Balestra protiv anoreksije

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Балестра против анорексије


Кратке и дуге хаљине са цветним дезеном у плавој, црвеној и нијансама љубичасте обележиле колекцију познатог дизајнера за наредну сезону


moda-balestra2-foto-TANJUG.jpg


Италијански модни ветеран Ренато Балестра, у чијим је ревијама више пута могла да ужива и београдска публика, представио је нову колекцију за пролеће–лето 2011. на манифестацији Алта мода у Риму.

Модели су као и увек савршено елегантни било да су у питању дуге вечерње хаљине које прате линију тела, оне до колена са широм сукњом, или сасвим кратке хаљинице у јаким бојама, украшене карнерима. Коса скупљена у пунђу и дуге висеће наушнице додатно наглашавају откривена леђа и рамена. Од боја се поред беле појављују црвена, плава и нијансе љубичасте. Много је цвећа, што на руком сликаној свили, што као детаљ на струку и деколтеу.
Звезда ревије била је манекенка Ђулија Никол Магро, другопласирана на избору за мис Италије, која је постала позната по томе што ју је једна модна агенција одбила због „три центиметра вишка у боковима“, па је њена појава на Балестриној ревији протумачена као нека врста освете модним диктаторима.
„Није ми био никакав проблем да младој Венецијанки поверим једну од својих хаљина. То сам јој обећао још кад сам је видео у Салсомађореу“, рекао је Балестра.
Од ове године ће на избор за мис Италије моћи да се пријаве девојке које носе конфекцијски број 40, а Балестра није искључио могућност да се чак и на писти једног дана појаве манекенке тих димензија.
Италијански модни ветеран је раније у једном интервјуу за „Политику“ говорио о томе да модели не могу лепо да стоје на премршавим девојкама и да тело мора бити лепо и женствено.
Ј. Ј. К.

Објављено: 03.02.2011.
Извор: Политика



 
Natrag
Top