ASRock FM2A75 Pro4

Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
zanima me slijedeće za ovu matičnu ploču ASRock FM2A75 Pro4 ...pošto mi je nešto sve tu novo ne znam dali je princip kada instaliram windowse isti ...ili ako netko zna gdje mogu pronaći kakav tutorijal o tome ali za ovu matičnu pošto je sve drugačije...probao sam nešto pronaći o tome ali nema ništa...inače znam da trebam namjestiti cd sa kojeg botam ali ovo je nešto sasvim deseto...pa ako bi netko bio dobar ako išta zna...
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Nemam nikakvog iskustva sa pomenutom pločom ali ne vidim razloga da se u instalaciji OS-a bilo šta razlikuje. Možda te malo zbunjuje izgled BIOS-a, ali i to je, u suštini, isto, podesiš first boot device, ubaciš instalacioni disk i voziš. Naravno, neophodno je da obezbediš odgovajuće drajvere za tu matičnu ploču.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
Sudeći po slikama ... ovo je strašilo za malu decu .. vidim da su napredovali i ubili monotoni plavi ekran sa belim slovima. Verovatno ti pri paljenju kompa izbaci pored Del za ulazak u BIOS (na nekim pločama je ESC ili Tab ili F2) i opciju biranja BOOT tu opet ima varijacija od ploče do ploče najčešće su F12, F11, mada zna da bude i ESC.
Ubaci Instalacioni disk izaberi Boot Options i voziiii.
Ako si radio makar jednu instalaciju znaćeš i ovo, a BIOS (moja preporuka) ostavi po defaultu
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
čekaj!....hoćeš reći da ne trebam riktati ništa ono kao cd sa kojeg ide instalacija kao na svim dosadašnjim...nego sam automacki sve radi ili?...ja imam ovo na desku kada se dižu winsi ako je nešto od ovoga..
Izrezak.jpg
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ne, ne radi sam ukoliko CD nije podešen kao 'first boot device'. Dakle, potražiš taj deo, mogao bi biti u tom segmentu 'Press F11 for boot menu'. Mada, gotovo sam siguran da se do te opcije stiže ulaskom u setup BIOS-a, 'Press F2 or DEL'. Strpljivo, pokušaj obe varijante, u kojoj ti se pojavi mogućnost podešavanja uređaja za boot-ovanje, onda je to ono što tražiš. Ne može biti neka velika razlika, samo su ubili sa svim tim bojama i opcijama
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2009
Poruka
143
Press F11 for Boot Menu

I onda ćeš dobiti opciju da biraš pomeranjem kursora (strelice) gore dole da li ćeš Bootati sa HDD ili DVD ili nečeg drugoga.
Napominjem: Sve to zavisi od ploče do ploče nije svima isto ali u globalu to je to.

Pozdravljam ovo sa Press F11 for Boot Menu koje je ubačeno radi lakšeg i bržeg dizanja sistema, ali verujem da je uvedeno pre svega zbog "nas" koji volimo prčkati po BIOSu a ne znamo šta čemu služi.

Sretan rad.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
S' obzirom da je nova, ploca, verovatno imas i noviji hdd mozes promeniti samo hdd mode na ahci, zbog performansi, hdd-a ali moze ti praviti problem jer ce traziti dodatne drivere, da bi tako instalirao, ali ako ti nije bitno bolje ga uradi po defaultu.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top