Adobe flash player

Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Sad sam proverio ipak treba da se skine i instalira.Evo odavde.
https://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Players/HTML5-Video-Player.shtml
Kad kliknes na download izaci ce ti prozor ti klikni na "external mirror1",pocece skidanje.Posle instalacije udji u browser i u Add onn-se i proveri da li je aktivan.Ili jos lakse.Udjes u podesavanja browsera i u pretrazi napises HTML5 player,otvorice se prozor za Add Onn,klikni na njega i posle na OK i on ce se integrisati odmah u browser.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.118
Sad sam proverio ipak treba da se skine i instalira.Evo odavde.
https://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Players/HTML5-Video-Player.shtml
Kad kliknes na download izaci ce ti prozor ti klikni na "external mirror1",pocece skidanje.Posle instalacije udji u browser i u Add onn-se i proveri da li je aktivan.Ili jos lakse.Udjes u podesavanja browsera i u pretrazi napises HTML5 player,otvorice se prozor za Add Onn,klikni na njega i posle na OK i on ce se integrisati odmah u browser.

Trebas se vratiti na prvi post koji je autor napisao pa pogledati sta ne moze da otvori.

" Posto imam CD sa nastavnom tematikom "
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Ne treba ti link.Gore gde ti je adresa pretrazivaca,samo izbisi adresu i ukucaj HTML5 player.Trebalo bi bez skidanja da instaliras i on ce se integrisati u browser.Sve audio i video ce raditi na njemu.On nece bas na sve igrice,ali to tebe ne zanima.Tebi treba zbog drugog posla.

HTML5 ne reprodukuje flash sadrzaj. HTML5 je zamena za flash, ali samo kao standard, ne kao alternativni player. Da bi flash sadrzaj radio danas potrebno je isti konvertovati u HTML5. Mislim da 99% browsera podrzava HTML5 automatski tako da nikakva instalacija nije potrebna.

da li bi mogli postaviti link sa koga mogu skinuti tu verziju
Posto je adobe ugasio download server-e za vecinu flash player verzija, ne bih da preporucujem neke third party sajtove osim mozda chocolatey repository, gde je najverovatnije izvorna verzija installer-a.
Kod:
https://chocolatey.org/
Kod:
choco install flashplayerppapi --version=32.0.0.371
Eventualno nesto ovako, ali ne garantujem ispravnost fajlova:
Kod:
http://effect8.ru/soft/media/adobe-flash-player-portable.html
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Za HTML5 mu je potreban Windovs media player,ili VLC,sa starim Codekom K-Lite.Otvara CD-e u DVD-e
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Kod:
https://sr.wikipedia.org/wiki/HTML5
"Za tri godine, koliko je stara najava o gašenju Flash-a, Adobe je sarađivao s developerima i kompanijama koje stoje iza najpopularnijih web pregledača. Sve iz razloga da se na bezbolan način zamijeni stara multimedijalna tehnologija sa novijom. A to su HTML5, WebGL, ili WebAssembly. Bilo je to sasvim dovoljno da se web potpuno oslobodi od Flasha i brojnih bezbjednosnih problema koje je sa sobom nosio. "Ja sam preporucio HTML5,jer vec radim sa njim duze vreme.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
"Za tri godine, koliko je stara najava o gašenju Flash-a, Adobe je sarađivao s developerima i kompanijama koje stoje iza najpopularnijih web pregledača. Sve iz razloga da se na bezbolan način zamijeni stara multimedijalna tehnologija sa novijom. A to su HTML5, WebGL, ili WebAssembly. Bilo je to sasvim dovoljno da se web potpuno oslobodi od Flasha i brojnih bezbjednosnih problema koje je sa sobom nosio. "Ja sam preporucio HTML5,jer vec radim sa njim duze vreme.

Pitanje je bilo: "U mjesecu januaru prestala je podrska za Adobe flash player. Posto imam CD sa nastavnom tematikom iz predmeta Osnovi elektro tehnike, koji sam dobio uz udzbenik i koji sam do sada nesmetano koristio, ali sada ga vise nemogu otvoriti. Da li postoji nekakav drugi zamjenski program umjesto Adobe flesh playera, jer mi je potrebno za ucenje. Udzbenik i prateci CD je od Zavoda za udzbenike Srbije. Hvala "

