Badžin sin uhapšen zbog pljačke vila Zečevića i Bjekovića

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Priveden sin ubijenog generala policije


Badžin sin pljačkao diplomatsko - konzularna predstavništva





Izvor: Blic T.M.S.- A.Ž.A. | 15. 12. 2010. - 14:20h
cat_icn_more.png
15:19h | Foto: D. Goll

Vojkan Stojčić (30), sin nekadašnjeg načelnika Resora javne bezbednosti i zamenika ministra policije Radovana Stojičića Badže, uhapšen je sinoć u Beogradu, nakon što je sa saučesnikom Dragijem Marašom (50) opljačkao vilu u Užičkoj ulici u Beogradu.

100299_vojislav-foto-d-goll_f.jpg

Hapšenje Badžinog sina prošle godine


Stojičić i Maraš uhapšeni su u 19 sati, u akciji beogradske policije.

- Uhapšeni su odmah nakon pljačke i privedeni u beogradsku policiju gde se saslušavaju zbog sumnje da osim vile u Užičkoj 19, stoje i iza serije provala u vile i diplomatsko-konzularna predstavništva u beogradskim naseljima Senjak i Dedinje. Samo ove godine u ovim elitnim delovima grada izvršeno je više od 60 upada, i pljački, zbog kojih se trenutno saslušavaju osumnjičeni Stojčić i Maraš - kaže za “Blic” izvor iz beogradske policije.


Novac trošili na drogu i kocku
Osumnjičeni Stojčić i Maraš su ukradenu robu, posle pljački preprodavali a novac su trošili na drogu i kocku.
- U kuće su uglavnom upadali u popodnevnim časovima, između 15. i 18 sati, kada unutra nije bilo nikoga - kaže naš izvor.
Poslednji put, Vojkan Stojčić bio je privođen u akciji Morava. Prethodno, 2002. bio je osuđen na osam meseci zatvora, odnosno dve godine uslovno, zbog nelegalnog posedovanja pištolja CZ 99 i okvira sa 14 metaka.


Sin vlasnice opljačkane kuće u Užičkoj, Aleksandar Besarović za “Blic” kaže da je pljačku otkrio u 18 sati.

- Vratio sam se sa fakulteta i ušao na sporedni ulaz, tako da nisam ni primetio da je brava na glavnim vratima obijena. Odmah sam izašao da prošetam kuče i tada sam napolju video otiske stopala, zbog čega sam se vratio unutra i ugledao ispreturane stvari. Očigledno je da su tražili novac, ali ga nisu našli - kaže Aleksandar Besarović.

On navodi da je zatim došla policija, i obavila uviđaj.

- Tad sam i čuo ko je uhapšen - kaže Aleksandar.

Inače, kuća porodice Besarović na meti pljačkaša bila je i u junu 2007. godine. I tada su u kuću upala dvojica provalnika, ali do sada nisu identifikovani.

- Tada su pljačkaši ušli kroz prozor. Ukrali su dosta nakita i lap-top - kaže Aleksandar Basarović.
 

PYC

Član
Učlanjen(a)
04.10.2009
Poruka
11.506
Sin nekadašnjeg zamenika ministra policije vođa bande


Badžin sin uhapšen zbog pljačke vila Zečevića i Bjekovića


Izvor: Blic Tamara M. Subota | 15. 12. 2010. - 22:00h | Foto: D. Goll

BEOGRAD - Vojislav Stojičić (30), sin nekadašnjeg načelnika Resora javne bezbednosti i zamenika ministra policije Radovana Stojičića Badže, uhapšen je sinoć u Beogradu, nakon što je sa saučesnikom Dragijem Marašom (50) opljačkao vilu u Užičkoj ulici u Beogradu, stotinak metara udaljenu od rezidencije predsednika Srbije i nekoliko ambasada pod obezbeđenjem.
100407_1021-vojkan-foto-d-goll_f.jpg

Vojislav Stojičić privođen je u novembru prošle godine u akciji „Morava” ne zbog droge već zbog neodazivanja sudskim pozivima


Kako saznaje „Blic“, policija pretpostavlja da dvojica osumnjičenih stoje iza serije provala u vile, među kojima su i one u vlasništvu Nenada Bjekovića, Žarka Zečevića, Andrije Draškovića, Ivice Divca, brata Vlade Divca, ali i nekoliko diplomatsko-konzularnih predstavništava. Stojičić i Maraš uhapšeni su u 19 sati, u akciji beogradske policije.

- Uhapšeni su ubrzo nakon pljačke privedeni u beogradsku policiju gde se saslušavaju zbog sumnje da osim vile u Užičkoj 19 stoje i iza serije provala na Senjaku i Dedinju. Samo ove godine u ovim elitnim delovima grada izvršeno je više od 60 upada i pljački, zbog kojih se trenutno saslušavaju osumnjičeni Stojičić i Maraš - kaže za “Blic” izvor iz beogradske policije. On navodi i da su dvojica osumnjičenih iz vila uglavnom krali skupoceni nakit, satove, oružje i novac.


- Upadali su preko balkona i to u popodnevnim satima, od 15 do 18 sati, kada su bili sigurni da unutra nema nikoga - kaže naš izvor.

On navodi da se trenutno otisci i DNK profili osumnjičenih Stojičića i Maraša porede sa tragovima nađenim u svim vilama koje su opljačkane u poslednjih godinu dana.


- Među opljačkanima je mnogo poznatih ličnosti, sportista, pevača i biznismena. Pretpostavljamo da su Stojičić i Maraš po vlasnicima i tipovali vile kako bi se domogli što vrednijeg plena - kaže naš izvor.

100408_2_f.jpg

Žarko Zečević, Nenad Bjeković i Andrija Drašković


Pljačku, posle koje su dvojica osumnjičenih uhapšeni, otkrio je Aleksandar Besarović, sin vlasnice kuće u Užičkoj 19.


- Vratio sam se sa fakulteta i ušao u kuću na sporedni ulaz, tako da nisam ni primetio da je brava na glavnim vratima obijena. Odmah sam izašao da prošetam psa i tada napolju video tragove stopala. Bilo mi je sumnjivo, pa sam se vratio unutra i tada ugledao ispreturane stvari. Ništa nisu ukrali. Očigledno je da su tražili novac, ali ga nisu našli - kaže Aleksandar Besarović.
 
Natrag
Top