ATI Radeon HD 3450

Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
42
Pomoć. Posjedujem računar u koji mi je majstor instalirao windows 10 64-bit te je ubacio grafičku kartu ATI Radeon HD 3450 rezolucije 1024x768 pixels i monitor Eizo flexscan s2202w rezolucije 1680x1050 pixels
Monitor. Kako da riješim problem da mi slika nije mutna kao i ikone na monitoru.
Guglanjem sam pronašao čak da mi navedeni monitor ne podržava windows 10 , jer u postavkama displeya ga ne prepoznaje niti daje mogućnost da odredim rezoluciju monitora.
Napominjem da sam imao pre ovog windows 7 i bolju grafičku kartu tako da mi je slika bila jasna tj. nije bila mutna.
Unapred hvala na odgovoru i savjetu.
 
Učlanjen(a)
28.07.2022
Poruka
8
Pozdrav,
Prvo - Monitor ti je opasno dobar prema Eizo.
slika ti je mutna sigurno zbog male rezolucije 1024x768. Možda je tvoj problem na linku koji ti šaljem:


Probaj sa tom predloženom zakrpom KB4505905 na linku:


ako neide reci mi pa ćemo probati neko drugo rešenje.
 
Učlanjen(a)
28.07.2022
Poruka
8
Našao sam ti i display drajvere za Eizo s2202w
Ovo je samo da Win 10 prepozna ispravno monitor.
Otpakiraj ZIP i i windozama daj samo inf datoteku kao novi monitor driver.
 

Prilozi

  • S2202WINF_W.zip
    16 KB · Pregleda: 3
Učlanjen(a)
28.07.2022
Poruka
8
Prvo mu daj .inf datoteku da prepozna monitor a ako bude isto onda i KB zakrpu. Tim redosledom.
Ako je posle .inf slika tj. rezolucija u redu onda KB zakrpu nemoj staviti.

Javi kako je prošlo.
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
42
Pozdrav,
Prvo - Monitor ti je opasno dobar prema Eizo.
slika ti je mutna sigurno zbog male rezolucije 1024x768. Možda je tvoj problem na linku koji ti šaljem:


Probaj sa tom predloženom zakrpom KB4505905 na linku:


ako neide reci mi pa ćemo probati neko drugo rešenje.
Nisam uspio.
 
Učlanjen(a)
28.07.2022
Poruka
8
Da se neljutiš. Neznam koliko je tvoje predznanje ili znanje o računarima i Windowsima pa ću biti malo detaljniji sa opisom. I kod mene su Windowsi instalirani na Hrvatskom ali to nebi trebao biti problem.
Podešavanje na Eizo monitor:
Na Win 10 na Desktopu ili radnoj površini - desni klik i na Postavke prikaza(neznam kako kod tebe piše na ekranu)
Izabereš Zaslon ili Ekran.
Zatim na dnu izabereš Dodatne postavke zaslona ili ekrana
Na tome izabereš Svojstva grafičke kartice za zaslon (ekran) 1
Kada ti iskoči novi prozor na njemu izaberi drugi TAB na kojem piše Monitor.
Ispod natpisa Vrsta monitora piše neki naziv monitora. Malo desno klikni na dugme Svojstva
Iskočit će treći prozor. Na prvom TAB-u piše općenito. Tebi treba drugi TAB na kojem piše Upravljački program.
U donjem delu na levoj strani klikni na dugme Ažuriraj upravljački program
Sada iskače četvrti prozor Ažuriranje upravljačkih programa
Na njemu uzmi donje dugme i klikni na Na računaru potraži softver upravljačkog programa.
Kada si kliknio na to onda dobiješ mogućnost da biraš putanju-u kojem je folder sa INF datotekom za tvoj monitor (dugme Pregledavanje) - pa ga odvedeš na pravo mesto.
ili monitor potražiš sa Windows liste.
Reci mi da li si išao na ovaj način?
 
Član
Učlanjen(a)
06.01.2010
Poruka
42
Da se neljutiš. Neznam koliko je tvoje predznanje ili znanje o računarima i Windowsima pa ću biti malo detaljniji sa opisom. I kod mene su Windowsi instalirani na Hrvatskom ali to nebi trebao biti problem.
Podešavanje na Eizo monitor:
Na Win 10 na Desktopu ili radnoj površini - desni klik i na Postavke prikaza(neznam kako kod tebe piše na ekranu)
Izabereš Zaslon ili Ekran.
Zatim na dnu izabereš Dodatne postavke zaslona ili ekrana
Na tome izabereš Svojstva grafičke kartice za zaslon (ekran) 1
Kada ti iskoči novi prozor na njemu izaberi drugi TAB na kojem piše Monitor.
Ispod natpisa Vrsta monitora piše neki naziv monitora. Malo desno klikni na dugme Svojstva
Iskočit će treći prozor. Na prvom TAB-u piše općenito. Tebi treba drugi TAB na kojem piše Upravljački program.
U donjem delu na levoj strani klikni na dugme Ažuriraj upravljački program
Sada iskače četvrti prozor Ažuriranje upravljačkih programa
Na njemu uzmi donje dugme i klikni na Na računaru potraži softver upravljačkog programa.
Kada si kliknio na to onda dobiješ mogućnost da biraš putanju-u kojem je folder sa INF datotekom za tvoj monitor (dugme Pregledavanje) - pa ga odvedeš na pravo mesto.
ili monitor potražiš sa Windows liste.
Reci mi da li si išao na ovaj način?
Problem je bio u W10 update za grafičku karticu . Nije sve bilo instalirano bila neka greška , nakon 6 sati upfate sad sve radi.Hvala na pomoći.
 
Natrag
Top