Anri: Nedostajaće mi Samjuel Eto

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
2.348
Anri: Nedostajaće mi Samjuel Eto
4. avgust 2009.


00007326.jpg


Igrač Barselone i jedan od najboljih svetskih fudbalera u poslednjoj deceniji Tjeri Anri priznao je da će mu nedostajati Kamerunac Samjuel Eto kao partner u napadu prvaka Evrope i Španije. Eto je prošle nedelje otišao u milanski Inter, odakle je u Barselonu došao Šveđanin Zlatan Ibrahimović.

- Naravno da će mi nedostajati Samu, jer je on jedan od najboljih igrača u istoriji Barselone i navijači će ga uvek pamtiti zbog velikog broja golova -
kazao je Anri u intervju za dnevnik Sport iz Barselone
.

Anri je istakao da je Eto imao veliku ulogu na terenu, ali i u stvaranju dobre atmosfere u svlačionici Barselone.

- Bio je jedan od ključnih igrača prethodnih sezona. Na terenu nam je pomagao radom i golovima, a u svlačionici je stvarao drugarsku atmosferu i timski duh.

Ipak, Anri je podsetio da su česti dolasci i odlasci igrača, ma koliko oni bili važni za ekipu, neminovnost u današnjem fudbalu.

- Klub i trener su doneli takvu odluku i ja to poštujem. Normalno je videti da igrači menjaju klubove, a Etou želim mnogo sreće u Interu. Nas dvojica ćemo uvek biti prijatelji.

Upitan da li će se Ibrahimović brzo i lako navići na novu ekipu, Anri je odgovorio:

- Siguran sam da će mu (trener) Pepe Gvardiola objasniti šta traži, ali Zlatan je inteligentan čovek i, nesumnjivo, jedan od najboljih napadača na svetu - ocenio je Anri.

Francuski reprezentativac dodao je da će dolazak Ibrahimovića aktuelnom prvaku Evrope i Španije doneti dodatni kvalitet.
 
Natrag
Top