americki staford

americki staford kao naj bolji pas

  • da

    Votes: 40 64,5%
  • ne

    Votes: 4 6,5%
  • mozda

    Votes: 11 17,7%
  • nikako

    Votes: 7 11,3%

  • Total voters
    62
Član
Učlanjen(a)
13.12.2009
Poruka
8
Ameriki Stafordski Terijer​
Američki stafordski terijer je snažan, mišićav pas skladne građe, okretan i elegantan. Telo mu je kvadratično. Dlaka je kratka, sjajna i javlja se u brojnim varijacijama boja od krem do crne. Glava je čvrsta sa snažnom njuškom i potpuno makazastom vilicom. Uši mogu biti i kupirane, ili ukoliko to nisu, prirodnog oblika ružinog uha. Oči su tamne i okrugle i duboko usađene u lobanju. Poželjne su tamnije oči. Nos je jasno crn. Dužina njuške mora biti uvek u srazmeru sa glavom. Vrat je masivan, lagano povijen, bez naborane kože i srednje dug. Rep je u poređenju sa veličinom nisko usađen i završava šiljkom. Visina mu je između 43 cm i 50 cm. Nastao je u XIX veku kao rezultat ukrštanja buldoga i terijera te svoje postojanje i današnji oblik treba, osim buldogu, zahvaliti i kratkodlakom foxterijeru, belom engleskom terijeru i mančesterskom terijeru. U toj oštroj selekciji nastao je snažan pas neosetljiv na bol sa čeličnom voljom da slomi protivnika ukoliko je namera bila korišćenje u borbama i to ne samo sa psima već i bikovima, jazavcima, medvedima i sl. Tek zabranom borbi pasa ova je plemenita pasmina dobila priliku da pokaže svoj pravi karakter. To je jedan umiljat porodični pas, dobar čuvar, ljubitelj dece, izuzetno dobro prilagođen za život u stanu. On je izrazito bistar i inteligentan pas. Odlikuju ga neobična svestranost udružena sa velikom voljom za učenje i velika radna sposobnost. On je svojoj porodici budan zaštitnik sa urođenom sposobnošću razlikovanja dobrih i loših namera ljudi sve u svemu izvrstan pas!
 

Prilozi

  • Fotografija-0005.jpg
    Fotografija-0005.jpg
    48,1 KB · Pregleda: 263
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
14
staff sjajan pas kojeg kada jednom imate nikada necete uzeti drugu rasu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
30.05.2010
Poruka
2
pozz svima...Ja sam novi clan ovog foruma, i zeleo bih da mi neko informise sto se tice americkog stafforda...najpre drzao bi psa u stanu,zeleo bih znati da li oni mogu imati liniju dobrog psa , da bude pristupacan svim ljudima u mojoj okolini ili npr.dodje mi neko posle 1 meseca a da on ne bude agresivan ako ga nezna, ili ako ga prosetam a neki manji pas pridje mu i pocne da laje na njega da li ce on agresivno reagovati??? Da napomenem ja bi ga razmazio totalno bez agresivne dresure.Hvala :smile:
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
14
vidi to sve zavisi od tebe i naravno da nije pas uzet od neproverenih ljudi koji su ukrstali i eksperimentisali. reci cu ti da je to pas STVOREN za decu i da cuva. izuzetno inteligentan osetljiv deca su za njega prioritet. strahovito jak sposoban da povuce 2000 kg tereta. e sad moras u pocetku da ga socijalizujes da se druzi sa drugim psima od malena ali i opet ALI moras da pazis da ga ne napadne neki pas dok je mali(moje iskustvo mog psa napao drugi sa 4 meseca pa mu je zapamtio i vratio sa godinu ipo mozes zamisliti kako od tada MUZJACI BEZE )jer tada on ukljuci ono sto mu je genetski usadjeno a to je DOMINACIJA i onda nema vise igre sa muzjacima!sto se tice stana ako si imao nekoga psa do sada znas da oni dobro osecaju ko je kakav i tu moras malo pripaziti ali sasvim normalno ipak je on gazda na svom terenu!!ali da neduzim ideallllaaaaannn pas i kao sto sam rekao "jednom staford uvek staford"nerazmisljaj puno ako imas uslova dobices prijatelja i to do KRAJA!!!!!bez batina naravno ostar glas i cvrsta ruka mora da zna ko je gazda to je vrlo vazno!!!!!!!!! ipak je to 30 kg misica ali staford misica!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
62
Najbolja rasa - pametni,nezni,temperamentni,hrabri,ponosni i ludi ko struja - i sve to u jednom psu - nikada ne bi mogao da cuvam drugu rasu
 
Član
Učlanjen(a)
15.02.2010
Poruka
9
Evo je moja zenka HEHEHEHEHEHE kako vam se cini



debela je skotna da vas ne zbuni stomak (ovde jos 5 dana i radja 10 kom.)
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2010
Poruka
13
zaista su mnogo lepi... Moj decko je imao zenku i bila je veoma pitoma ali dok mi se ne priblizi nikada mi nije bilo bas opusteno :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.01.2010
Poruka
2.174
E ovako ja uzimam staforda za desetak dana,muzjaka pa mi treba pomoc oko imena,ne mogu da se odlucim za neko,sto vise predloga to bolje...
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Zavisi od toga za koju namenu ti treba pas. Na primer, nijedan lovac neće reći da je ovaj staford najbolji. Uvek će dati prednost nemačkom ptičaru, poenteru...
 
Član
Učlanjen(a)
22.11.2011
Poruka
8
A za koju svrhu se inace uzima staford? On danas nema nikakvu svrhu,
u vecini zemalja je i zabranjeno drzanje tih pasmine, a to ce uskoro biti i u Srbiji.
 
Natrag
Top