Član
Učlanjen(a)
28.06.2011
Poruka
4
LJudi da li neko zna kako izvrsiti povezivanje relea na anlaser da bi se izvrsilo rasterecenje kontakt brave?
 
Član
Učlanjen(a)
09.06.2011
Poruka
5
Na 85 masu, na 86, vod koji je dolazio na el.pokretać, na 30 struju sa plusa el.pokretaća, sa 87 vodiš kabal na buksnu za startovanje el.pokretača. preporuka, kabal za instalaciju 2,5 mm2
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
LJudi da li neko zna kako izvrsiti povezivanje relea na anlaser da bi se izvrsilo rasterecenje kontakt brave?

Mislim da je to bespotrebno.Da treba ugradila bi fabrika.

Ali ako vec hoces onda struju koja ide od brave na anlaser povezes na spulnu relea(da ukljucuje rele) a drugu struju izvuces
da daje struju anlaseru preko relea
 
Član
Učlanjen(a)
06.03.2011
Poruka
6
Ako nisi postavio relej onda ovako. Presjeces zicu koja ide sa brave na anlaser (oznaka 50). Zicu sa brave na 85, a zicu sa anlasera na 87. Na 86 stavi masu a na 30 stavis stalni plus ili oznaku 30 sa brave
 
Član
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
1
Pozdrav svima, ovo je malo duze, ali hocu da bolje objasnim.
Ja sam prosle godine na mom ford tranzitu (kombi `87) stavio dobar motor od ford oriona 1.8 D `90, ali samo motor.Znaci, nadalje je ostao menjac sa zamajcem, anlaserom i korpom od benzinca. U toku leta bilo je vrlo dobro, ali kad je nastupila zima poceli su problemi. Trebalo je vise grijanja, i uvek prvo paljenje motora je bilo tesko i palio je u drugom ili trecem pokusaju i to jedva. Anlaser je vrlo slabo okretao motor i na kraju je sa vrlo malim okretima uspevao da zapali motor. A onda u toku dana nema problema , kao da je leto. Uzeo sam akumulator od 100 ampera, proverio i ocistio anlaser, proverio grijace, produvao naftni sistem sa promenom filtra, i opet nista. Na kraju smo pokusali sa dva anlasera seriski povezani, znaci imali smo 24 V, i prvo okretanje na hladnom vremenu je bilo brzo i odma je zapalio. Kako zimi slabije vozim, ostavio sam sve tako i kad je trebalo negde ici, palio sam ga sa dva akumulatora. Uvek je bilo dobro. E sad za predstojecu zimu mislio sam da pitam iskusnijih ljudi kako da se pripremim, da produzim tako sa dva akumulatora, ili postoji neki mehanizam, aparat ili neki drugi nacin da za prvo paljenje dobijem bar oko 18-20 V da ne bih ga mnogo maltretirao. Svestan sam za sve posledice koje bi mogli proizaci od ovoga, ali zasad je to jedino resenje posto anlaser za ford tranzit `87, benzinca 2.0, nema nigde.
Zato volio bih cuti neku ideju ili neko ko je resio ovakav problem da napise nesto.
Hvala na svakom odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
121
Stalno anlasovanje sa 24V je vrlo stetno za anlaser. Tih 24V verovatno dajes i na sve ostale elektro uredjaje u kombiju. Taj anlaser od benzinca ti je slab za dizela (zbog mnogo vece kompresije) pa gledaj da nabavis anlaser koji treba da dodje. To ti je jedino ispravno resenje. Nemoguce da nema nigde taj anlaser. Potrudi se, otpadi po Srbiji, e-bay...
 
Natrag
Top