Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.982
Slučajno naleteh na jednu slatku pričicu iz života Bruna Langera, pa poželeh da je podelim sa Vama. :)

Bruno Langer - Nevjerovatna prica

bruno_langer.gif


Evo kako Bruno Langer opisuje (u izjavi za casopis "Pop Rock", iz oktobra 1990.) svoj prvi nastup: "U Vodnjanu, Hrvatska, 02. maja 1965. godine, u Domu Mladih, odrzao sam svoj prvi koncert sa grupom Fantomi. Imao sam 16 godina i bio sam ubjedljivo najmladji. Branko Umkovic je bio bubnjar, Binko Bjazic ritam gitarista, a Milan Miletic gitarista. Ja sam bio basista. Imao sam bas napravljen od drveta i trofazni kabl za struju, a na gitari je bio zidni prekidac. Prvi dio koncerta mislio sam da mi gitara ne radi, jer se nisam cuo, a poslije sam uvidio da sam od silnog uzbudjenja zaboravio da ukljucim utikac. Imali smo limene zvucnike, a i jedno staro pojacalo, kao i kozne bubnjeve, jedan dobos i cinelu. Na bubnjevima je bila nacrtana Spanjolka s velikim grudima, a pisalo je "la kukaraca", tako da su svi mislili da se zovemo "la kukaraca". Svirali smo Shadowse. Imao sam strasnu tremu. Svirali smo, maltene, do zore. Prespavali smo na drvenim klupama u tom istom domu. Sve je bilo sjajno. Tada nismo ni vjerovali da cemo jednog dana svirati svoje stvari."

Autor: Dragutin Matosevic, Tuzla, BiH
Izvor: Barikada

 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top