Android TV Box i Dongle

Učlanjen(a)
16.02.2014
Poruka
30
@dejanjo
Tema ti je odlicna. Nemoj stati zato sto niko ne ucestvuje u njoj jer mnogi ne znaju o cemu se radi ili imaju nesto malo informacija, kao ja. Ja ti predlazem da za svaki info ne postavljas novi post jer ces "ugusiti" temu. Skupi par informacija pa onda novi post.

Kad nesto objasnjavam idem i pazim sve do detalja, da bi me i pocetnici razumeli. Posto sam sad ja pocetnik predlazem ti da u prvom postu opises cemu i kako sluze boksovi. Evo samo jedan primer koji bi svi trebali da znamo a to je da sa boksom obican TV postaje Smart TV - koji kosta mnogo ili kako se koristi tastatura, mis, android, Skype...

Hvala na podršci. Ideju da pokrenem temu sam dobio kada sam otkrio da novi RK 3288 postiže rezultate na testu kao najskuplji telefoni na tržištu. Ove male kutije sa Androidom konačno imaju snage za mnogostruku upotrebu. Za "opamećivanje" TV-a, za pokretanje XBMC-a bez ograničenja (zamena HTPC) pa čak i za zamenu slabijih konzola za igre. Nadam se da će mi uskoro iz Kine stići Beelink R89 i da ću moći da svima prikažem njegove mogućnosti.
 
Član
Učlanjen(a)
02.01.2012
Poruka
61
Dajte kaku dobru aplikaciju za telefon da ga mogu koristiti kao daljinski na android box-u??????
 
Učlanjen(a)
16.02.2014
Poruka
30
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.tvremote
EdHaOCrrevW5yB1XuadAga6xlbIBGtvzV0OOPRZZVgpLG6G7fNMOsHF6vngra5NPPGA=w300-rw
Probaj sa Google TV Remote, meni je radio na Bluberry TV Cat-u

Ako neće da proradi odmah instaliraj na Android TV Box sledeću aplikaciju:

j0ZLJQt7ODgNjiH3JrHtsb6McRMbRZ8HiEf59oMqhPrITKXcnKIfYYAWSnWit0M_ieJF=w300-rw


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.widewing.android.anymote.server
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.02.2014
Poruka
30
Home > Products > TV BOX > R89 Beelink









Model:R89 Beelink

RAM:DDR3 2GB
ROM:Flash 16G
Wifi:IEEE 802.11a/b/g/n/ac 和 IEEE 802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth:BT 4.0
Input:DC 5V 3000mA
OS:Android 4.4.2






Goods Brief:


Item

Description

Appearance

Dimension

140mm * 65mm * 59.5mm

Weight

225g

System Config.

CPU

RK3288 Quad-core 1.8GHz (Cortex-A17)

GPU

Quad Core Mali-T764 GPU

RAM

DDR3 2GB

ROM

Onboard Nandflash 16G

Expand Memory


MIC

Built in HQ MIC

Antenna

WIFI built-in antenna

Media

Video format

Support 2160P muti-format video decode, H.265, 4K*2K

Audio format

Support: MP3/WMA/APE/FLAC/AAC/OGG/AC3/WAV

Picture format

Support: Max.8000x8000 JPEG /BMP /GIF /PNG

Communication

Ethernet

10/100M/1000M LAN

WIFI

IEEE 802.11a/b/g/n/ac

IEEE 802.11 b/g/n

Bluetooth

BT 4.0

Sensor/Motor

IR Sensor

1*IR

Indicator

Power LED

1*Blue power LED

Button & Ports

Button

1*Power Button

1*Update Button(via one pin hole)

USB2.0

3* Standard USB

1*Micro USB with OTG

DC-in

1*DC in Jack

HDMI

1*standard HDMI A Type out, HDMI 2.0

SPDIF

1*S/SPDIF (2CH, 5.1CH)

RJ45

1*RJ45

TF Card Slot

1* Micro SD card slot

AV Jack

1*AV Jack

RS232

Reserved, 2*RS232

Power management

Adapter

5V 3A

Software Config.

OS

Google Android 4.4, Support OTA function

Language

Multi -language

Keyboard

Qwerty keyboard

Work Environment


Storage Environment

-20°C--60°C,10%--90%Humidity


Stigao je juče iz Kine. Malo ću da se poigram pa ću napisati prve utiske.
 
