Akvarijum od 60 l

Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Nasao sam akvarijum od 60 litara, sa pumpom, grejacem, ribicama, i biljkama i kamencicima 3000 dinara, ribice su standardne somovi, gupike, staklari, cistaci, uglavnom to je nebitno, bitno je da li je dobra cena ? Po meni je i vise nego dobra.
 
Član
Učlanjen(a)
02.01.2010
Poruka
7
cena je odlicna,kupi ga !
ja imam isti takav akvarijum i platio sam ga mnogo skuplje,zato moja preporuka da ga kupis jel vredi tih para.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
da se ukljucim i ja ... sem ako nije kasno ;).
cena je povoljna ali se pitam kakvog je kvaliteta taj aq, debljina stakla kao i stanje silikona na spoju i fugi. to je osnova aq , tako da bi mogao da obratis paznju na te detalje da ne bi kasnije imao velike probleme :dntknw:.
sto se tice flore i faune kao i same opreme tu si na dobitu tako da ....
magao bi eventualno da nam opises sam aq , dimenzije, debljina stakla, poklopac, osvetljenje, ili ... neka slicica ( cisto da se pohvalis ...:acute: ).
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Uzeo sam akvarijum, 60 litara, 60x40x40, sa filterom, pumpom, grejacem. Od ribica imam staklare, somove 4 komada od po 20 cm (moram da izbacim bar 3 soma mnogo su veliki i ne idu na ovu litrazu) gupike i ksifoe (sa kojima planiram da se bavim, zivorotke su najbolje za pocetak), rasvetu nemam ali sad pravim poklopac sa 4 neonke od po 13 vati, od biljaka sam stavio Pistia
Ludwigia repens 'Rubin' Rotala Hygrophila corimbosa Sagittaria, podloga kvarcni pesak, mislim da je to to :)
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
lepo za pocetak i nadam se da ces sve to pazljivo negovati.
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
57
Naravno da hocu, samo ne znam da li da promenim podlogu da stavim umesto peska, ispod zemlju za cvece pa preko mrezicu za komarce, pa onda kvarcni pesak.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
predlazem ti da procitas sto vise mozes a vezano za tu vrstu podloge. naime, koliko je dobra zemlja za cvece toliko moze i da poremeti ceo sistem u aq , sto nikako ne zelimo kao pocetnici.
 
Član
Učlanjen(a)
16.08.2009
Poruka
932
malo sam zurio pa nisam stigao pola toga da ti predlozim u vezi podloge.
nadam se da ti je jasno da u slucaju zamene celokupne podloge sto podrazumeva vadjenje i flore i faune iz aq. posto budes postavio novu podlogu, moraces ponovo da cikliras aq da bi mogao da vratis ribice.
zemlja za cvece kao i sto sam napisao jeste dobra , ali treba obratiti paznju i na ostale parametre u vodi da bi svi faktori bili u skladu i da bi ta ista zemlja imala pozitivnu tj hranljivu osobinu . u vecini postova gde se spominje zamlja procitaces od iskusnijih akvarista da upravo ta ista zemlja za cvece i nije za pocetnike niti se preporucuje pocetnicima u aq. medjutim mozes da prokuvas mali deo te zemlje ( recimo punu saku ), i od te kolicine napunis cetri pet " bombica" od zenskih carapa i da to rasporedis po aq ( normalno tamo gde su i biljke ). u slucaju neke nepredvidljive greske koju moze da izazove ista ta zemlja, uvek mozemo da izvadimo te bombice i zamenom trecine ili polovine vode iz aq, vratimo parametre na normali.
 
Član
Učlanjen(a)
18.05.2010
Poruka
64
I ja sam novi u akvaristici,ali zar 60*40*40 nije 96 litara zapremnine?
 
Natrag
Top