Dakle HTML5, ne resava problem. HTML5 ne pokrece flash sadrzaj. Da, adobe je saradjivao sa raznim kompanijama na tome da se flash code potpuno zameni ili konvertuje u HTML5 ako je to moguce u nekim slucajevima. Flash i HTML5 iako imaju preklapanja u nekim primenama, su potpuno raziliciti i nisu medjusobno kompatibilni.
HyperText Markup Language jezik je osnova svake veb stranice, tako da svako ko je otvorio web browser u poslednjih 5 godina je koristio HTML5. Iako HTML5 moze da prikazuje multimedijalne sadrzaje to mu nije osnovna namena. HTML5 nije zamena za flash player, vec je unapredjena verzija HTML-a, sa dodatim funkcijama koje omogucavaju izmedju ostalog i reprodukciju multimedijalnih sadrzaja. Svaki WEB browser, ili bar 99% browsera otvaraju HTML5 bez problema, jer je to standardni jezik za izradu WEB dokumenata koji menja starije verzije HTML-a. Da, neki video player-i izmedju ostalog mogu da reprodukuju video sadrzaj ponudjen preko HTML5, recimo VLC player podrzava takvu reprodukciju "out of box", dakle dovoljno je instalirati vlc player, i usmeriti ga do url na kojoj se nalazi video.

Poenta je da nema potrebe za instalacijom bilo kakvih playera, HTML5 se ne instalira, nema nikakve potrebe za tim. Browser-i ne trebaju neki plugin da bi reprodukovali HTML5, to je jezik koji standardno koriste. Software koji ga podrzava i za koji je namenjen ga podrzava out of box. Takodje, ponovo, u ovom slucaju ne pomaze osim ako zavod za udzbenike ne napise i zameni CD necim drugim. Verovatno prvi izbor ne bi ni bio HTML5, jer opet namena istog je web sadrzaj, dakle web stranice, dokumenti, formulari i web multimedia...

Stvarno cenim Vasu zelju da pomognete clanovima foruma, medjutim, dosta cesto postavite recimo linkove do sajtova koji su blago da kazem sumnjivi, preporucite nesto sto nema nikakve veze sa problemom, ili recimo nesto drasticno npr. instalaciju novog programa ili cak i OS za probleme koji se mogu resiti na drugi nacin. Nekada neke probleme nije lako resiti, i da, tada instalacija alternativnog programa pa cak i reinstaliranje sistema moze biti lakse resenje. Po meni to je uvek krajnja opcija, kada se iscrpe sva druga. Ima razloga zasto je neko bas izabrao odredjeni program, makar to samo bila i navika. Tako da iako postoje alternative, lepse je resiti problem, nego svaki put kada nesto ne valja preci na nesto drugo dok se i to ne pokvari. Takodje, ako se ne utvrdi sta je osnovni problem, vrlo lako moze da se desi da i ta alternativa prestane da radi, ili recimo da se OS opet zezne. Moze da se desi da problem nije do OS recimo i da je problem hardware ili neki treci instalirani program.

Nemojte pogresno da shvatite, nije ovo kritika radi kritike, vec iskreno mislim da ponekad mozete vise stete da izazovete nego koristi. Iako vama npr. reinstalacija sistema ne predstavlja problem, ima clanova koji recimo mogu da izgube dosta licnih podataka iz neznanja ili nemogucnosti da naprave rezervnu kopiju podataka(mislim cak da smo imali takav slucaj gde je neko na predlog clana instalirao dual boot linux). Mozda neko od clanova ne koristi antivirusnu zastitu i pritom nije bas vican da proceni bezbednost sajtova i instalira neki malware sa vasih linkova. Takodje nekada postavite tutorijale sa youtube, koji mozda imaju veze sa problemom, ili samo resavaju slican problem. Pa recimo neki tutorijal podrazumeva zamenu nekog sistemskog fajla ili recimo dll ili menjanje unosa u registry, gde svaka greska moze da nacini sistem neupotrebljivim. E sad, nekada to jeste jedino resenje, ali pristup, uradite kao na ovom videu bez utvrdjivanja uzroka i stvarnog problema je besmislen, moze pomoci nekad, ali cesto ce biti bez efekta a pritom taj koji je pratio uputstvo nece znati sta je uradio, i moze imati kasnije problema zbog toga.

Tako da Vas molim, ubuduce, ako ste sigurni da znate sta je uzrok, sta je problem i kako isti resiti, pomozite clanovima da to urade. Ako ne, pokusajte u konverzaciji sa clanom da otkrijete iste pre nudjenja resenja iz prvih rezultata pretrage sa google... Uostalom, ovde smo da pomognemo jedni drugima, ne da napravimo nekome veci problem nego sto ga ima..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
A sta ce da izgubi ako proba.Nista,a moze da dobije,jer ja sam otvarao te CD-ove i DVD-ove sa tim programom.Proba,ako uspe dobro je,ako ne uspe,mora cekati neki novi program s kojim ce moci.
 
Natrag
Top