Alternativno gorivo-zejtin

Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
Bilo je jedno testiranje u Engleskoj gde je jednan covek uzduz provozao Mercedes 190 d na zejtinu. Stao je na jedno mesto da natoci zejtin ( radnja brze hrane, a zejtin je bio iz friteze koji je bio skladisten u buricima od 200 litara koji su bili spremljeni za bacanje ili reciklazu ). Covek nije mogao da veruje da ce uopste i da upali auto, akada se dovezao na suprotnu stranu Engleske ...:D:dance2::D:dance2::D... jedino je platio putarinu na auto putu , sve ostalo je bilo gratis
 
Član
Učlanjen(a)
21.03.2010
Poruka
61
Super je to ideja , gledao sam i ja razne emisije u kojima su to radili ludi ameri, ali gde kod nas naci vecu kolicinu iskoriscenog zejtina? ko to da ti da? Stvarno bi bilo super, kupis nekog golfa jedinicu dizela i cepas ga na zejtin, kad bih mogao da nadjem stalnu kolicinu zejtina kupio bih keca bez razmisljanja i ako imam audi 90.
 
Član
Učlanjen(a)
30.10.2009
Poruka
1.858
Pa jos '92 koristio sam za Golfa dizela Biodizel od uljane repice(mirise ko rostilj).A i staro jestivo ulje je stara stvar vec 5-6 godina,nego kad nadjes nacin da auto ide na vodu ti se javi...
 
Član
Učlanjen(a)
05.04.2010
Poruka
59
Da potvrdimo ovo za Mercedes 250 D.
YouTube - Car on cooking oil
Gledao sam ovo na Discovery-u i mislio sam da je u pitanju zezancija,kad ono......
E a to na vodu bi mogao biti belaj....možda to ne bi bilo tako dobro kao što mislimo.
Ali to je moje mišljenje i možda sam lupio,izvinjavam se ako jesam,ali razmislite...
Ako sam pogriješio obavezno me ispravite.
 
Poslednja izmena:
Motherfucker xD
Član
Učlanjen(a)
30.08.2010
Poruka
587
Ma kaka voda pa da se stvori kamenac :D :D :D hehehe :) ..... malo sale :)
Nzm moje misljenje je da auto NEMOZE nikako ici na vodu ;) a ako nesto tako izmisle onda ce 1 litar vode biti 500 dinara xD
 
Natrag
Top