Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Још си у конфузији? Није ни то лоше, мало сте се опустили, завођење вам иде од руке, па и не очекујете да неко прочита Библију и нађе овако нешто:

15. Чувајте се од лажних пророка, који долазе к вама у оделу овчијем, а унутра су вуци грабљиви. (Матеј 15)
16. Овако вели Господ над војскама: Не слушајте шта говоре пророци који вам пророкују; варају вас, говоре утваре свог срца, не из уста Господњих. (Јеремија 23)

5. Овако вели Господ за пророке који заводе мој народ, који гризу зубима својим и вичу: Мир; и ако им ко не да ништа у уста, дижу рат на њ.
6. Зато ће вам утвара бити ноћ и прорицање ваше тама; и сунце ће заћи тим пророцима и дан ће им се смрачити.
7. Тада ће се постидети видеоци, и врачари ће се посрамити, и сви ће застрти усне своје, јер неће бити одговора Божјег.
8. Али ја сам пун силе од Духа Господњег, и суда и храбрости да кажем Јакову злочинство његово и Израиљу грех његов. (Михеј 3)


29. Јер ја ово знам да ће по одласку мом ући међу вас тешки вуци који неће штедети стада;
30. И између вас самих постаће људи који ће говорити изврнуту науку да одвраћају ученике за собом. (Дела 20)


8. Браћо! Чувајте се да вас ко не зароби филозофијом и празном преваром, по казивању човечијем, по науци света, а не по Христу. (Колошанима 2)

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске, 2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.
4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом. (1.Тимотију 4)

Овај послењи цитат је сасвим довољан да се види каква је наука ваша, реч Божија се не може мењати. Ја само не могу да разумем како су ваши следбеници толико заслепљени да не виде и када виде. Па, од овога више не треба. Жена има 236 визија, неко тврди 2000 (мање битно), сви пророци Божији заједно 41, и нико да посумња? Невероватно како човек изгуби разум када му се мозак испере. Хиљаде бивших адвентиста који су видели противречности у тумачењу Библије по Хелени и саме Библије су сасвим довољан доказ за било шта. Чим укажу на тако нешто добијају шут-карту. Значи да она по вама јесте тумач и пророк, тј. изнад Библије.

А ограђујеш се од Милера? Па, ви цео концепт Истражног суда базирате на том лажном пророчанству. То је тако једноставно да свако ко погледа и размисли може да види. Тај Истражни суд, та јерес коју проповедате је изговор за неостварено пророчанство. Ништа више од тога.

1. А слабога у вери примајте лепо, да се не смета савест.
2. Јер један верује да сме свашта јести, а који је слаб (шта једе?) једе зеље.
3. Који једе нека не укорава оног који не једе; и који не једе нека не осуђује оног који једе; јер га Бог прими.
4. Ко си ти који судиш туђем слузи? Он свом господару стоји или пада. Али ће устати; јер је Бог кадар подигнути га.
5. Тако један разликује дан од дана, а други држи све дане да су једнаки: сваки да буде уверен за своју мисао.
6. Који разликује дане, Господу разликује; и који не разликује дана, Господу не разликује. Који једе, Господу једе: јер хвали Бога; и који не једе, Господу не једе, и хвали Бога.
7. Јер ни један од нас не живи себи, и ни један не умире себи. (Римљанима 14)

Има ту много још доказа, ствар је само што ви не видите, све и када видите...
 
Član
Učlanjen(a)
24.01.2010
Poruka
667
Adrijane pazi šta stavljaš na forum.
Kao što svi znaju koji prate temu o Jehovinim svedocima ja pazim na poreklo i tačnost dokumenata.
Zato te molim da dobro pregledaš ono što postaviš.
Ako staviš falsifikat moraš da se izvineš.

