Audio karta

Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
Na bratovu racunaru sam podigo novi sistem (win 7),posto mu neradi integrisana audio karta ima dodatnu u PCI slotu.Naravno postavim je na default i sljaka sve OK,al problem nastaje kad se komp iskluci sa napajanja -ponovo se vrati kao default integrisanja...nije do CMOS baterije jer sam je mjenjao....do cega bi jos moglo biti....neda mu se stalno cackati i prebacivati na default...hvala
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Koja je maticna ploca, to si trebao da napises, ovako na pamet ne vredi nista.
U BIOS-u iskljuci Integrisanu, ako vec neradi, tako da nju vise nece vracati, takodje bi trebalo odraditi flashovanje BIOS-a, ali dok ne napises koja je ploca....
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
maticna je GA-7VASFS. isklucio sam integrisanu ,ovu ukljucim i radi normalno.ali pri iskljucenju iz napona gubi svu memoriju,pa i sat se promeni...baterija je ispravna,tako da neznam sta bi moglo biti...dali bi pomoglo flesanje biosa
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
Baterija ako je ispravna ocuvace podesavanja biosa,ako nije nece.Proveri da li su dobri kontakti,da li dobro naleze baterija u leziste.Osim toga moze jedino sama ploca da bude uzrok.Clear cmos pin.bios(tesko da je on) ili juzni most.Ja bi reko ipak baterija,ili njeni losi(oksidirani)kontakti sa plocom.Da li je clear cmos jumper na svom mestu?
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
Baterija ako je ispravna ocuvace podesavanja biosa,ako nije nece.Proveri da li su dobri kontakti,da li dobro naleze baterija u leziste.Osim toga moze jedino sama ploca da bude uzrok.Clear cmos pin.bios(tesko da je on) ili juzni most.Ja bi reko ipak baterija,ili njeni losi(oksidirani)kontakti sa plocom.Da li je clear cmos jumper na svom mestu?

baterija je ispravna 100%,a neznam gde se nalazi ovaj "clear cmos jumper",mozda je bas do njega ili je otisla maticna,jer neradi ni zvucna integrisana pa reko mozda je i do maticne...
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
baterija je ispravna 100%,a neznam gde se nalazi ovaj "clear cmos jumper",mozda je bas do njega ili je otisla maticna,jer neradi ni zvucna integrisana pa reko mozda je i do maticne...
Jumper za reset biosa sa 3 pina,npr pin 1 i 2 je defoult a 2 i 3 je reset(clear cmos) obicno se nalazi u blizini baterije.Proveri pravilan defoult polozaj jumpera u papirima od maticne ili nadji na netu.Kod mene recimo stoji jumper na 2 i 3 po defoultu,a 1 i 2 je reset.
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
naso jumpere,ali na njima nema nista (golo),pretpostavljam da bi trebalo biti premosteno kao kod HDD ono tipa 1-2 ili 2-3....u uputstvu za maticnu stoji 1-2 close:Enable 2-3 open:Normal (default) sto znaci da bi trebalo da stoji na 2-3 ali kako da to napravim kad nemam onog komadica sto se nabije na izlaze............ispravi me ako sam u KRIVO.......
 
Član
Učlanjen(a)
17.07.2012
Poruka
125
bilo koji jumper,sa hdd,dvd citaca,stare ploce.Nebitno bitno je da ta dva pina budu spojeni.Jumper,zica,alu folija bilo kako.Samo uz oprez da nedodiruje druge kontakte osim ta dva pina.Znaci tacan polozaj utvrdi i spoj pinove sa bilo cime
 
Natrag
Top