anketa: Igrate li preferans?

Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
10 karata sam počeo učiti držati, još u gimnaziji, negde početkom '90tih...
U međuvremenu, uz jedan zatvoreni krug starih drugara i saigrača (sa kojima sam i počinjao učiti), ukrstio sam 32 karte sa još sigurno par stotina raznih- od pacera, koji priznaju da žele učiti do likova koji ćute i razvaljuju... Jednom, čak i u lovu (BRRRR okrutno!)... i tako, zamalo 20tinu godina učim, batrgam se, zahvaljujući pokojnom mi ćaletu i danas govorim da sam napredni početnik...
Nažalost, za sve ovo vreme nisam savladao mađarice... Kad počneš sa pub-dama-kralj, vrlo je teško preći na mađarski raspored, isto, kako ne mogu da se prebacim sa pik karo herc tref...
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Naravno, kao u svakom vicu, čak i na forumu nam fali treći...:blum3:
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Naravno, kao u svakom vicu, čak i na forumu nam fali treći...:blum3:
:stupid::lol: Baš tako! Naučio sam pref pre 13 godina, u studentskom domu, jer je uvek lakše bilo igrati karte nego učiti...yes3 Iz dana u dan, do ujutru! Sada imam oformljene 2-3 ekipe, 2 puta nedeljno, turnirski, u piće i večeru... Naučio sam pref sa mađaricama, nekako mi deluju "kockarskije", ozbiljnije...
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Ne znam to da igram, ali zato igram sve vrste pokera, i veoma sam dobar u tome. u Vegasu ove godine kada sam bio prošao sam solidno 60-40% za mene je uglavnom bilo... Ušao sam sa 600 dolara izašao posle par sati sa 800, da napomenem da sam u jednom trnutku imao tačno onoliko koliko mi je neophodno da platim "buy in" tj big pot... a to znači 25$

E kada se sa 25$ vratite posle par sati igranja na 800 to je već majstorski :)

Ali uglavnom čuo sam za preferans ali nažalost ne znam da ga igram, ali bih vrlo rado naučio. tako da ako imate neko štvio za čitanje nebi bilo loše pogledati o čemu se tu zapravo radi :)
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
254
Naravno,studije (specijalno tehnički fakovi mašinac i etf), su izuzetno pogodno i zahvalno tle za ovu infekciju...
Moj životni put je bio malo netehničkiji (Viša medicinska u Zemunu), ali, nekako, što od ćaleta,što preko poznanstava ove moje stare ekipe, upoznao sam mnogo igrača, logika, razmišljanja...
Samo jednom sam igrao u lovu (pokojni Radoslav bi me ovešplavio da je saznao), bio dobar, nešto sitno, sada, posle ove distance SIGURAN SAM da su me ta dvojica navlačila za drugu, noć, za pravo lešenje...
I tako, sad igram strogo i isključivo 'u poljupce'... Mada, kako smo matoriji i sve više zauzeti bitnijim (čitaj, irelevantnim) stvarima, sve češće se partija spontano zaustavlja na nekom podsećanju iz gimnazije, pa onda, jebote, zna li se šta je sa tim čovekom/ribom i tako....
 

GRK

Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
96
Ne znam da igram pref, ali volim da igram lore. :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
Ali uglavnom čuo sam za preferans ali nažalost ne znam da ga igram, ali bih vrlo rado naučio. tako da ako imate neko štvio za čitanje nebi bilo loše pogledati o čemu se tu zapravo radi :)
Imaš i ovde na forumu baš lepo objašnjena pravila, a na netu možeš igrati partije onlajn sa drugim igračima, mislim da je za početnika to sasvim dovoljno... Igra je veoma zarazna, ali traži malo inteligencije (matematike) i koncentracije... Postoji jedna izreka da igraš preferans onako kako živiš (ziceraški, oštro, lepršavo...)
Dugo sam igrao pref u lovu (isključivo sa prijateljima), ali su to bili mali ulozi, čisto da ne ispadne da igramo u klikere, jer u tim situacijama uvek neko "siluje" kartu i pref gubi svoju draž... Sada, kao što rekoh, turnirski (7 partija, 0,1,2 i 3 boda pa se podvuče crta na kraju) u piće i večeru.
 
Član
Učlanjen(a)
12.01.2010
Poruka
2
pozzz istomisljenicima

nov sam ovde , ali se sa preferansom druzim odavno . slazem se da je
veci problem naci treceg nego odigrati partiju . inace na ovaj sajt sam
dosao putem pretrage za preferans , malo sam pogledao i video da ima
jos zanimljivih stvari .za sada toliko pozz svima .
 
Natrag
Top