Autocad ili solid works???

Član
Učlanjen(a)
14.06.2011
Poruka
2
У средњој школи сам радио четри године на Autocad-u и solid works-u, мени је много бољи solid works, јер је то 3д моделовање. Исто тако занимљив програм је и Catia. Уосталом погледај и сам шта се све може урадити у solid works-u:


Kod:
[URL="http://www.google.com/search?hl=sr&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&biw=1360&bih=656&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&q=solidworks 3d"]solidworks 3d - Google претрага[/URL]

Prilikom crtanja jako dobar ti je AutoCAD. U koliko hoces da modelujes moja preporuka ti je Autodesk Inventor. Radio sam sa Catiom, Solidom, AutoCADom, Inventrom, 3D maxom, Ansysom i slicnim drugim softwerima. Sve zavisi od toga sta zelis na kraju da dobijes.
Po struci sam masinski inzenjer i po mom iskustvu ti preporucujem AutoCAD i Inventor.
 
Član
Učlanjen(a)
07.04.2010
Poruka
54
ja na fax-u ucim Autocad i mogu reci da nije los , mogu ce je razne stvari uraditi u njemu , ukolko znas raditi u njemu , a i nije tesko shvatiti kako sta da se uradi .

a sto se tice Solid Works , vidjao sam po int. da je program dobar , al nemam nikakvo iskustvo sa njim
 
Član
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
2
Evo da se ukljucim, s malim zakasnjenjem. Imam dosta radnog staza u tri masinska softvera: crtaca tabla, pa AutoCAD i poslednje dve godine Solid Works. AutoCAD i Solid ne mogu da se porede, jer prosto nisu ista klasa, kao automobil i avion. Solid izmedju ostalog moze da da na izlazu i dwg format crteza AutoCAD-a. Ako covek ima vremena i volje treba da proba oboje (ne mora crtacu tablu). Ako nista drugo nikad se ne zna sta ce ti za budici posao trebati. Solid je skup i zato je AutoCAD zastupljeniji po firmama. Nauci oba, samo da znas, iz Solida vise nema povratka na AutoCAD, kao sto se iza CAD-a niko ne vraca na tablu.
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2012
Poruka
23
Ako zelis da brzo obavis (ne tako komplikovan ) posao uzmi SOLIDWORKS.
Ako zelis ozbiljno da radis , ali bas ozbiljno , uzmi Cati-u.
Ako zelis da radis 2D crteze i skice uzmi Auto cad.

Ja koristim sva tri ... + ProDesktop 8.0 ... u principu svi su isti ....naravno ProDesktop je sr**e ali u skoli ga radimo i tako...
Svi oni se relativno brzo savladaju ... ja sam prvo ucio Acad ... ali samo 2D crtanje .. bez modeliranja.... posle sam poceo uciti Solidworks ... pa Catiu V5 i V6 tako .... izbor je tvoj .... sta god da naucis neces pogresiti ...

Ja sad imam problem sa Catiom V6 (zvuci glupo ali ) ... ne znam da sacuvam projekat radjen u njoj....
 
Natrag
Top