Učlanjen(a)
05.06.2016
Poruka
10
Pomoc Aku srafilica

potrebna mi je pomoc (savet) oko povezivanja srafilice na direktni napon...dok ne nabavim bateriju

u pitanju je aku srafilica 7.2v

da li postoji neki nacin povezivanja npr...punjac za komp ili sl. ili mora ispravljac-pretvarac napona

I imam problem sa punjacem, u trenutku prikljicivanja baterije...lampica zasvetli notmalno i od/jednom smanji svetlos i jedva se vidi...da li je u pitanju punjac ili...?

Postavio sam pitanje S.O.S. Elektronika ali niko nije odg

Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
40
Postoji način drugačijeg povezivanja ali je maltene neupotrebljivo. Pošto šrafilica u trenutku pokretanja "povuče" toliko struje da to nijedan punjač-ispravljač ne može da "izgura" dobijaš efekat rada "mrtvog konja" ( jedva se okreće). A što se tiče opisa ovog kvara čini mi se da je baterija odslužila svoje. Bilo bi dobro ako imaš drugu da probaš onda ćeš biti siguran. Pozdrav.
 
Učlanjen(a)
05.06.2016
Poruka
10
hvala na odg...


smatrao sm da je problem u punjacu...

kao sto sm naveo...smanji svetlost cim se stavi baterija.

otvorio sm punjac i video 3 zice

Bela povezana kao plus
Crvena kao minus
Plava kao uzemljenje

ne razumem se bas u elektriku, pa sm pomislio da je neko zamenio crvenu i belu...
kad sm zamenio i postavio bateriju...lampica je bila uredu, jako svetlela...

poceo je punjac jako da se greje i da se oseca zapaljeno :D

da li imas neki savet za punjac

poz
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2009
Poruka
40
Prvo vrati sve kako je bilo. Uključi punjač i izmeri unimerom voltažu na izlazu (mestu gde stavljaš bateriju). Izmeri zatim amperažu. Tada češ znati da li je punjač ispravan (uporedi sa vrednostima na bateriji) ili nije. Ako je u redu nabavi novu bateriju i to je to.
 
Natrag
Top