako da snima sa tPacketCapture?
 
Natrag
Top