Anđeo ili Bog?,ko je On?

Ko je ova osoba?

  • Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Jehova Bog

    Votes: 0 0,0%
  • Bozji andjeo

    Votes: 0 0,0%
  • Jehovin andjeo

    Votes: 1 100,0%
  • Gospodov andjeo

    Votes: 0 0,0%
  • Trosjtvo

    Votes: 0 0,0%
  • Sveti Duh

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    1
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
U Bibliji ima MNOGO interesantnih stihova.
Evo jedan primer,da vidimo sta je ova osoba?
1 Mojsijeva, glava 16
7 Ali anđeo Gospodnji nađe je kod studenca u pustinji, kod studenca na putu u Sur.
8 I reče joj: Agaro, robinjo Sarina, otkud ideš, kuda li ideš? A ona reče: Bežim od Sare gospođe svoje.
9 A anđeo joj Gospodnji reče: Vrati se gospođi svojoj, i pokori joj se.
10 Opet joj reče anđeo Gospodnji: Umnožiću veoma seme tvoje, da se neće moći prebrojati od množine.
11 Još joj reče anđeo Gospodnji: Eto si trudna, i rodićeš sina, i nadeni mu ime Ismailo; jer je Gospod video muku tvoju.
12 A biće čovek ubica; ruka će se njegova dizati na svakog a svačija na njega, i nastavaće na pogledu svoj braći svojoj.
13 Tada Agara prizva ime Gospoda koji govori s njom: Ti si Bog, koji vidi. Jer govoraše: Zar još gledam iza Onog koji me vide?
14 Toga radi zove se studenac onaj studenac Živoga koji me vidi; a on je između Kadisa i Varada.
15 I rodi Agara Avramu sina; i nadede Avram sinu svom, kog mu rodi Agara, ime Ismailo.
Da li je osoba koja je govorila Agari, Bog ili Gospodov andjeo?

Evo i original na hebrejskom
BHS Genesis 16:7 וַֽיִּמְצָאָ֞הּ מַלְאַ֧ךְ יְהוָ֛ה עַל־עֵ֥ין הַמַּ֖יִם בַּמִּדְבָּ֑ר עַל־הָעַ֖יִן בְּדֶ֥רֶךְ שֽׁוּר׃
(Gen. 16:7 BHS)
BHS Genesis 16:13 וַתִּקְרָ֤א שֵׁם־יְהוָה֙ הַדֹּבֵ֣ר אֵלֶ֔יהָ אַתָּ֖ה אֵ֣ל רֳאִ֑י כִּ֣י אָֽמְרָ֗ה הֲגַ֥ם הֲלֹ֛ם רָאִ֖יתִי אַחֲרֵ֥י רֹאִֽי׃
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
To je Isus Bog koji se pojavljuje u obliku anđela.
Ako je to Isus Hrist,a kojem se onda Bogu molio Isus?
Dakle kako se zvao isusov Bog prema
Matej, glava 27
46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Ili pak kako se zove Isusov Bog kome se Isus vraca nakon sto ga je Bog uskrsnuo iz mrtvih prema
Jovan, glava 20
17 Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.
 
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Ako je to Isus Hrist,a kojem se onda Bogu molio Isus?
Dakle kako se zvao isusov Bog prema
Matej, glava 27
46 A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?
Ili pak kako se zove Isusov Bog kome se Isus vraca nakon sto ga je Bog uskrsnuo iz mrtvih prema
Jovan, glava 20
17 Reče joj Isus: Ne dohvataj se do mene, jer se još ne vratih k Ocu svom; nego idi k braći mojoj, i kaži im: Vraćam se k Ocu svom i Ocu vašem, i Bogu svom i Bogu vašem.

Zaokret, ti brkas razlicite pojmove ili ih ne razumes ili ne zelis da ih razums.

U Boblij Isus je i Pu i Hleb, i Vrata, i Posrednik i sve ostalo.


Dali mislis da se On zaista pretvorio u hljeb, put i vrata?

Kada je Isus na krstu izgovorio: Boze moj, Boze Moj, zasto si me ostavio", on je to izgovorio kao Sin coveciji, jer je tada bio i patio u ljudskom telu.

"Ja i Otac JEDNO SMO." Jovan 10,30 Izjavo je Isus licno!
"Apos
tol Tomne Ga naziva: "GOSPOD MOJ I BOG MOJ." Jovan 20, 28.
Sta mislite dali je Toma pogresio sto je Hrista nazvao i Bogom> Da jest, Hristos bi ga svakako ispravio. Dakle, Hristos jeste BOG!
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.329
"Apostol Tomne Ga naziva: "GOSPOD MOJ I BOG MOJ." Jovan 20, 28.
Sta mislite dali je Toma pogresio sto je Hrista nazvao i Bogom> Da jest, Hristos bi ga svakako ispravio. Dakle, Hristos jeste BOG!

Evo Jovan, tvoj EGWist, kaže da apostol Toma nije Isusa nazvao Bogom, niti ga je smatrao Bogom. I dalje tvrdi Jovan, ni ostali apostoli nisu Isusa niti smatrali niti nazivali Bogom. Isus i sotona su po boštvu jednaki, tvrdi tvoj EGWist Jovan. I za sve ove svoje tvrdnje poziva se na učenje Ellen White. Što ti na ovo kažeš?
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Zaokret, ti brkas razlicite pojmove ili ih ne razumes ili ne zelis da ih razums.

U Boblij Isus je i Pu i Hleb, i Vrata, i Posrednik i sve ostalo.


Dali mislis da se On zaista pretvorio u hljeb, put i vrata?

Kada je Isus na krstu izgovorio: Boze moj, Boze Moj, zasto si me ostavio", on je to izgovorio kao Sin coveciji, jer je tada bio i patio u ljudskom telu.

"Ja i Otac JEDNO SMO." Jovan 10,30 Izjavo je Isus licno!
"Apos
tol Tomne Ga naziva: "GOSPOD MOJ I BOG MOJ." Jovan 20, 28.
Sta mislite dali je Toma pogresio sto je Hrista nazvao i Bogom> Da jest, Hristos bi ga svakako ispravio. Dakle, Hristos jeste BOG!
Dragi moj cika Miko,
Isus je uvek imao svoga Boga.
I dok je bio na nebu,i dok je bio na zemlji i kad je opet otisao na nebo.
Cak je i Mariji rekao Jovan 20:17 .17 Исус јој је рекао: „Немој ме држати, јер још нећу отићи код свог Оца. Иди код моје браће и реци им: ’Одлазим код свог Оца и вашег Оца, код свог Бога и вашег Бога.‘ “
To sto si napisao Ja i Otac Jedno smo,nije napisao ja i Otac smo Bogovi ili jedan Bog,ili kako vec hoces,vec da su u jedinstvu.
Kako samo tako banalno i bukvalno prihvatas takvu rec "JEDNO"
Da nismo mozda i mi koji verujemo u Hrista jedno sa njime?
Procitaj Jovan 17:21 да сви они буду једно, као што си ти, Оче, у јединству са мном и ја у јединству с тобом, да и они буду у јединству с нама, како би свет веровао да си ме ти послао. 22 Дао сам им славу коју си ти дао мени, да буду једно као што смо ми једно.
A to za Tomu...?,da ga nije mozda Isus pohvalio,kao Petra?,ili ga je mozda ukorio?Heeej bi li ti dao nekom idiotu da ti gura prste u ranu???Sama pomisao da nekome gurnes prste u ranu je ODVRATNA. NO Comment.
 
Natrag
Top