Apatin: Ruše se kuće pod teretom snega

Učlanjen(a)
07.02.2010
Poruka
14.864
Apatin:
Ruše se kuće pod teretom snega, starica spasena u poslednji čas











Izvor:
Blic.rs







Pod teretom snega starije kuće u apatinskoj opštini počele su da se urušavaju. U Sonti su se istog dana srušile dve kuće. Osamdeset devetogodišnju Katicu Kalanjoš u poslednji čas sigurne smrti spasao je rođak Vlado Solocki iz tog mesta koji je slučajno naišao, prenose TV Apatin i nedeljnik "Novi glas komune".


214202_apatin-02_ff.jpg



Sva je sreća da je jutros oko 9 časova, Vlado Solocki iz Sonte krenuo da obiđe svoju rođaku Katicu Kalanjoš kako bi joj doneo namirnice i ogrev neophopdne za život u ovim izuzetno hladnim danima. Samo desetak minuta nakon njegovog dolaska, pod teretom snega oronula kuća u kojoj živi ova starica se srušila.

- Tek što sam prekontrolisao da li vatra gori i sa njom započeo razgovor, čuo sam neki tupi udarac i nedefinisan odjek. Istrčao sam iz sobe u dvorište i imao šta da vidim - kuća se počela deliti na dva dela, bio je to stravičan prizor, priča Vlado.

U trenutku krovna konstrukcija je popustila, a sneg se svom težinom obrušio na skromni dom ove starice.

- Vlado me i ranije često obilazio, a sada ga je sam Bog poslao da me spase. Šta staro čeljade može drugo da kaže nego hvala, kroz plač priča starica, šokirana što je u trenutku izgubila svoj dom.

Vlado Solocki, spasilac nemoćne rođake, pribrano je prvo pozvao taksi kako bi staricu odvezao do svoje kuće u Jadranskoj ulici, a odmah nakon toga o obrušavanju kuće je obaveštena i policija. Stigla je vrlo brzo pred kuću i ekipa
„Elektrovojvodine“, koja je sanirala vod struje, a potom i komunalna inspekcija.

Slično se desilo i u istoj ulici srušio se krov kuće koja je trenutno nenastanjena i nije nikog bilo unutra.

Sonćani strahuju da će velika količina snega doneti mnoge nove nevolje stanovnicima sela, pa su, nakon današnjih slučajeva, masovno krenuli da lopatama skidaju sneg sa krovova svojih kuća.

 
Natrag
Top