Australia daleka zemlja

Član
Učlanjen(a)
29.08.2010
Poruka
7
Kakvo misljenje imate za Australiju kao zemlju u kojoj bi se moglo ziveti i koliko je podobna za zivot i nove doselljenike .
hvala za komentar i misljenje
 
Član
Učlanjen(a)
30.04.2009
Poruka
12
Australija je moja zemlja iz snova... Kad zavrsim koledz, vracam se u Srbiju, i vodim jednu lepu Srpkinju u Australiju :D

I ja bih voleo da cujem sta ljudi imaju da kazu o zivotu u Australiji? :)
 
Član
Učlanjen(a)
29.08.2010
Poruka
7
Tesko je opisati Australiju u kracem obliku ali je definitivno medju prvim zemljama za zivljenje .svi imaju sansu u Au pogotovo ljudi koji imaju visok stupanj obrazovanja i 2-3 godine iskustva u struci , sluze se engleskim , nemora biti super imaju sansu za dobijanje vize 80% zagarantovano .
puno srtece svima ,
pozdrav :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.03.2013
Poruka
2
pa lepo je to sve u brosurama ali malo je drugacije kada se dodje ovde da se zivi to jest emigrira. mnogo je drugacije i nema ni "L" od lepote svaki dolar je gorak i mucan i zivot je dosadan,jednolican(PoSAO-KUCA-KUCA-POSAO). verujte nije sve ono sto vam oni prikazuje u reklamama i na brosurama i tv . australija je lepa samo u slikama a u stvarnosti vrlo ruzna.. ovde ako hoces d aszivis neki normalan zivot moras raditi 12 sati dbnevno i 6 dana nedeljno a po nekada i 7. ovo je zemlja za ljude koji dodju da rmbace ovde i tako i zavrse od tekog rada i neredovnog zivota zdrastveni problemi se nagomilaju i pre nego sto si stigao jos do penzije sto bih rekli italijani tuto finito nisi dobar nizasta a mastati samo onekom dobrom zivotu u penziji. Nazalost Australija kao sto rekoh je na brosurama jedno a u realnosti drugo.. sve je preksupo, radi se dugo sati,slabo se vidjas sa prijateljima cak i sa porodicom.. neverujte brosurama i bajkama,slikama i pricama. budite uverni nije sve tako ruzicasto u australiji
 
Član
Učlanjen(a)
09.04.2013
Poruka
3
Ja sam rodjen u Australiji I ziveo sam u svim glavnim gradovima osim Darvina i Melburna, cak sam i na Tasmaniji proveo godinu dana. Razlog za ovoliko seljenje je da mi jednostavno postane nakon nekoliko godina (nekad i par) monotono jer sve je uvek isto. Ja volim promene i nove sredine tako da dosta putujem. Sto se tice Australije, kako za koga, moze da se zaradi i liepo zivi ali to znaci da se radi mnogo (kao sto je neko iznad spomenuo) i da bukvalno strogo pazis na sta trosis jer je Australija medju najskupljim zemljama na svetu. Sve je cisto, plaza za plazom, uredjeno, ali istovremeno velika praznina, nije to to. Kad dodjem u Srbiju, (tamo sam ziveo 14 godina) toliko osetim neku toplinu i duh kojeg ovde nema. To isto osetim i u drugim drzavama evrope. Ovde je dobro ljudima koji su se davno doselili pa za bagatelu kupili ili dobili velika imanja koja su danas postala ubarnizovana. Oni imaju na pretek bogatstva i zive fenomenalno, kao u bajci. Rasizam je dosta rasprostranjem, iako to nikad niko nije ispoljio prema meni jer sam u potpunosti "ozi" kad treba da budem odnosno u drustvu ozija, ali mnogo puta sam cuo i primetio njihova misljenja sto se tice drugih naroda i naccija, mnogo puta. Na neki nacin, Oziji (koji su uglavnom Australijanci anglosaksonskog porekla) svakako su ovde prihvaceniji od ostalih. Iako se ovde govori o jednakosti i multikulturalizmuy, zapravo nije tako. Uglavnom sve vodece pozicije, ministri, sefovi vlada, policija, opstina, direktori sola i svih drzavnih funkcija na visim nivoima su uglavnom Austlijanci anglosaksonskog porekla. Nadje se poneki Italijanskog, Grcog i drugog porekla ali vrlo vrlo malo, manje od 5%. Za nove dosljake, nije lako. Ima da se rade losi poslovi i da se dosta vremena provede uklapajuci se u novu sredinu a uvek ce nostalgija za Srbijom biti prisutna. Totalno je drugaciji nacin zivota ovde. Mnogim nasima se zivot ovde svodi da rade isti posao dao penzije, da uzmu (mortgage) tj., zajam od banke i otlpacuju kucu skoro celog svog radnog veka, zivot uvek isti, posao-kuca-posao-banka- soping-kuca-nekad zabava ili utakmica ili piknik i sve tako u krug nekih 20,30,40 i 50 godina a svo vreme Srbiju gaje i nose u srcu i jedini istinski ili dobar osecaj imaju u zivotu kad posete Srbiji jednom u 10 godina i vise pa se tamo osecaju kao neki privilegovane osobe nekoliko nedelje pa nazad u Australiju i kukanja par godina koliko su se istrosili na putovanju u Srbiji i opet rmbacenje i stednja do sledece prilike, iskreno receno za mene to nije zivot i zato jednostavno zivim sloboodno koliko mi zivot i prilika dozvoljava. Takvih nasih kao sto sam opisao su verovatno vecina jer sam ih dosta takvih znao, mada ima i ljudi koji lepo, solidno, bogato i predivno zive. Ljudi su ovde dosta konzervativni u odnosu na Srbiju ali deluju i dosta vedrije, barem se tako ponasaju uglavnom u prodavnicama i drugim uslugama ali konzervativnost je zaista velika. Neces videti da se deca skupljaju i igraju kao u Srbiji do kasno u noc, nema sanse. Ovde je zivot deo sistema i kao takav se prenosi na decu i sve tako redom, verujte mi svi koji mastate o Australiji, paticete uvek za Srbijom ili cete doci sa zeljom da se obogatite i vratite u Srbiji da se pokazete koliko ste stvorili ali to se vrlo vrlo retko kome dogadja, pre ce biti da cete samo sanjati i ziveti u toj masti koja se verovatno nece ostvariti. POZDRAV
 
Član
Učlanjen(a)
22.12.2012
Poruka
235
Australija je za one koji vole more i leto. Mnogo ima doseljenika iz celog sveta, takodje i iz razvijenih evropskih zemalja i USA. Zivotni standard je visok. Ako ste radnici uvek idite u najveci grad jer ima najvise posla, u Sydney.
 
Učlanjen(a)
28.06.2014
Poruka
2
Evo citam ove komentare i nekako mislim da je @boletole to najbolje opisao. Ja sam sa svojom porodicom dosao u Australiu prije 5 mjeseci i razlika je samo u tome sto smo iz Hrvatske. Odlucili smo se na taj korak zbog ove krize, jednostavno nisam mogao svojoj djeci pruziti sto zele. Ovdje sam rodjen i imam drzavljanstvo ali ovdje se radi dosta vise nego kod nas, novca ima ali nema nekih drugih stvari. Najbolje je to objasnio kolega @boletole.
Nase kanale nije bas moguce pratiti putem satelita i ja sad cekam fire tv pa cu pokusati sa iptv, preko neta.
Ovaj forum je odlican, samo tako nastavite
Pozdrav iz Blacktowna :)
 
Natrag
Top