@Mika
Miko lakše malo,nemoj da osuđuješ dečka što nema iskustva i što olako kopira tuđe stvari koje nisu proverene.
Verujem da je i tebi najviše stalo do toga da se utvrdi istina.
Nema niko ništa od toga što ćemo jedni druge optuživati za falsifikovanje i laganje.
Adventisti nisu Jehovini svedoci a ti nisi Smeško i zato se nadam da ćemo u ovom slučaju da korektno pišemo i iznosimo dokaze.
Nikako ne bih voleo da se na ovom forumu ponašamo kao Smeško i svedoci.
Istina i pravilno izvođenje dokaza treba da nam svima budu prioritet.
Nadam se da se obe strane slažu s tim :)
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Samo vas gledam!!!!!

Ovo je prava crkva u koju ja verujem:] [h=3]Prava Istorija Istinite Crkve[/h]
Sve ostale me ne interesuju,samo pravoslavna! od dana Isusovog propovedanja pa do poslednjeg apostola Jovana-otkrivenje,sve ostalo je jeres.

Imate link pa procitajte!!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Poelbuster,

Zahvaljujem na javljanju i na savetu.
Pre svega da li smo nas dva dosli ikada do sukoba? Nisamo i nikad necemo ni doci.
Nije to naivan decko koji je naivno napravio gresku, a sto bi se to moglo desiti svakome od nas, znao on sta radi i to radi sa odredjenom namerom.

Kada je objavio prvi falcifikat slike Jakova Vajta, zato nije stavio odmah izvore za koje on misli da su ispravni?
Zato sto je mislio da ce izlagati ljude i da to niko nece ni primetiti.

Drugo, kad smo mu dokazali da je to falcifikat, niko mu ne bi za to razbio glavu, trebao je kao covek. da kaze odakle je uzeo falciforovanu sliki a to nije znao i da se izvine i ideom dalje. Nego on nastavlha da nas sve pravi nekim tupacima i prica kako smo mi losi, a on eto nevin.

Adrian je sada izneo jos jednu laz. Tvrdi da je sliku uzeo iz arhive u Loma Lindi? I to je laz. Takva slika u arhivi univerzitetske biblioteke ne postoji onakva kakv ju je on objavio, to je on jos sa nekima falcigfikovao.

Adrian ne zna da ja zivim u Loma Lindi i da tacno znam sta govorim.

Uostalom cekam da otvore biblioteku, vec sam pripremio kopije koje je Adrian postavio na forumu, i javicu vam sta ce oni reci na to.

Adrian ide iz lazi u laz. On je nekakav zagrizeni sektas, a nije poravoslavac, jer peavoslavci se tako ne ponasaju. Svoju akciju je usmerio da ruci dve crkve Pravoslavnu i Adventisticku.

Secate se da je najavio da on IMA KNJIGE sa takvim slikama koje ce od sada kopirati i postavljati na forum.
A kad od njega trazimo izvore odakle je uzeo falcifikovanu slku, on to cuva kao zmija noge, sto znaci da je pripadnik neke fanatoicne sekte, kojoj je cilj da druge unistava intrigama i sirenjem lazi o njima.

Nadam se da si i ti procitao knjigu od ALBERTA Rivijere, bivsek jezuite.
Svako je moze imati nalazi se besplatno na internetu.

Iz nje sam zapatio dva irazita primera, kako jezuiti ruse verske ustanove i ljude koji im smetaju.

Albetro tvrdi da je poslat u Kostariku sa ciljem da unisti ugled protestanske skol, a sa njim je posla i jedna devojak isto jezuita.
Alberto s epredstavio daje protestant i d aje mnogo stradao zbog jezuita. Studenti i uprava su ga sazaljevali.
U onoj skoli, devojke imaju svoj internat a mladici svoj i zabranjeno je mladicima da idu u devojcki internat. Jedne nosi Alberto je otisao u zenski internat i kako on kaze, dozvolio je da ga cuvari uhvate u nedozvoljenoj poziciji sa devojkom. Pozvana je policija, i mladi par je izjavio da to nije nista neobicno tako rade svi studenti u toj skoli. Alberto je o tome izvestio lokalnog svetenika, jezuitu, koji je iduceg dan objavio u novinam clanak u kome je pisalo: Skola ta i ta izvor je prostitucije.
Time je srusen ugled skole, i konzervativni roditelji nisu slali decu u takvu skolu. To je taktika sirenja laznih informacija.

