Član
Učlanjen(a)
08.05.2011
Poruka
2
Naziv teme neodgovara sasvim onom sto bi ja htio odraditi pa ipak cu pokusat podeliti sa vama moju zamisao.Imam garazu malo udaljenu od mjesta stanovanja pa bih htio donekle da se osiguram od obijanja iste,znam da to nije 100% sigurno kao i nista u zivotu ali pokusao bih naci neko jeftino resenje.Da li je moguce postaviti neki uredjaj koji bi imao napajanje 12V a da mi salje signal recimo na mobilni ako bih neko pokusao obiti garazu,znaci nezelim nikakav zvuk alarma nego samo da meni stigne sms poruka ako se cuje neki neobican zvuk iz garaze,jer kontam nemoguce je obiti garazu a da se nista necuje.Svaki predlog je dobrodosao kao recimo da li postoji neka brava koju je teze oboiti ili katanac mada licno neverujem u tako nesto,znaci koje je najbolje osiguranje garaze.
 
Član
Učlanjen(a)
16.02.2013
Poruka
12
imas uredjaje jeftinije kao za pametnte kuce gde mozes da palisi gasis uredjaje po kuci kada nisi tu malo prosnjurajponetu mozes svasta da nadjes
 
Učlanjen(a)
02.07.2009
Poruka
2
jeftino a prosto...neki stari mob tel koji mozes povezati u kolo struje 12v,okidac je kontakt na garaznim vratima uspostavlja strujno kolo koje napaja malu upravljacku jedinicu koju mozes napraviti na hiljadu nacina bilo plocicu elektronike ili nezgrapno putem releja a on(telefon) jednostavno automatski poziva tvoj broj....bez ikakvog alarma sam poziv sa tog broja je siguran znak da je doslo do otvaranja vrata...nema greske prilikom grmljavine ili jakog udara
 
Natrag
Top