Ateisti i raj

LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Poznato je da je raj rezervisan za vjerujuće i bezgrešne. Interesantno bi bilo čuti šta misle poznavaoci vjere, da li i ateista može dospjeti u raj, ako je, recimo, za života bio uljudan i pošten kao najpošteniji vjernik i u svemu potpuno ličio na njega, osim što nije išao u crkvu i molio se Bogu, niti je vjerovao u njega.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Pozdrav!

Poznato je da je raj rezervisan za vjerujuće i bezgrešne. Interesantno bi bilo čuti šta misle poznavaoci vjere, da li i ateista može dospjeti u raj, ako je, recimo, za života bio uljudan i pošten kao najpošteniji vjernik i u svemu potpuno ličio na njega, osim što nije išao u crkvu i molio se Bogu, niti je vjerovao u njega.


Raj nije rezervisan samo za vjerujuce, tamo ce dospjeti i oni koji za zivota nisu bili u mogucnosti da cuju rijec Boziju i kazivanje Svetoga Pisma.njima ce Gospod suditi po dobroti srca njihova!A ovi sto cuju rijec Boziju svaki dan i pljuju po tome kako mislis da ih primi?!Evo dacu ti primjer: ako ja napisem nesto sto je rekao neki svetitelj,a to opet njemu otkrio Gospod i ti pocnes da to negiras i pljujes po tome jer imas nagon da podanistavas sve sto napisem.Ti sa tim postupkom nisi uvrijedio mene jer sam ja niko i nista vec si uvrijedio Gospoda i Duha Svetoga a fino ti u Svetom Pismu pise da se to ne prasta!!!Da mi vjerujuci na ovom forumu nismo pisali rijeci Gospodnje,da nismo citirali Sveto Pismo i rijeci svetitelja ti i takvi kao ti ne bi imali grijeha jer niste culi za to i ne moze vas neko da krivi za nesto sto ne znate.Ali posto ste ovdje od nas vjerujucih culi kako i sta treba a po vasem starom obicaju to negirali i ismijali odgovara cete za svaku rijec napisanu!A da bih ti jos bolje objasnio o cemu govorim i na sta se sve ovo odnosi pogledaj sa youtube ispovjest Rusa a zove se (Susret sa Vjecnoscu).Ovo sam ja prvi put odgledao ima skoro dvije godine, a posto nisam bio siguran u njegovu iskrenu ispovjest sve sam djelove skinuo sa youtube-a narezao i odnio u vise manastira da mi iguman i monasi potvrde istinitost ovog svjedocenja.Dobio sam odgovor da je svaka rijec istinita i da svako treba da to vidi!Pa evo vam link od prvog dijela a ima ih ukupno 13.YouTube - Susret sa večnošću - Mitarstva_01 / 13
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Pa, dobro, sectore, ja nisam pitao šta će biti sa onim ateistima koji rade sve ono što si ti naveo u prethodnom postu, znam i ja šta će biti sa njima - idu pred Lucifera! Pitao sam šta će biti sa onim teistima koji su dobri ljudi kao najbolji hrišćani, a ne mole se Bogu niti priznaju da postoji. Na to nisi odgovorio.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Pozdrav!

Pa, dobro, sectore, ja nisam pitao šta će biti sa onim ateistima koji rade sve ono što si ti naveo u prethodnom postu, znam i ja šta će biti sa njima - idu pred Lucifera! Pitao sam šta će biti sa onim teistima koji su dobri ljudi kao najbolji hrišćani, a ne mole se Bogu niti priznaju da postoji. Na to nisi odgovorio.

Ogovor:Napisao sam ja to ali izgleda nisi skontao ili nisi procitao!Ali evo pokusacu da ti objasnim ovako po kazivanju jednog svetitelja:Ljudi koji nisu nikada u zivotu culi za Gospoda Isusa Hrista i Sveto Pismo ali su zivjeli ispravan zivot i srce njihovo je dobro u njemu nema zla, oni ce zavrsiti u raju i tada ce ih Gospod upoznati sa svime sto nisu znali.kamo srece da od ovoga nista ne znas i da nisi ovo citao ne bi imao grijeha a ovako ne znam sta ce se desiti to samo Gospod zna!
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
39
Ali šta sa ljudima koji su čuli za Isusa, crkvu i celo učenje, ali nisu se krstili i nisu išli redovno u crkvu, a opet su odlučili da se drže moralnih vrlina potpuno isto kao i neko ko je kršten i ide u crkvu?
Nisu, kao što kažeš, pljuvali po crkvi, ali jednostavno nisu otišli da se krste, niti su posećivali crkvu. Bili su "neutralni" po pitanju crkve - niti je posećuju, niti je pljuju, a žive uzornim, moralnim životom.
Dakle, šta sa njima?
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ogovor:Napisao sam ja to ali izgleda nisi skontao ili nisi procitao!Ali evo pokusacu da ti objasnim ovako po kazivanju jednog svetitelja:Ljudi koji nisu nikada u zivotu culi za Gospoda Isusa Hrista i Sveto Pismo ali su zivjeli ispravan zivot i srce njihovo je dobro u njemu nema zla, oni ce zavrsiti u raju i tada ce ih Gospod upoznati sa svime sto nisu znali.kamo srece da od ovoga nista ne znas i da nisi ovo citao ne bi imao grijeha a ovako ne znam sta ce se desiti to samo Gospod zna!