Drugi primer, tvrdi Alberto, je jedan protestanski pastor evandjelisti.
Jezuiti su resili da ga sruse. Jedne veceri, dok se pastor vracao kuci kasno, na putu pojavila se jedna devojka. Zaustavila ga i zamolila da je prebaci nedaleko na putu prema njegovoj kuci. Pastor juje primio u kola, Cim je sela, odmah je pocela da skida odecu. Zatim je vikala Stop! Stop! Kad je pastor stao is zbunja su dosli kamerameni i sa svih strana sevali su blicevi, a devojka je izjavila da je silovana. Sledeceg dana u novinama pojavio se clana: Pastor silovao devojku. Ubrzo pastor je otpusten iz sluzbe i iskljucen iz crkve zbog nemorala, supruka je podnela razvod braka, jer ne zeli da zivi sa muzom koji siluje devojke.
Time je jedna crkva jabno osramocena, ugledan i posten covek upropasten i porodica unistenha, a sve samo zbog pakosti i laznih informacija.

E Poelbusteru, takvim se poslom bavi i nas Adrian.

Dakle ne radi se o neiskusnom decku koji je slucajno napravio gresku, a takvu gresko moze svako od nas da napravi, nego je u pitanju smisljen plan, dve slike obe prepravljene i obe drugacije, a sve to uradjeno sa namerom da obmane ljude.

E posto smno svi svedoci da je tako, treba li mi da cutimo i dozvolimo takvima da umesto istine sire lazi?

Za jedan sat otvara se bibliotek icicu da ih obavestim o falcifikaqtu pa reci cu vam sta c eoni na to reci.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Можеш да глумиш углађеног господина са лепим манирима и културом изражавања, али то не мења чињенице. Ви сте култ Хелене Вајт, а ако си неко од водећег тела, ти си директно одговоран за многе који су заведени вашим јересима. Твој аргумент на сваки мој доказ је да је то фалсификат и лаж. Значи и Библија је лаж? Наравно, вама је само госпођа Вајт истинита и једина меродавна да тумачи Библију, она је изнад ње.

Ја сам јасно рекао да мене више занимају јереси. На основу Библије ја то доказујем. И ту је ваш аргумент Хелена Вајт, одмах убацујете спремљен материјал. Сваки разговор се своди на дискусију о другима, али ваше доктрине су од слова до слова копиране и спремљене. Ту не сме много да се полемише, јер само је то истина и само је ви знате.

А фотографије јасно показују ко вас је основао и усмерио, зашто вас је тако усмеравао и зашто вам је убацивао од свих по мало да би могли да делујете на свим континентима. Не пада ми на памет да се правдам за ваше јереси, таман посла. Уостало, ви и даље следите Аријеву јерес тврдећи да је Исус Михаило, само сте је мало боље упаковали да залудите човека и да не види јасну и очигледну ствар.

"E Poelbusteru, takvim se poslom bavi i nas Adrian."

Ма, још ће вук да мене оптужи што сам га видео како пикира на овчице! Што сам изнео материјалне и библијске доказе ваше јереси и отпадништва. Што говорим да заводите људе лепом речју и слатким приступом, а усађујете им догме пропасти. Е, мој Мико, ја да нисам упозорен да се сотона појављује као анђео светлости, већ бих променио 10 секти и 10 култова. Овако када видим зло, ја се устремим не због себе, већ због народа који не може да схвати какви га то вуци салећу.

