ALARMANTNO UPOZORENJE: Sledi serija otmica u Srbiji

Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
BEOGRAD 23. 05. 2010
PRESS

ALARMANTNO UPOZORENJE

Sledi serija otmica u Srbiji


Zbog razbijanja narko-klanova kriminalci se vraćaju na kidnapovanje bogataša i njihove dece. Očekuje se i serija otmica zbog iznuda i zelenaških dugova

0802.jpg


Posle otmice M. J. (18), sina biznismena, od kojeg je sedmočlana grupa tražila 150.000 evra otkupa, velika je verovatnoća da će se kriminalci preorijentisati na otmice. Najugroženiji će biti bogati građani i članovi njihovih porodica, ali će uslediti i kidnapovanja zbog iznuda i zelenašenja!
Pressov izvor iz policije kaže da će narko-klanovi, oko kojih se obruč sve više steže, kako bi zaradili novac, ići na organizovani pristup kidnapovanju.
- Narko-tržište pretrpelo je veliki udar, pa je moguće da će se okrenuti otmicama. One su za njih vrlo unosan posao jer lako i brzo mogu da zarade. Setimo se samo kako je otimao „zemunski klan" i koliko je novca zaradio od otkupa - kaže izvor iz MUP-a koji je želeo da ostane anoniman.

Samo tri godine zatvora

„Zemunci" su od otmica biznismena od 2000. do 2002. zaradili milione evra. O kolikoj cifri je reč govori odluka suda da osuđeni „zemunci", samo za otmice biznismena Vuka Bajruševića, Suvada Musića i Milije Babovića, oštećenima moraju da isplate oko 11,6 miliona evra. „Zemunski klan" je oteo i vlasnika „Delte" Miroslava Miškovića, a tek sedam godina kasnije je procurilo da su otkup tražili i za Predraga Markovića Peconija. Svedok saradnik Dejan Milenković Bagzi je rekao da su planirane i otmice Dragana Džajića i njegove supruge Branke, Filipa Ceptera, članova porodice Karić, Miodraga Kostića i Željka Mitrovića. Na njihovim spiskovima bilo je na stotine imena ljudi koje su planirali da kidnapuju.
Slobodan Pajić, vlasnik detektivske agencija „Diza" i bivši pripadnik policije, potvrđuje da ovakav scenario može da se ponovi.
- Neke stvari mogu se preduprediti strožom kaznenom politikom. Jer ako se dozvoli da neko za otmicu dobije nekoliko godina zatvora, zapitajmo se da li će onaj kome trebaju pare uopšte da se dvoumi između toga da dobije pola miliona evra ili dve-tri godine zatvora?! - smatra Pajić.

Vrsta novog ropstva

Profesor Zlatko Nikolić, kriminolog, objašnjava da svi bogati ljudi žive u strahu i da su mnogi još od Miškovićeve otmice angažovali obezbeđenje. Povodom otmice M. J. sagovornik Pressa procenjuje da bi policija sada trebalo da prouči i istraži sve detalje.
- Kriminalci i ne mogu da se bave nekim drugim poslom do otimanjem, preprodajom droge, prostitucijom, ilegalnim kockarnicama, švercom... Pre će biti da ćemo imati otmice zbog zelenaških dugova i zbog iznuda. Zelenaši su glavni problem u ovom trenutku. I ne bi me čudilo da se desi neka otmica da bi se vratio dug jer su zelenaški dugovi nepovratni, kao neka vrsta novog ropstva - priča Nikolić.

DESET SAVETA ZA DECU I RODITELJE

Ako te neko prati, uđi u prvu prodavnicu
Gordana Mijalković-Stojiljković, psiholog sa Klinike za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu, daje savete kojih bi roditelji i deca trebalo da se pridržavaju kada je dete samo ili u susretima sa nepoznatim osobama:
1. Kada je dete samo na ulici, ne sme ponašanjem da skreće pažnju na sebe.
2. Trebalo bi da ide uobičajenim putem.
3. Roditelj bi u svakom momentu morao da zna gde se dete nalazi.
4. Decu treba naučiti da izbegavaju mračna mesta i da se kreću u društvu.
5. Ne smeju da prihvataju ponude nepoznatih osoba, bilo da im nude bombone ili „hoće nešto da im pokažu". Ne treba da sedaju u vozila nepoznatih.
6. Ne smeju da daju nepoznatim osobama informacije o sebi i porodici.
7. Ako je sagovornik na ulici suviše radoznao i postavlja lična pitanja, dete treba direktno i učtivo da prekine razgovor i nastavi dalje.
8. Ako dete primeti da ga neko prati, neka uđe u prvu prodavnicu ili kiosk i obrati se za pomoć.
9. Dok se kreće ulicom, dete ne treba da se kreće suviše blizu kolovoza, jer tako neko može lako da ga uvuče u kola.
10. Dete nikada ne bi trebalo ostavljati potpuno samo u parku, već uvek uz prisustvo neke poznate odrasle osobe ili sa društvom.

