Asus Eee PC 1101HA nece da se upali

Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
8
Pozdrav svima... Imam problem sa ovim laptopom, imao je instalirana 3 operativna sistema: Linux. Win7 i WinXP.
Problem je sto sam ja hteo da obricem WinXP (koji se nalazio na particiji C: ) i nikako mi nije islo i onda skinem minitool partition i tako ga obrisem onda se restartovao i kada pocne da se pali dodje samo do onog dela kada stoji crtica u gornjem levom uglu i trepce i samo tako stoji i ne podize dalje sistem. Jedino sto sam uspeo je da udjem u BIOS... Da li preko BIOSA mogu nesto da uradim ili nekako drugacijeda podignem sistem? Molim vas ako neko ima bilo kakvu ideju neka napise slobodno...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Pozdrav svima... Imam problem sa ovim laptopom, imao je instalirana 3 operativna sistema: Linux. Win7 i WinXP.
Problem je sto sam ja hteo da obricem WinXP (koji se nalazio na particiji C: ) i nikako mi nije islo i onda skinem minitool partition i tako ga obrisem onda se restartovao i kada pocne da se pali dodje samo do onog dela kada stoji crtica u gornjem levom uglu i trepce i samo tako stoji i ne podize dalje sistem. Jedino sto sam uspeo je da udjem u BIOS... Da li preko BIOSA mogu nesto da uradim ili nekako drugacijeda podignem sistem? Molim vas ako neko ima bilo kakvu ideju neka napise slobodno...

Pa a kako da podigne sistem ako si ga obrisao?
Uzmi instalacioni disk pa reinstliraj sistem!
Ubiosu podesi da butuje sa cd ili ako imas flesku sa winom instaliraj sa nje!
 
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
8
Pa a kako da podigne sistem ako si ga obrisao?
Uzmi instalacioni disk pa reinstliraj sistem!
Ubiosu podesi da butuje sa cd ili ako imas flesku sa winom instaliraj sa nje!
Reci mi kako da podesim za fles u BIOSU? Za CD znam ali u ovaj laptop ne mogu da stavim CD jer nema citac, a ne znam kako da podesim za USB, u pitanju je USB sto se dobije kada uzmes internet u telenoru u tom USB-u ima mesto za memorijsku karticu pa moze da sluzi i kao fles memorija. Hvala na odgovoru :)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.01.2013
Poruka
10
Koliko ja znam taj USB služi samo za net.. Mislim u njemu je kartica ako se ne varam.. Moraš da imaš poseban fleš sa xxGB, koliko već zauzima operativni.. I da podesi i fleš da odmah pokreće instalaciju, i tek onda podesiš u BIOS-u da odmah pokrene USB.. ;)
 
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
8
Kako da podesim fles da odmah pokrene instalaciju? Izvinjavam se ako su mi pitanja glupava ali zaista nikad nisam dizao sistem preko USB-a :)
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Reci mi kako da podesim za fles u BIOSU? Za CD znam ali u ovaj laptop ne mogu da stavim CD jer nema citac, a ne znam kako da podesim za USB, u pitanju je USB sto se dobije kada uzmes internet u telenoru. Hvala na odgovoru :)

Napravi butabilni fles na drugom kompu sa power iso programom moze bilo koji fles od 4gb ili veci!
Znaci treba ti drugi komp ili laptop sa operatvnim sistemom treba ti win 7 ili Xp u iso formatu i power iso program i fleska d 4gb ili veca!

Power iso skini odavde!

Kod:
https://torrentz.eu/71432026b21dd4530d9791655e6c1e46eb72ecd1

Win 7 skini odavde ovo ti je AIO znaci sve verzije win 7 pogledao sam taj laptop dosta je slab
moja preporuka ti je za bilo koju home verziju 32bitnu!

Kod:
https://torrentz.eu/ad191c154f57f0d0d7a8e1f228b3eb5a2707473f

Windovs xp sp3 sa sata drajverima!

Kod:
https://torrentz.eu/80c486e955444e5efd0c3d8cf47fe156f857fa46

Ovo su ti torent linkovi skidaju se sa utorent programom!
 
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
8
Hvala na pomoci :)... Javljam da li sam uspeo :)

Evo jos jedno pitanje kako da napravim da fles bude butabilan? Predpostavljam da trebam da idem na Boot u PowerISO ali se ne snalazim bas najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruka
8
Gde da nadjem ISO image? Jel to treba da napravim u ili vec postoji negde?
 
Natrag
Top