backlight problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
21
koristim laptop hp pavilion dv6000...poceo me zezati u zadnje vreme kad mrdam ekran ugasi mi se backlight i jedva da se ista moze videte, gotovo da je ugasen skroz...onda ga moram zaklopiti, sacekati da ode na stand by i kad ga otklopim opet sve bude ok... sta je moguce da je otislo od hardwara i kako to mogu rucno proveriti bez da nosim u radnju
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
21
pa ne vidim drugi problem jer je mehanicki kvar upitanju, windows 7 sam bas juce radio...ne utice mi nikakav software na ekran, jednostavno kad ga ja mrdam gore dole i to vrlo malo, ugasi se backlight
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
u tom slucaju moze biti da je otisao flet, ipak odnesi u servis ;)
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
21
a reci mi kako se krecu cene tih delova...recimo ako je upitanju flet ili inverter
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
zao mi je, iz Bosne sam pa su cijene razlicite, a i prestao sam da pratim takve stvari, moraces pitati nekog drugog, mislim da senator ili ocalinko rade u servisima pa se obrati njima putem PP-a, guglaj malo pa potrazi cijenu, to je sve sto ti mogu reci, nekada sam pratio cijene :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.12.2011
Poruka
239
Ovako prijatelju meni je na Lenovo T61 otišao inverter i lampa pozadinskog osvetljenja oboje polovno oko 50-ak evra.
A proverićeš samo ako imaš rezernu neonku da vidiš dali je do nje, a ako radi malo pa se ugasi inverter nije da je on crkao nebi imao uopste sliku, mrdaj malo flet kabal da vidiš dali je do njega,ali ako je neonka ispod 40 do 50 eura traze u servisima da zamene ali pazi to je samo lampa plus inverter za koji traše po 3700 do 4100 dinara pa ti gledaj. Moj savet odnesi samo da ti utvrde kvar onda nadji preko oglasa delove i menjaj sam,jer oni naplacuju celu intervenciju ruke deo i ko zna sta jos.
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
21
evo da se nadovezem ovde, desio mi se jos jedan problem...neki dan sam instalirao igricu Mafia II, i normalno sam igrao sve do danas... krenem da je pokrenem i ugasi se monitor, ali ne backlight nego bukvalno citav monitor i onda moram na silu ugasit laptop da bi opet radio normalno, graficka mi je NVIDIA GeForce 8400M GS ...da napomenem da je u pitanju izuzetno hardverski zahtjevna igrica pa sam rezoluciju u igrici smanjio na manju od rezolucije monitora
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top