Učlanjen(a)
16.02.2014
Poruka
30
Plaćen je 73 € na velikoj prodaji Aliexpress-a 11. novembra. Stvarna sadašnja cena je oko 90-95€ a ja sam imao neki njihov vaučer i popust od 15%.

Što se utisaka tiče...IMG_20141228_181244_870.jpg

...jedna slika govori više od 1000 reči.

Šalu na stranu, benčmark test je jedno a realnost drugo.

Box je došao sa firmware-om 110 a 26. decembra je izašao 111. Odmah sam ga flešovao i za sada kutijica radi kao zmaj.
Obzirom da imam sina od 11 godina, danas sam pokušavao da nateram gamepad sixaxis od PS3 da radi na Androidu. :)

XBMC 13.4 koji je došao sa Box-om odlično radi, ne secka.

Što se tiče podrške, na OVOM SAJTU http://www.freaktab.com/forumdisplay.php?201-Beelink-3288-Devices mnogo toga je objašnjeno a postoje i CUSTOM ROM-ovi za one koji ne vole ništa fabričko.

Sa dodatnim software-om se još igram i tražim šta da instaliram. Za sada je moj utisak ČISTA PETICA.
 
Učlanjen(a)
16.02.2014
Poruka
30
Nakon mesec i po igranja, došao sam do zaključka da sam uradio pravu stvar kupivši Beelink R89.

Instalirao sam PPSSPP emulator za PSP i utvrdio da je ova kutijica sasvim sposobna da pokreće igre.
Pošto dolazi root-ovan uspeo sam da ga spojim sa gamepadom za Playstation 3 i igranje je jako komforno.

Na preinstalirani XBMC sam dodao Icefilms addon i sada imam i pristojan on-line plejer za nove filmove i serije.

Napomenuću da je grafika u RK3288 ista ona koju je Samsung stavio u NOTE 4 sa Exynos čipom.
 
Učlanjen(a)
23.11.2014
Poruka
87
28B44--4.JPG

Processor RK3188T Quad Core Contex A9
GPU Mali-400MP Quad Core 1.6GHz
RAM 2GB DDR3
Flash 8GB Nand Flash
OS Android Jelly Bean 4.2.2
Bluetooth BT 4.0
Wireless Connectivity
802.11 b/g/n 2.4GHz,

USB 3G dongle Support(Not included)

Video Output HDMI,Full HD 1080p
Audio Output HDMI
Peripheral Interface RJ-45 Ethernet Jack (10/100Mbps)- Supports hotspot sharing via Wi-Fi
SD/MMC Card reader (SD 3.0, mmc V4.41)
USB 2.0 HOST port*2, Micro-USB OTG Port*1
Headphone Jack*1, Microphone Jack*1
IR receiver (Built-In, Remote included)
Antenna*1
Power DC 5V, 2A adapter included
Support Video Formats AVI/RM/RMVB/MKV/WMV/MOV/MP4/WEBM/DAT(VCD Format)/VOB(DVD Format)/MPEG/MPG/FLV/ASF/TS/TP/3GP/etc...
Support Audio Formats MP3/WMA/WMV/APE/OGG/FLAC/AAC/etc...
Support Photo Fomats

JPG/PNG/GIF/JPEG/etc...
Package Includes 1*Android tv box
1*HDMI Cable
1*Adapter
1*User Manual
1*Remote
1*Gift box

E ovako, imam ovo cudo vec 6.meseci ...keva gleda IPTV preko njega. Nisam ga rootovao i neznam zbog cega mi ponekad ukoci i imam osecaj kao da mi je i telefon od 1ghz dual core brzi od ovog malise.... mozda bih trebao to flesovanje da uradim ali neznam kako ni sta. Ako si dobre volje mozda bi mogao da mi pojednostavis.
Drugo, nesto se dogodilo i ne radi mi vise daljinski a ni bluetooth pa me interesuje ima li neka aplikacija koja telefon pretvara u wireless daljinac. @dejanjo video sam ove dve koje si izbacio ali su lose...jedna je cak samo za rootovane uredjaje a druga neradi kod mene, probao sam jos nekoliko ali mi uzese brdo vremena i nista(neke nisam znao do kraja da isteram a neke rade putem bluetooth konekcije sto mi neodgovara). :gl_sigh:
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.02.2014
Poruka
30
Poslednja izmena:
Natrag
Top