Aston vila u šoku, kapiten Stilijan Petrov oboleo od leukemije

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Aston vila u šoku, kapiten Stilijan Petrov oboleo od leukemije


Tanjug |



Kapiten fudbalera Aston Vile, bugarski reprezentativac Stilijan Petrov oboleo je od leukemije, saopštio je engleski premijerligaš.

230308_58713petrovlam01afpadriandennisf_f.jpg


Klub iz Birmingema naveo je da je 32. godišnji Bugarin imao povišenu temperaturu posle prvenstvene utakmice protiv Arsenala u subotu, i da je nakon toga podvrgnut medicinskim testovima. Danas je potvrđena dijagnoza akutne leukemije.


"Očekujemo da u dogledno vreme saznamo više o Stilijanovoj zdravstvenoj situaciji. U nadi da će sve krenuti u pozitivnom smeru podržavamo njega i njegovu porodicu", saopštila je Aston Vila.


Petrov brani boje Aston Vile od 2006. godine, a za bugarsku reprezentaciju odigrao je do sada 105 utakmica i postigao osam golova.


 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Stilijan Petrov od ponedeljka počinje borbu sa leukemijom

Stilijan Petrov od ponedeljka počinje borbu sa leukemijom


Blic


Ceo fudbalski svet ostao je zatečen vešću da je kapiten Aston vile Stilijan Petrov oboleo od leukemije, a prema informacijama iz Birmingema, iskusni vezista će od ponedeljka krenuti na terapije.

230487_stilijan01-ap-lefteris-pitarakis_f.jpg


Bugarski internacionalac se obratio lekaru zbog povišene temperature prošlog vikenda posle utakmice sa Arsenalom, kada je utvrđeno da ima leukemiju.


Njegov trene Aleks Mekliš je uveren da će Petrov pobediti bolest i zbog borbenog duha koji ga krasi.

“Razgovarao sam sa njim i bio je tipično prkosan. Ipak, iskreno mislim da je zabrinut kako će cela situacija uticati na njegove voljene. On je kapiten i lider, dobio je mnogo bitaka na terenu i uveren sam da će i iz ove izaći kao pobednik. Nadam se da je bolest u ranoj fazi i da će Sten dobiti najbolju medicinsku negu”, rekao je Mekliš i potvrdio da će se Petrov od ponedeljka podvrgnuti lečenju.

Da će nesrećni fudbaler biti okružen pažnjom istakao je i predsednik Aston vile Rendi Lerner.

“Svi smo fokusirani samo na Stilijana i njegovu porodicu. Stilijan je neko ko je omiljen u svetu fudbala. Svaka trunka podrške koju dobijemo biće usmerena njemu, kako bi se sve rešilo na najbolji način“, poručio je Lerner.

Fudbaleri Aston vile od 16 časova igraju protiv Čelsija i sigurno da će imati dodatni motiv da daju sve od sebe kako bi poklonili pobedu svom kapitenu.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Petrov: Završio sam sa fudbalom, predstoji mi borba za život

Petrov: Završio sam sa fudbalom, predstoji mi borba za život


Tanjug |



Kapiten fudbalera Aston Vile i bugarski reprezentativac Stilijan Petrov, koji boluje od leukemije, izjavio je da ne planira nastavak igračke karijere, preneli su bugarski mediji.

230308_58713petrovlam01afpadriandennisf_f.jpg


"Završio sam sa fudbalom, ovo je kraj. Predstoji mi borba za život. Do pre nedelju dana pili smo kafu u Londonu, a sada pričamo o ovakvim temama. Takav je život", rekao je za bugarske novine Petrov.


On je zahvalio svima na podršci, ali dodao da su mu najdraže želje, koje stižu iz domovine.


"Pomolimo se da jedan od najboljih bugarskih igrača i moj najbliži prijatelj izađe kao pobednik iz ove bitke", napisao je na Fejsbuku napadač Mančester Junajteda Dmitar Berbatov.


Petrov se prošlog vikenda obratio lekaru zbog povišene temperature posle prvenstvene utakmice protiv Arsenala, kada je utvrđeno da ima leukemiju.


Menadžer Aston Vile Aleks Mekliš potvrdio je će njegov sada već bivši igrač u ponedeljak početi da ide na terapije.


Pored Aston Vile, Petrov je tokom karijere branio boje sofijskog CSKA i Seltika, dok je za bugarsku reprezentaciju odigrao 105 utakmica i postigao osam golova.



 
Natrag
Top