Altruizam

LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042
Po meni je egoizam ne mora biti nuzno los.Meni egoizam prvenstveno znaci ljubav prema sebi pa tu ne vidim nista lose ali mislim da idemo van teme ;)
 
Član
Učlanjen(a)
29.06.2010
Poruka
2.014
Altruizam po svojoj definiciji predstavlja činjenje dobra drugome, bez očekivanja bilo kakve nagrade zauzvrat. Zato ne shvatam kakve veze imaju monasi s altruizmom? Oni su okrenuti Bogu i sebi samima. Nije baš dobar primjer za altruizam. Niti su dobri primjeri koji se vezuju za bliske osobe i srodnike.
 
Član
Učlanjen(a)
14.04.2011
Poruka
128
"To je jedna od najvećih kompenzacija života; da nijedan čovjek ne može iskreno pokušati pomoći drugome a da uz to ne pomogne i samom sebi."

Ralph Waldo Emerson


Altruizam je naprosto dijeljenje čovječnosti s drugim. Ako se uz to i dobro osjećamo, i gradimo kao bolji ljudi, opet je dijeljenje čovječnosti koja se vraća natrag. Altruizam je prije svega zajedništvo.
Nije to samo neka vanjska moralna obveza, il kakva deviza "ruka ruku mije", il pružanje ruke nekome s visoka.
To je prije svega želja i volja na prvi pogled, nešto u tebi šta skoro samo od sebe ide ka drugome, bez nešto mnogo razložnih misli, osim da pomogne nekome ko je poput tebe.
 
Natrag
Top