Audi 80 kasno pali ventilator

Član
Učlanjen(a)
20.02.2010
Poruka
6
Kao sto pise u naslovu kasno mi se pali ventilator,inace ovo mi je drugi audi 80 koji posedujem sa isitm motorom 1.8 s k-glava,na jednom mi pali ventilator na nekih 92-93 stepena najkasnije,a na ovom drugom tek na nekih 100 stepeni i primetio sam da ne kruzi voda cim se upali auto vec tek kada postigne temperaturu oko 94 i vise stepeni znaci tek tad na onom malom povratnom crevu krene voda da curka i pri dodavanju gasa pocinje jaci mlaz,inace dok vozim auto recimo na otvorenom (od 80 do 120) drzi temperaturu na nekih 93-96 stepeni dok mi se na drugom ne desava to tj ne prelazi 92 stepena...ako vas ima voljnih molio bih za pomoc!
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Mislim da su temperature visoke, pogledaj u kakvom je stanju ( da nije delimicno otvoren ) termostat i dali na njemu ima oznaka na kojoj se temperaturi otvara. Trebao bi da skines hladnjak i da ga isperes sa vodom pod pritiskom ( isperi i blok motora ). Uzrok sto ti slabo kruzi voda, moze biti da je radno kolo na vodenoj pumi istroseno, ili precnik prolaza vode prema posudu smanjen.
 
Član
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
161
Proveri ( kontrolisi gorne i donje crevo hladnjaka ), na koliko se termostat otvara ( trebalo bi ga zamenuti sa termostatom koji ranije otvara ). Ako ugradis termostat koji otvara na 80-85C, neces imati vise problema.
 
Natrag
Top