A. MITIĆ





 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Da li da se zabrinem? Hmmmm boli me brige. :D Ne moze mi niko nista jacim sam od SUDBINE :D
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.12.2009
Poruka
29.042

DESET SAVETA ZA DECU I RODITELJE

Ako te neko prati, uđi u prvu prodavnicu
Gordana Mijalković-Stojiljković, psiholog sa Klinike za neurologiju i psihijatriju za decu i omladinu, daje savete kojih bi roditelji i deca trebalo da se pridržavaju kada je dete samo ili u susretima sa nepoznatim osobama:
1. Kada je dete samo na ulici, ne sme ponašanjem da skreće pažnju na sebe.
2. Trebalo bi da ide uobičajenim putem.
3. Roditelj bi u svakom momentu morao da zna gde se dete nalazi.
4. Decu treba naučiti da izbegavaju mračna mesta i da se kreću u društvu.
5. Ne smeju da prihvataju ponude nepoznatih osoba, bilo da im nude bombone ili „hoće nešto da im pokažu". Ne treba da sedaju u vozila nepoznatih.
6. Ne smeju da daju nepoznatim osobama informacije o sebi i porodici.
7. Ako je sagovornik na ulici suviše radoznao i postavlja lična pitanja, dete treba direktno i učtivo da prekine razgovor i nastavi dalje.
8. Ako dete primeti da ga neko prati, neka uđe u prvu prodavnicu ili kiosk i obrati se za pomoć.
9. Dok se kreće ulicom, dete ne treba da se kreće suviše blizu kolovoza, jer tako neko može lako da ga uvuče u kola.
10. Dete nikada ne bi trebalo ostavljati potpuno samo u parku, već uvek uz prisustvo neke poznate odrasle osobe ili sa društvom.

A. MITIĆ

Pa svaki iole savestan roditelj ce ovako savetovati svoje dete...
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Ako samo malo zavirite na posast naseg doba-fejsbuk,i vidite fotografije gomile devojcica koje se slikaju u pozama koje navode na mnogo toga sem druzenja,bice vam jasno koliko roditelji vode racuna o deci.Sa druge strane te devocice ne vide dalekosezne posledice i eventualne opasnosti koje mogu proizaci iz toga.U skolama se govori o nasilju na internetu-ali,na jedno uvo uslo,na drugo izaslo.
Ista stvar je i sa savetima ove vrste,ma nece se to meni desiti.
Repeticio Est Mater Studiorum!
 
Član
Učlanjen(a)
08.01.2010
Poruka
933
Ako samo malo zavirite na posast naseg doba-fejsbuk,i vidite fotografije gomile devojcica koje se slikaju u pozama koje navode na mnogo toga sem druzenja,bice vam jasno koliko roditelji vode racuna o deci.Sa druge strane te devocice ne vide dalekosezne posledice i eventualne opasnosti koje mogu proizaci iz toga.U skolama se govori o nasilju na internetu-ali,na jedno uvo uslo,na drugo izaslo.
Ista stvar je i sa savetima ove vrste,ma nece se to meni desiti.
Repeticio Est Mater Studiorum!

Pa fejsbuk je postao najbolji nacin za kriminal!! Antifacebook! :D
ZAUSTAVIMO KRIMINAL!!!!!!!!!!!
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
02.05.2009
Poruka
30.637
Za fejs,kod mene je pravilo,imam ćeru od 15 ipo,bizance 10 i klinca 6 ipo.Ćera i sme da "ide" sama na fejs,jer i sama je svesna svih "zamki"koje krije ta IDIOTSKA mreža,ne postavlja više slike,sama je odlučila,čak je i gomilu "skinula",nakon neprijatnosti koja se dogodila njenoj drugarici.....a klinci..ako ih ulovim,da su bez mene,ili sestre,momentalno se gasi KOMP,posle svih ovih pedofilskih idiotskih napada,neznam kako drugačije da se izrazim.....
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Za fejs,kod mene je pravilo,imam ćeru od 15 ipo,bizance 10 i klinca 6 ipo.Ćera i sme da "ide" sama na fejs,jer i sama je svesna svih "zamki"koje krije ta IDIOTSKA mreža,ne postavlja više slike,sama je odlučila,čak je i gomilu "skinula",nakon neprijatnosti koja se dogodila njenoj drugarici.....a klinci..ako ih ulovim,da su bez mene,ili sestre,momentalno se gasi KOMP,posle svih ovih pedofilskih idiotskih napada,neznam kako drugačije da se izrazim.....

Jeste da ovde nije tema fejs,ali mozda bi bilo poucno da nam pobleze ispricas o toj neprijatnosti drugarici tvoje cerke,pa mozda neko mladji procita,i izvuce neki nauk iz toga,jer verujem da to nije usamljen slucaj.
 
Natrag
Top