Ти мене оптужујеш да сам фалсификатор? Масончине на сликама од главе до пете, доказани плагијати госпође "пророчице", доказане јереси вашег учења, и ја не ваљам? Ја варам? Ја немам култ као ви да заводим људе, све ви изокренете. Још да бело постане црно, свака част.
Жао ми је само оних искрених адвентиста што немају помисли какве се аспиде крију иза ваших јереси. То мене боли, за водеће тело ме уопше не тангира ишта. Радите шта хоћете, на мени је само да упозорим људе у шта се упуштају, или су се већ упустили, на жалост.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Eto i sada, umesto da se izjasni i kaze forumu o cemu se radi i da jednom resi taj problem,
Adian sada bi da govori o laznim prorocima i o jelima koje niki zabranjuju i o svemu drugomre smao ne o svojim lazima.

Ovim on pokusavava sto rade oniu sto izvode sportske vestine sa bikovima, kad pred bika stave crvenu krpu da ga usmere u pravcu u kom oni zele. Niki put uspeju, a cesto se desava da se nadju na bikovim rogovim. Tako ti radi i nas Adrian.

Adriane, zar ti mislis da se tako diskutuje na forum religije?
Zar ti mislis da se tako predstavlja ijedna verska zajednica?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Можеш да глумиш углађеног господина са лепим манирима и културом изражавања, .
Твој аргумент на сваки мој доказ је да је то фалсификат и лаж. Значи и Библија је лаж? Наравно, вама је само госпођа Вајт истинита и једина меродавна да тумачи Библију, она је изнад ње.

Eto vidiete da ponovo pokusava da pred sve nas na forumu stavi srvenu krpu, kao da ja time sto sam dokazao da je izneo falcifikat i lazi, da tim kazem da BIBLIJA laze. Pa to je zaista iskvarena dusa. Ko govori o Bibliji? Mi govorimo u falcifikovanoj slici, koju si ti podvalio kao ispravnu i na toj svojoj lazi zasnovao si drugu da su adventisti mason. To ti je bio ako argumenat, jer eto na slici im je masonsko oko. Ali Adriane, sada ceo forum zna daje to tvoj namerna podvala..
Zasto ne objasnis ljudima odajkle si uzeo slike? Ko je taj koji je izvrsio falcifikat, ti ili tvoj brat lazov?
To ti nam objasni, a ti becarski trikove kod nas ne uspevaju, eto sada govorite da Biblija laze. Ma Boblija nasigurno ne lazi ali zato ti ne prestaje nego ides iz lazi u laz.
------------------

Ја сам јасно рекао да мене више занимају јереси. На основу Библије ја то доказујем.

Pa ako je tako, daj reference, u kojoj Bibliji si nasao lazne slike koje si postirao?
To mora da je tvoje posebno izdanje. Da nije ona sto se zobe, Sotonska biblija?
U njoj se nalaze takve stvari. Vidis Adrijane sve se dublje uvaljujes u kaljugu koju si sam iskopao.

Ako si rekao da te nase "jeresi" ne zanimaju nego da te zanima Biblija, pa niko ti nije ni nudio nikakve jeresi,
nego si ti izneo svoje jeresi umesto Biblije.

Gde su te knjige koje si najavioi da iz njih uzimas te slike? Ko je njihov autor? Ti ili su tvoja braca sektasi koje ti krijes?
Ko je izvrsio falcifikat?
Treba li mi da sudom trazimo da udje u trag toj prevari?
--------------------

И ту је ваш аргумент Хелена Вајт, одмах убацујете спремљен материјал. Сваки разговор се своди на дискусију о другима, али ваше доктрине су од слова до слова копиране и спремљене. Ту не сме много да се полемише, јер само је то истина и само је ви знате.

Adriane, jesu li ti to sve fantazije ili ih jos imas?
----------------------------

А фотографије јасно показују ко вас је основао и усмерио, зашто вас је тако усмеравао и зашто вам је убацивао од свих по мало да би могли да делујете на свим континентима. Не пада ми на памет да се правдам за ваше јереси, таман посла.


Ma pravdo bi se ti i te kako, ali nemas cim da se opravdas.
Ceo forum je osvedocen koje vrste si ti vesnik?
Nije potrebno da saznamo kojoj sekti pripadas, vec unapred znamo da je rusilacak i da se neposetenjem bavi da postigne svoj cilj, kao i jezuiti. Zato si ti gore nama podvali sliku pape, da bi na taj nacin prikrio svoju afilijaciju.
I vrapcima je jasno da si jedan zagriceni sektas, koji umesto istine siris lazi.

