Adapter halogenih sijalica za mini busalicu

Član
Učlanjen(a)
17.02.2013
Poruka
11
[FONT=Lucida Grande, Trebuchet MS, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif]Pozdrav ljudi, interesuje me da li moze nekako da se prikaci trafo za halogne sijalice od 220V/12V 55W AC na mini busalicu koja koristi napon od 12V do 18V DC 35W? Ako moze to tako, da li bi mogli da mi postavite neku shemu za ispravljanje napona koja je najbolja? Hvala unapred.[/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
Jedva sam ukapirao sta hoces? Imas transformator 220V/12V 55W. I imas mini busalicu od 12V do 18V DC 35W. I hteo bi da je prikacis na mrezni ispravljac da ne trozis baterije? valjda si to mislio.
Ako je tako..treba ti jos neke 4 diode za ispravljac. Ili kupis gotov grec za 5A recimo ili vise. Ubacis staklene osigurace na primar (0.3A ili slicno) i sekundar (3.15A ili slicno) i cepaj. Ako se busalica kontra okrece promenis plus minus.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
17.02.2013
Poruka
11
Da to sam planirao, jer mi je stalno na stalku i nigde je ne nosim a stalno mi treba, hvala za pomoc. Pozdrac
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
89
to je ono..klasika...transformator..osiguras se sa staklenim osiguracima na primaru i sekundaru. na sekundaru stavis diodni most-grec. i probas..ako se motor okrece suprotno, zamenis plus i minus. Ako primetis da ti se sporo okrece busalica mozes da probas da stavis kondenzator (1000 mikro farada ili slicno) na sam izlaz prema busalici. Naravno treba da vodis racuna o plus i minusu na kondenzatoru, ispravljacu.
Drugo ne znam sta da kazem..dodam..
 
Učlanjen(a)
23.01.2010
Poruka
4
Ako koristis "elektronski trafo" onda su potrebne brze diode na izlazu,zbog visoke frekvencije.
 
Natrag
Top