Član
Učlanjen(a)
16.08.2010
Poruka
114
Ako moze neko detaljnije da mi opise skidanje anlasera i alternatora posebno na Yugu koral 55!!! Hvala unapred!:)
 
Član
Učlanjen(a)
26.08.2009
Poruka
47
To ti je prosto na zastavi jer nije toliko tesko doci do bilo cega od tog sto si trazio ,bitno je samo sa alternatora skinuti prvo remen pa onda altenator a onda skines zice koje ide iz alnetora do akumulatora i onda ti je samo serafanje odnosno odvrtanje!!!!Ako ti nije jasno nesto ja cu ti konkretno odgovoriti na to pitanje!!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
08.03.2011
Poruka
4
Milose imas iznad alternatora saraf mislim da je 17 odvrtis ga..imas ispod Alternatora jos jedan isto 17 ako se nevaram..kada skines to skines zice koje se prikljucuju na alternator kada skines to,samo svuces kajis koji je na njemu sa desne strane..i skinuo si alternator :)

Dodato posle 22 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Ako osetis da rotor negde zakacuje onda promeni ležajeve evo ja sam danas menjao pa da vam pojasnim

Posto je skinut alternator, moze se preci na rasturanje, odviti navrtku (kljuc 8 ) koja drzi buksnu D+ i skinuti istu, zatim odviti 4 navrtke koje drze zastitnu plastiku sa zadnje strane alternatora i skinuti je. Potom odsrafiti regler, odvojiti sa njega zutu zicu sa diodne ploce i skinuti ga. Onda se moze preci na razdvajanje kucista alternatora, sa prednje strane odviti 4 srafa (kljuc 7) koja prolaze kroz prednji poklopac i srafe se u zadnji (kod ST, 3 srafa za ravan sraficer), i razdvojiti alternator, nazad ide zadnji poklopac sa statorom i diodnom plocom, a napred ostaje prednji poklopac sa rotorom i remenicom.
IMG_0864s

IMG_0865s

IMG_0866s

IMG_0867s

IMG_0868s

IMG_0869s


Zatim radapcigerom svuci zadnji lezaj sa osovine rotora (6201 2Z) i postaviti nov. Pri montazi delovati ISKLJUCIVO na unutrasnji prsten lezaja. Posto je to zavrseno, prelazimo na prednji lezaj, stegnuti rotor u stegu i kljucem 24 odviti navrtku koja drzi remenicu, a zatim sa osovine svuci remenicu, ventilator i podloske, kao i klin koji sve to fiksira na osovinu. Obratiti paznju na redosled kako bi se pri sastavljanju bile pravilno postavljenje podloske. Vecim radapcigerom svuci prednji poklopac sa osovine rotora, pritom vodeci racuna o polozaju dve distantne caure sa obe strane lezaja. Odviti dva srafa (kljuc 8 ) i skinuti plocicu koja fiksira lezaj u prednjem poklopcu, a zatim izbiti lezaj (6201 2Z). Postaviti novi i fiksirati ga u prednjem poklopcu delovanjem ISKLJUCIVO na spoljasnji prsten lezaja.
Sklopiti sve obrnutim redosledom vodeci racuna o medjusobnom polozaju prednjeg i zadnjeg poklopca, i pritom proveravati da li se rotor uvek slobodno okrece, ne zakacinje nigde.
IMG_0870s

IMG_0871s

IMG_0872s

IMG_0873s

IMG_0875s

IMG_0877s

IMG_0878s

IMG_0879s


Stari i novi lezaj, i na kraju, gotov alternator.
IMG_0881s

IMG_0882s
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
26.04.2011
Poruka
277
Super,nemoramo bas za sve kod mehanicara.Pretpostavljam da je na slikama objesnjeno korak po korak ali ih ne mogu otvoriti,da li je do mene?Vjerujem da bi to upotpunilo vase objasnjenje?
 
Član
Učlanjen(a)
28.09.2010
Poruka
11
Ima li neko iskustva sa anaserom kod Golfa 2 automatika. Kako se skida?
 
Natrag
Top