Bacanje opušaka i pljuvanje biće skupe navike

Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Cim nam budu zapretili novcanom kaznom,odmah cemo se upristojiti,do tad ga bacamo na trotoar, kroz prozor auta ili pak(koji ludaci)punimo dzepove raznim ostacima do prve kante za djubre.Pre kontrolisanja bacanja pikavaca ja bih zasla u parkove i vajne vlasnike kucnih ljubimaca na licu mesta kaznjavala novcano,a kako drugacije,kada ne pospreme za svojim ljubimcem.Kada dete odvedem u park prvo joj kazem da ne ide na travu vec da seta stazom,zna se zasto.Nasa bruka i sramota.Za proslu godinu su naplatili celih 50 kazni,i to verovatno da bi mogli da masu podacima da "rade".
Kada se budemo ponasali kao da je nase tada ce nam biti bolje,u svojim dvoristima to ne radimo,a napolju....Svacije ,nicije.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
1.291
Potpuno se slazem sa uvodjenjem komunalne policije...jer ovo sto se do sada radilo je stvarno van pameti.
Ta neka "komunalna" i "ekoloska" svest kod nekih pojedinaca gotovo i da ne postoji...
Pogledajmo samo kakvi su nam parkovi i setalista...iz reka vire skoljke automobila,djubre se baca ko gde stigne,Obale reka i jezera pune kesa i plasticnih flasa.
Ako tezimo toj Evropi,sa ovakvim ponasanjem necemo daleko stici.
Ili samo po dzepu,pa ce se neke stvari valjda promeniti.
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
hm...pa gde da bacim smeće kad kante nema na puškomet :fool:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
A šta tek reći o idijotima koji smeće bacaju kroz prozore zgrade? Koliko samo puta sam prolazio stazom pored zgrade a neko smeće se "sručilo" ispred mene, ili noću kad je tiho, čuješ zvuk kese koja "leti" kroz vazduh i kasnije ono bum?
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Vazno je da nam je cisto do kucnog praga,a ostalo,nek neko drugi misli o tome.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Dobra je to ideja, samo ne znam kako ce to da zazivi kod nas.
Slicno sto bi tesko i zazivelo da se u gradski prevoz u BG ulazi i izlazi iz vozila na sva vrata - istrovremeno u oba pravca.

Ipak, ovo narodu disciplina ide od ruke samo kada se lupi po dzepu (npr, vezanje pojasa u vozilu od pre nekoliko godina, a sada i novi kazneni poeni).
 
que te vayas con el viento, como siempre
LEGEND
Učlanjen(a)
30.07.2009
Poruka
5.276
A zašto moraš da ga baciš? Pošto se verovatno radi o nekom papiriću, staviš lepo u džep, pa baciš kod kuće ili kad naiđeš na kantu. Pa ne mogu kante biti na svakig 10 metara. :fool:

pa to i radim, torba mi se naduje dok dođem kući kao prvaku...ali kad već uvode takav zakon normalno je da obezbede uslove, pa ako ne poštuješ onda po ušima ili džepu :acute:
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
pa to i radim, torba mi se naduje dok dođem kući kao prvaku...ali kad već uvode takav zakon normalno je da obezbede uslove, pa ako ne poštuješ onda po ušima ili džepu :acute:

au je... pa jel ti to kupiš đubre po ulici ili šta, kad ga toliko imaš?

ma ne mogu oni obezbediti toliko kanti koliko stoka može da pobaca ili ih uništi. ali to nek oni vide sa stokom. mi ne bacamo. jel tako :)
 
Natrag
Top