aydigy creative platinum pro 2zs

Član
Učlanjen(a)
22.05.2013
Poruka
189
da li neko zna sta je uzrok pucketanja u zvucnicima .Kablovi su eliminisani kao uzrok a takodje i zvucnici Probano je sa slusalicama tako da kartica sigurno daje pucketanje
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
da li neko zna sta je uzrok pucketanja u zvucnicima .Kablovi su eliminisani kao uzrok a takodje i zvucnici Probano je sa slusalicama tako da kartica sigurno daje pucketanje
Ili nisu odgovarajuci sudio drajveri,ili je kartica pri kraju.To bimogao proveriti sa eksternom karticom,ako bi mogao pozajmiti od nekoga.Imas ih USB,a ima i za prikljucak na slot,ako ti je komp.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
da li neko zna sta je uzrok pucketanja u zvucnicima .Kablovi su eliminisani kao uzrok a takodje i zvucnici Probano je sa slusalicama tako da kartica sigurno daje pucketanje

Da li se u blizine audio kartice nalazi wifi kartica, ili telefon ili nesto slicno? To nekada zna da bude uzrok, posebno kod losijih kablova do zvucnika i slusalica.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Maximuse, udji u kontrolni panel i pronadji aplikaciju koja se dobija instalacijom audo drajvera. Najverovatnije neka Realtekova aplikacija, posto je ona dokazano spijunska u dva smera.
Zatim u opciji Microphone, stilkiraj opcije ...

Noise Susspresion i
Acoustic echo Cancellation.

Znaci nema veze da li imas mikrofon ili nemas to prenosi bust na matcnu i ometa zvuk.
Takodje udji u aplikaciju za zvuk koja izvorno dolazi uz Windows(slicica dole do sata),
...pa i tu zapusi dodatne busteve u specijalnim podesavanjima.
 
Član
Učlanjen(a)
22.05.2013
Poruka
189
Maximuse, udji u kontrolni panel i pronadji aplikaciju koja se dobija instalacijom audo drajvera. Najverovatnije neka Realtekova aplikacija, posto je ona dokazano spijunska u dva smera.
Zatim u opciji Microphone, stilkiraj opcije ...

Noise Susspresion i
Acoustic echo Cancellation.

Znaci nema veze da li imas mikrofon ili nemas to prenosi bust na matcnu i ometa zvuk.
Takodje udji u aplikaciju za zvuk koja izvorno dolazi uz Windows(slicica dole do sata),
...pa i tu zapusi dodatne busteve u specijalnim podesavanjima.
odneo mi je prijatelj da proba na drugom racunaru pa ako nista probacu i vase savete kad mi vrati karticu
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Isto hoce da susti mikrofon sa web kamere, ja sam ga jedno vreme koristio za snimanje zvukova iz prirode. Nemoz pojmiti na koliko velikoj udaljenosti hvata zvukove i sumove, sve neki zvuci iz horor filmova se cuju.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Isto hoce da susti mikrofon sa web kamere, ja sam ga jedno vreme koristio za snimanje zvukova iz prirode. Nemoz pojmiti na koliko velikoj udaljenosti hvata zvukove i sumove, sve neki zvuci iz horor filmova se cuju.
Hoce i privlaci sustanje ventilatora na kompu.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa dobro sad to je mozda i malo preuvelicano, ali meni od pre nekih jedno 6 meseci cela glava zuji. Sad ne znam da li je to posledica od ventilatora sa procesora, posto njega ni jedanput nisam cistio u zivotu, ovaj sa napajanja podmazujem na svaka tri meseca, ali da je zujanje postalo nepodnosljivo jeste.
Bukvalno cela glava zuji, ko bumbar. A kad recimo namerno ne koristim komp 6 sati, onda kao ima tedndenciju opadanja. Imam neki osecaj da je o neka nova kompjuterska bolest, ko ovi sto se vracaju sa ratista sto imaju. I mogu reci da ovo nije za salu kad uzme maha. Sta li onoliko zuji, ne znam, ko da namerno na plocama ugradjuju neki niskovrekfentni dodatak za izludjivanje klijenata.
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pa dobro sad to je mozda i malo preuvelicano, ali meni od pre nekih jedno 6 meseci cela glava zuji. Sad ne znam da li je to posledica od ventilatora sa procesora, posto njega ni jedanput nisam cistio u zivotu, ovaj sa napajanja podmazujem na svaka tri meseca, ali da je zujanje postalo nepodnosljivo jeste.
Bukvalno cela glava zuji, ko bumbar. A kad recimo namerno ne koristim komp 6 sati, onda kao ima tedndenciju opadanja. Imam neki osecaj da je o neka nova kompjuterska bolest, ko ovi sto se vracaju sa ratista sto imaju. I mogu reci da ovo nije za salu kad uzme maha. Sta li onoliko zuji, ne znam, ko da namerno na plocama ugradjuju neki niskovrekfentni dodatak za izludjivanje klijenata.
Nije dovoljno promeniti pastu na procesoru i ocistiti hladnjak od kulera,vec treba lepo ocistiti i peraja na kuleru,jer i tu ima dosta prasine,a razlicite debljine,pa zato idaje razlicite zvuke.Provereno.Stapicem za usi i alkoholom i ocistiti svako peraje na kuleru i primetices tisinu i blago sustanje.To treba uvek raditi uporedo na oba kulera i od napajanja i od procesora.Inace nema svrhe,uvek ce jedan da bruji vise.Zavisi i gde se kuciste nalazi,dole na patosu ili gore na stolu.na stolu hoce vise da bruji zbog samih supljina na stolu,na podu se manje cuje.
 
Natrag
Top