Automatsko otvaranje browsera

Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Preuzeo sam i napravio opciju za USB i CD. Sutra cu probati na tom racunaru, a vec sam testirao na svom laptopu. Nisam dosad znao za tu opciju. Hvalaa.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Idi na sajtove proizvođača poznatih av programa. U download sekciji potraži live/rescue cd/usb.



Instalirani windows se ne pokreće! To je poenta.
Zašto bi pokretao zaražen windows i sa njime tražio i čistio zarazu?
Zaražen windows automatski pokreće virus, koji je aktivan u memoriji računara. Zbog zaštićenog rada procesora (protected mode [1]) nemoguće ga je ukloniti iz RAM-a.

Zato se računar podiže pomoću nezaraženog operativnog sistema (windows, linux,...) sa eksternog uređaja (CD, USB,...), tj. live cd/usb [2] i u okviru njega strartuje program za skeniranje/dijagnostiku...

Kod većine av proizvođača, av program se automatski startuje posle podizanja računara sa njihovog cd-a ili usb-a.

[1]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/Protected_mode
[2]
Kod:
https://en.wikipedia.org/wiki/Live_cd
Probao sam sa Kaspersky antivirusom. Ipak izgleda nije do virusa. Skenirao je, nije pronasao prijetnje. Uglavnom, kad se sistem pokrene, nesto se moze odraditi u prvoj minuti, onda polahko blokira, ne mozr se nista otvoriti i nakon izvjesnog vremena, sam se restartuje, pojavi se plava podloga i ne uspijem procitati sta pise, nesto kao pozadina BIOSA. E, sad, sta li bi moglo biti?
 
Član
Učlanjen(a)
07.12.2011
Poruka
460
Probao sam sa Kaspersky antivirusom. Ipak izgleda nije do virusa. Skenirao je, nije pronasao prijetnje.

Bilo bi dobro da skeniranje radiš sa više različitih av programa.

... pojavi se plava podloga i ne uspijem procitati sta pise, nesto kao pozadina BIOSA.

Ovo je novi momenat u tvojim informacijama.
Što više informacija daš na samom početku, veća je verovatnoća da se pronađe rešenje, a manja šansa da dijagnoza ode u pogrešnom pravcu (što bi moglo da bude u ovom slučaju!).

Na osnovu opisa, deluje da je reč o BSOD-u.
BSOD se pojavljuje kada se pojavi neki problem sa hw-on ili njegovim drajverom.
Obzirom na to da si računar podigao sa drugim operativnim sistemom i sa njim uspešno radio neko vreme, za pretpostaviti je da je hw ispravan. To upućuje na to da windows ima problem sa nekim od drajvera.
Da bi ovo potvrdio i (možda) dijagnostikovao:

Control Panel -> System -> Advanced system settings -> Advanced -> Start-up and Recovery -> Settings -> System failure -> Isključi "Automatically restart"

Ako se tokom rada pojavi BSOD, prepiši njegov sadržaj.
 
Učlanjen(a)
30.03.2014
Poruka
968
Uredu, to cu pokušati u ponedjeljak pošto se ne radi o mom računaru. Hvala puno. Nadam se da ćemo riješiti problem.
Ali mislim da nije u pitanju BSOD jer nije u pitanju takva podloga koja se javi kad se sam restartuje. Pojavi se plava podloga, ali kratko se ispisuju neka slova, ne znam kako da objasnim, i onda se restartuje.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top