Igramo li se gluvih telefona? Napisao sam i ja, ali ti, ne da nisi skontao nego izbjegavaš odgovor, pričakući mi ono što te ne pitam. Dakle, po treći put: Hoće li u raj ateisti koji nisu napravili u životu nikakav grijeh, osim što se nisu molili Bogu, niti prihvatali njegovo postojanje? Ne pitam te ja, niti sam te pitao, za one koji nisu čuli za Boga, nego za one koji su čuli za njega, ali nisu živjle po njegovim zakonima - nisu vjerovali niti se molili. Hajde, sectore, da te čujem!
 
Član
Učlanjen(a)
11.01.2010
Poruka
603
Evo ovako, da prvo krenemo od vere, pa da analiziramo i dela:

1.Sama vera ne spasava, tj.ona nije dovoljna da bi čovek bio spasen, otišao u Raj.Zašto?Pa zato što, kako piše u Poslanici Filipljanima, i djavo veruje i drhti!Dakle, neprijatelj Božiji, djavo ne samo da veruje u Boga, on drhti!Njegova vera u Boga je mnogo veća od vere većine ljudi, iz prostog razloga što je djavo bio svedok stvaranja sveta, njegov celokupan rad sa ljudima je usmeran ka tome da ih ubedi da Boga nema ili da mu ljudi postanu neprijatelji.Dakle, vera, bez dela je mrtva. (kako doslovno piše apostol Pavle u Poslanici Rimljanima).

2.Dalje, djavo, kao duhovno biće, je veći postnik od svih isposnika na svetu od postanka sveta.Zašto?Jer on niti jede niti spava, dakle postigao je vrhunac podviga mnogih asketa.Ali on neće ići u Raj, jer ni asketizam nije spasavajući, dakle, ulaznica za raj. Džaba ljudima da muče svoje telo do smrti, takvi neće ići u Raj, opet piše Sveto Pismo.Čak Isus kaže da u Carstvo Nebesko neće ući ni svi oni koji mu govore:Gospode, Gospode!(tj.prihvataju Njegovo božanstvo), čak ni oni koji "prorokovaše i izgoniše demone u Njegovo ime"!!!Pa šta je onda to što Gospod traži od nas?!Vera, bez dela -nije.Asketizam i nadrprirodne sposobnosti-nisu...šta je onda?
"Samo onaj ko poveruje i ustima svojim ispovedi da je Isus - Hristos, biće spasen".
To znači, samo onaj ko prihvati sebe kao tvorevinu Božiju, koji ispovedi da je Hristos njegov spasitelj (krsti se) dobiće samo ulaznicu za _Carstvo nebesko.Ne obezbedjeno, garantovano mesto u njemu, već samo dozvolu, pečat, dokument, da MOŽE da udje.
3.Ali dozvola za ulazak opet nije dovoljna!Normalno, jer šta ti vredi da držiš ulaznicu u džepu i vrzmaš se pred vratima, ako ne udješ?:)Zato će i mnogi koji su kršteni i ostali samo to, ostati nespaseni.To ti je slučaj sa ljudima koji samo 2 puta udju u Crkvu:jednom kada ih unesu kao decu, da ih krste i drugi put kada ih iznesu, sa nogama napred.I to je pošteno.Šta sad, oni se krstili i to je to!Završena stvar!
4.Dakle, to daje odgovor na pitanja
1.da li je dovoljno verovati da postoji Carstvo nebesko - nije.To je kao kada bih ja verovala da postoji pozorište i ostala kod kuće.Da bih bila u njemu, treba mi, pored vere i ulaznica i da me vratar pusti.
2.da li dobra dela spasavaju.Ne, jer dobri, a nekršteni ostaju pred vratima, jer nemaju ulaznicu.Dakle, to su oni koji su sve uradili da bi ušli, ali ne i jednu malenkost...nisu nabavili kartu.
3.A da li je sama ulaznica dovoljna?Nije.Potrebno je da učiniš napor i udješ.Šta ti vredi da se smucaš ispred vrata sa ulaznicom u džepu, ako je ne iskoristiš.

Dakle, mora postojati vera+krštenje+dela, ali ne bilo koja dobra dela, već dobra dela koja se čine U IME HRISTOVO, a ne radi nekog drugog motiva. Jer ja mogu da učinim nešto dobro iz raznih pobuda...
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
39
dobra dela koja se čine U IME HRISTOVO, a ne radi nekog drugog motiva. Jer ja mogu da učinim nešto dobro iz raznih pobuda...
samo ću dodati da jedna od tih "raznih pobuda" može biti ljubav prema ljudima, koja nema veze ni sa kakvim Hristom, a očigledno je itekako pozitivna.
da li dobra dela spasavaju.Ne, jer dobri, a nekršteni ostaju pred vratima, jer nemaju ulaznicu.Dakle, to su oni koji su sve uradili da bi ušli, ali ne i jednu malenkost...nisu nabavili kartu.
ovo već jeste odgovor na moje pitanje.
 
Član
Učlanjen(a)
19.12.2009
Poruka
193
Igramo li se gluvih telefona? Napisao sam i ja, ali ti, ne da nisi skontao nego izbjegavaš odgovor, pričakući mi ono što te ne pitam. Dakle, po treći put: Hoće li u raj ateisti koji nisu napravili u životu nikakav grijeh, osim što se nisu molili Bogu, niti prihvatali njegovo postojanje? Ne pitam te ja, niti sam te pitao, za one koji nisu čuli za Boga, nego za one koji su čuli za njega, ali nisu živjle po njegovim zakonima - nisu vjerovali niti se molili. Hajde, sectore, da te čujem!



Odgovor:Nema sanse da takvi ljudi udju u Carstvo Nebesko i da vide Raj!A sve sto sam htjeo da ti kazem Kalista ti je lijepo objasnila to je bas tako!Uzmi sam Sveto Pismo i procitaj sve ti to tamo pise da nikoga ne pitas.
 
Natrag
Top