ASUS laptop-nepuni bateriju

Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
kolega mi ima laptop ASUS X53B serije sa instaliranim windows 7,..kada ukljuci kabal za punjenje uopste nepuni bateriju (kada skine bateriju odma se ugasi,sto znaci da nema dovoda struje) naravno prva pomisao neispravan kabal,ali....kada izvadim bateriju,prikljucim kabal , upalim laptop bez problema(kabal ispravan) isto tako kad naknadno stavim bateriju normalno je puni....nista mi nije jasno...imali neko neku ideju ili je imao slican problem...pomagajte
Da dodam jos da mu je to pocelo od kako mu je "jaran" dizo system ,naime on je skinuo bateriju dok je dizo system...ja sam digo novi system ,normalno sa baterijom na laptopu I prikljucen na struju (ali sam moro primjeniti vec gore navedeni system-izvaditi bateriju,upaliti laptop zatim vratiti bateriju)
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
09.07.2014
Poruka
18
Malo je nejasno ces je puni cas ne citiram tebe (kada ukljuci kabal za punjenje uopste nepuni bateriju ) i opet ( isto tako kad naknadno stavim bateriju normalno je puni)
Prenosni racunar moze da radi sa i bez baterije to sto je dizao sistem bez baterije neznaci ama bas nista i nigde nepise niukakvom pravilniku o pravilnom rukovanju da baterija mora stalno biti prikopcana za uredjaj. Ako uredjaj ima pravilnu isporuku struje kroz adapter onda je sve u redu inace to je baterija Li Ion,6Cell (10.8V)Life-Up to 6 hours. Ako je uredjaj pod garantinim listom treba pregledati bateriju jer je prilikom konektovanja sa uredjajem moglo da doje do ostecenja iste. Jedino objasnjenje koje je logicno. SAVET : Probati sa drugom baterijom ako ste u mogucnosti imati rezerni adpter ili odneti najblizem servisnom centru koji se bavi popravkama elektronskih uredjaja.
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
ovako..recimo baterija je pri kraju-ukljucim kabal-nedaje nikakav znak ,kao da nisam ukljucio...moram ugasiti laptop-izvaditi bateriju-ukljuciti kabal I upaliti laptop,zatim vratiti bateriju u laptop....samo tako je puni,,,,,da kazem I to da baterija drzi dugo sto znaci da je dobra,a I adapter je dobar inace nebi punio ni na ovaj nacin....ni meni nista nije jasno
 
Učlanjen(a)
09.07.2014
Poruka
18
Trebalo bi pogledati ulaz (AC/) na uredjaju da nije pomeren ili se malo povukao unutra.
 
Član
Učlanjen(a)
26.03.2013
Poruka
221
ma nebi svaki put isto,to je nesto jako komplikovanao..neka nosi na servis ili neka puni na vec opisan nacin
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
4
Imam slican ako ne isti problem, kupio sam novu bateriju za Asus X93S i kada sam je stavio i upalio laptop radilo je sve bez greske ali kad se baterija ispraznila CVRC.
Punio sam bateriju jedno 2h i nista, onda sam narucio drugu ali isti problem se javlja.
Dok je samo na punjacu radi najnormalnije bez problema.
E sad me muci dali je mozda problem u punjacu posto nije njegov originalni nego neki univerzalni ili postoji dalji problem.

Ako je neko resio problem molio bih da mi kaze sta je uradio posto mucim muku evo vec 2 meseca.
Hvala.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruka
17.759
Imam slican ako ne isti problem, kupio sam novu bateriju za Asus X93S i kada sam je stavio i upalio laptop radilo je sve bez greske ali kad se baterija ispraznila CVRC.
Punio sam bateriju jedno 2h i nista, onda sam narucio drugu ali isti problem se javlja.
Dok je samo na punjacu radi najnormalnije bez problema.
E sad me muci dali je mozda problem u punjacu posto nije njegov originalni nego neki univerzalni ili postoji dalji problem.

Ako je neko resio problem molio bih da mi kaze sta je uradio posto mucim muku evo vec 2 meseca.
Hvala.
Proveri taj univerzalni punjac dal je ista amperaza kao na originalnom, uprotivnom bateriju nece puniti.
 
Natrag
Top