Ajnštajnov test inteligencije

Član
Učlanjen(a)
29.07.2010
Poruka
29
wacko2 Ok. Sad tek vidim da si ga postavio. Nisam ga video prilikom pretrage, jer je kod tebe Ajnštajnovo ime drugačije napisano, pa nije izbacilo taj post u rezultatima pretrage.
Uopšte nisam imao nameru da te kopiram, niti sam to radio (test sam našao negde na netu još pre dve godine), već sam ga postavio da bi se ljudi malo razonodili, ali ako si se našao uvređen zbog "kopiranja", izvini! :yea:
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
Zar se on nije zvao ..... Вук .... ???

Jeste,ali se Byk zvao i Karadzić,Mandušić... yes3

cuo sam negde da se zvao vuk ali to neznam gde
Tužno...

Evo šta kaže wikipedia:

"Vuk Branković, sin sevastokratora Branka Mladenovića, koji je vladao u Ohridu i bio jedan od vernih velikaša caru Urošu V. Vuk Branković se javlja oko 1370. kao gospodar kosovske oblasti s Prištinom, Vučitrnom i Zvečanom, gde je bila i njihova prva postojbina (Drenica). 1377. u njegovoj je vlasti i Skoplje, a od 1378. i Prizren s okolinom do Lima. Branković je bio zet i saradnik kneza Lazara. Učestvovao je s njim u Kosovskom boju 1389. Narodne pesme i priče o njegovoj izdaji nisu istorijski utemeljene. Skoplje je morao predati Turcima u januaru 1392. i obavezati se na plaćanje danka. Ipak, ni sa tim ustupcima nije se mogao održati na vlasti. Negde oko 1396. sultan Bajazit I ga je prognao iz njegove oblasti kao nepouzdanog, pa je i umro u progonstvu, ne zna se gde, 6. oktobra 1397[1]. Njegove oblasti sultan je dao Lazarevoj deci i udovici, a Vukova udovica Mara sa decom dobila je samo uski pojas oko Vučitrna i Trepče.

Oko 1371. oženio se Marom (†1426), kćerkom kneza Lazara i kneginje Milice. Sa njom je imao tri sina: Grgura, Đurđa i Lazara. Grgur se zamonašio i umro 1408. Drugi Vukov sin bio je srpski despot Đurađ Branković (1377-1456, vladao 1427-1456). Njihovi potomci su poznati kao Brankovići."

Narodne pesme i priče o njegovoj izdaji nisu istorijski utemeljene - ali je ipak ostao sinonim za izdaju u Srpskom narodu! Brankovićima se nazivaju oni za koje neko hoće da kaže da su izdajnici...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
12.02.2010
Poruka
356
:lol: Od Anštajnovog testa vi dođoste do Vuka Brankovića. Čestitam. :taunt:
 

Byk

Član
Učlanjen(a)
04.02.2010
Poruka
2.355
:lol: Od Anštajnovog testa vi dođoste do Vuka Brankovića. Čestitam. :taunt:

Spontano,spontano... Sem toga ovaj test već postoji na SF od ranije,pa me čudi kako niko od ekipe iz režije nije na ovu temu stavio bravu... Svaki dalji komentar ovde je :spam::spam::spam:
 
Natrag
Top