A u ostalo sacekj za dva sata cu verovatno doneti za tebe poruku iz arhive ciju adresu si prilozio.
Sve sto si izneo je laz, a na veliko cudo, ta adresa jedino je istinita.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Која верска заједница? Ти си и даље у конфузији? Ја представљам једино јеванђеље, а не неког "пророка" из неке секташке америчке забити.

Ако мислиш да ћу ући у расправу и правдање за било шта од овога што сам принео као доказ, грдно се вараш. Него, где су теби БИБЛИЈСКИ докази и БИБЛИЈСКЕ одбране од мојих доказа? Нема, јер ти ниси задужен за тај део. Свако је задужен за одређену тему и област. Не знам како сте распоредили, али слабо користиш Библију, а она је моје најјаче оружије, јер је реч Божија мач који вас разоткрива и тамани као зечеве. Уз Божију помоћ и са речју Његовом сам, Богу хвала, много пута носио барјак победе, али овде се ради о нечему другом, зар не?

Мало ћеш мене да нападаш, а оне слике као и да не постоје? Тако можеш са Сведоцима да разговараш: мало се пљујете, па онда ником ништа; заводе људе они, заводите ви. Ја сада знам које сте зло, и мене лично ваше доктрине и лажи не интересују.


Кад смо већ код оне спорне слике са оком и пирамидом, одакле вама та слика? Из ког је то издања и како ти можеш да докажеш да је твоја оригинална?

А што се тиче библијског доказа: каква је ваша наука?

1. А Дух разговетно говори да ће у последња времена одступити неки од вере слушајући лажне духове и науке ђаволске, 2. У лицемерју лажа, жигосаних на својој савести,
3. Који забрањују женити се, и заповедају уздржавати се од јела која Бог створи за јело са захвалношћу вернима и онима који познаше истину.
4. Јер је свако створење Божије добро и ништа није на одмет кад се прима са захвалношћу.
5. Јер се освећује речју Божијом и молитвом. (1.Тимотију 4)


Ко плаћа за грехе? Ко ће платити за грехе по вештици? Веома се јасно види јерес, зато и прилажем ово свеже скенирано да не буде да опет нешто монтирам. Људи имају ваше књиге, свако може да провери код куће, то је бар најмањи проблем.
 

Prilozi

  • korice1.jpg
    korice1.jpg
    89,7 KB · Pregleda: 86
  • naslovna 1.jpg
    naslovna 1.jpg
    94,3 KB · Pregleda: 83
  • sotona plaća za grehe.jpg
    sotona plaća za grehe.jpg
    89 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Kako veruju pravi Hristovi sledbenici!

Adventisti sedmog dana prihvataju Bibliju kao svoje jedino Veruju i smatraju iznesena temeljna verovanja izrazom ucenja Svetog pisma. Ova verovanja, ovde izložena, sacinjavaju crkveno shvatanje i izražavanje ucenja Pisma. Revizija ovako izraženih verovanja moguca je na nekom zasedanju Generalne konferencije kada Sveti Duh povede Crkvu do potpunijeg razumevanja biblijske istine ili pronade bolji jezik da izrazi ucenje svete Božje reci.

1. Sveto pismo Sveto pismo, Starog i Novog zaveta je pisana Božja rec data božanskim nadahnucem preko svetih Božjih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Reci Bog je poverio coveku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogrešivo otkrivenje Njegove volje. Ono je merilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumac doktrina i pouzdana zabeleška o Božjim delima u istoriji. (2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Price 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Лоше је убачен материјал, можда је до ПДФ фајла па се није све лепо копирало.
loše ubačen materijal.jpg
 

Prilozi

  • loše ubačen materijal.jpg
    loše ubačen materijal.jpg
    59 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Natrag
Top